Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Elektryczne/Podgrzewane Fotele (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296548)

mastachaz 26-05-2019 18:38

Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
Witajcie :)

chciałem zapytać czy orientuje się ktoś w temacie jaka wiązka jest potrzebna do montażu podgrzewanych i elektrycznych foteli . Obecnie mam manualne.

A tak wygląda moja kostka podłogowa.

https://i.ibb.co/jg3xJNy/20181028-141851.jpg

AdamGdansk1 26-05-2019 20:16

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
1 załącznik(i)
Chodzi Ci o elektrycznie regulowane? Jeśli tak to chyba we wtyczce masz dwa piny do elektrycznie regulowanych. Natomiast grzane chyba też masz. Bynajmniej jest instalacja. Poniżej masz zdjęcie wtyczki fotela. Niebieska i zielona to jest grzanie fotela, natomiast czarna to elektryczna regulacja.

Bump: Wtyczka fotela kierowcy i pasażera jest taka sama, jedna jest zamontowana do góry nogami. Sprawdziłem i w tej wtyczce są piny do grzania fotela i do elektrycznej regulacji.

Bump: Tak przy okazji mam na zbyciu stelaże foteli przód lewy i prawy z elektryczną regulacją. Ale w Polsce...

mastachaz 27-05-2019 11:15

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tak te od st-3 pełna skóra w tym jest grzanie oraz elektryczna regulacja :)

nie chciał bym się przekonać ze je kupię i nie bedą mi działać :)

AdamGdansk1 27-05-2019 11:19

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
To wystarczy sprawdzić w samochodzie czy są piny i przewody do grzania i elektrycznej regulacji. Kolory wtyczek Ci napisałem. Jak jest instalacja to powinno działać.

Bump:

mastachaz 27-05-2019 11:32

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
wtyczka która podałem to ta która mam w aucie :) auto uk wiec jest to strona pasazera a w uk kierowcy

na moje oko wyglada ze mam wszystkie piny do tego co podaleś :)

AdamGdansk1 27-05-2019 15:22

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
Dokładnie tak jest. Masz 5 wtyczek, dwie od grzania, jedna to elektryczna regulacja, jedna zapinka pasa i jedna to poduszka. Poduszka ma kolor żółty, a zapinka pasa fioletowy.
W fotelu pasażera będziesz miał dodatkowo jedną wtyczkę od czujnika zajęcia fotela, zdaje się koloru szarego. Nic tylko wstawić wypasione fotele. Sprawdź również czy po stronie pasażera masz wtyczkę na wysokości tej śrubki od elektrycznej regulacji fotela. Bo najczęściej występuje układ kierowca elektrycznie regulowany, natomiast pasażer ręcznie. Gdyby nie było a fotel pasażera też elektryczny to można spod zapalniczki wziąć zasilanie. Ja tak zrobiłem w poprzednim Focusie.

Bump: Sprawdź jeszcze czy w bagażniku masz wstawione odpowiednie bezpieczniki od grzanych siedzeń. U mnie były. Od elektrycznej regulacji też jest chyba w bagażniku. Jak nie masz schematu bezpieczników to później mogę sprawdzić w instrukcji obsługi które to są.

mastachaz 27-05-2019 17:59

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
Cytat:

Napisał AdamGdansk1 (Post 3136146)
Dokładnie tak jest. Masz 5 wtyczek, dwie od grzania, jedna to elektryczna regulacja, jedna zapinka pasa i jedna to poduszka. Poduszka ma kolor żółty, a zapinka pasa fioletowy.
W fotelu pasażera będziesz miał dodatkowo jedną wtyczkę od czujnika zajęcia fotela, zdaje się koloru szarego. Nic tylko wstawić wypasione fotele. Sprawdź również czy po stronie pasażera masz wtyczkę na wysokości tej śrubki od elektrycznej regulacji fotela. Bo najczęściej występuje układ kierowca elektrycznie regulowany, natomiast pasażer ręcznie. Gdyby nie było a fotel pasażera też elektryczny to można spod zapalniczki wziąć zasilanie. Ja tak zrobiłem w poprzednim Focusie.

Bump: Sprawdź jeszcze czy w bagażniku masz wstawione odpowiednie bezpieczniki od grzanych siedzeń. U mnie były. Od elektrycznej regulacji też jest chyba w bagażniku. Jak nie masz schematu bezpieczników to później mogę sprawdzić w instrukcji obsługi które to są.

dziekuje !
poprosze :) jak to nie problem

AdamGdansk1 27-05-2019 20:51

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
3 załącznik(i)
Oto zdjęcia z instrukcji obsługi.

Bump: A masz u siebie panel klimatyzacji z włącznikami do grzanych siedzeń? Bo mam taki na zbyciu z wersji z automatyczną klimatyzacją. Mogę się zamienić na wiązki drzwi pod podświetlane klamki. Kiedyś pisałem z Tobą w tej sprawie.

mastachaz 27-05-2019 22:29

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
Cytat:

Napisał AdamGdansk1 (Post 3136278)
Oto zdjęcia z instrukcji obsługi.

Bump: A masz u siebie panel klimatyzacji z włącznikami do grzanych siedzeń? Bo mam taki na zbyciu z wersji z automatyczną klimatyzacją. Mogę się zamienić na wiązki drzwi pod podświetlane klamki. Kiedyś pisałem z Tobą w tej sprawie.

Dziękuje , kilka.godzin temu kupiłem :(

Wiązki sprzedałem

a tu moje bezpieczniki :
https://i.ibb.co/B2KnsjL/20190527-231944.jpg

mastachaz 02-06-2019 23:29

Odp: Elektryczne/Podgrzewane Fotele
 
wszystko pieknie dziala


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.