Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Stuki, trzaski,świerszcze i inne usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43571)

robert.j 07-05-2008 12:55

Stuki, trzaski,świerszcze i inne usterki
 
3 załącznik(i)
Przeglądając nasze forum można zauważyc powtarzający się problem denerwujących dźwięków (ileż ja straciłem zdrowia , żeby je zlikwidowac) ,które dochodzą z wnętrza s-maxa .
Zdjęcie 1.
Słupek boczny prawy i lewy. Miejsce nachodzenia na siebie plastików szarego i czarnego( cała płaszczyzna ) odizolowałem od siebie kawałkiem materiału celem likwidacji tarcia między tymi elementami.
Zdjęcie 2.
Słupek przedni prawy i lewy ( ta częsc bliżej drzwi).Odchyliłem ten plastik i zatrzaski , które łączą ten element z nadwoziem odizolowałem od niego cienkim materiałem(likwidacja bezpośredniego styku). Są tutaj kable - owinąłem je cienkim materiałem. "Wepchałem" trochę maty wygłuszającej celem "odepchnięcia " tego plastiku od nadwozia tak by jak najbardziej zmniejszyc jego ruchy związane z pokonywaniem nierówności przez samochód.
Zdjęcie 3.
Podsufitka - odpowiedzialna za dużą wiekszosc mojego stresu.
Od strony każdych z drzwi ściągnałem górną częsc uszczelki oraz odkręciłem rączkę(to samo nalezy zrobic od strony bagaznika). Między górną czesc karoserii a podsufitkę "wepchałem" mate wygłuszającą- wystarczy punktowo. Celem tego jest usztywnienie podsufitki tak by nie pracowała ona w momencie pokonywania nierównosci. Z mojego doświadczenia najbardziej newralgiczne miejsca to właśnie okolice rączki w podsufitce oraz tylna częsc (okolice bagażnika). Tą samą czynnosc powtórzyłem w okolicach podświetlenia dla pasażerów ( wyciągnałem to urządzenie na chwilę) oraz środkowej przedniej częsci ( wyciągnałem podświetlenie pasażera ).
Po tym wszystkim w moim samochodzie nastała błoga ( około roku wyczekiwania ) cisza.
Teraz pytanie do Szanownych użytkowników. Czy w naszych samochodach po wydaniu około 130k takie cos powinno miec miejsce? ASO na zgloszenie tej usterki odpowiada , ze duze samochody tak maja. Moze jeźdzliście samochodami z trochę wyższej półki ( audi q7, toureg itp) i podzielicie się wrażeniami. Sporo jest głosów które wpadają w zachwyt nad s-maxem , czy jest aż tak różowo ? Mnie się wydaje , że nie.
Problemem nie rozwiazanym do tej pory ( kwestia miesiaca ;) ) sa trzeszczace przednie fotele. Moze ktos sobie poradzil z ta usterka ?
Pozdrawiam i zyczę rozwiązania problemu tym, którzy go zauważają ;) .

Killing_joke 07-05-2008 15:50

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
A za tą cenę czego się spodziewałeś ?? Wiadomo jest nie od dziś jakie plastiki są w Fordach. Mimo to ma inne zalety jak właściwościjezdne, zawieszenie, itd. Nie można za tą cenę mieć wszystkiego. Ja na razie nie marudzę - autko super. Skóra wygodna, ksenony dają radę i dobrze mi się poziomują, convers+ przejrzysty i funkcjonalny.... Fordzik wszechstronny, a i plastiki nie najgorsze, choć wiadomo, że mogły by być lepsze.

Tragedię tod opiero mają w Mondeo :P Tam wnętrza elementy momentami to dwa różne skrajne światy ^^

robert.j 07-05-2008 19:39

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
Spodziewałem się więcej za tą cenę ( co tyczy "obcych" dzwięków w samochodzie). Stawiam granicę dla samochodów do 80k i powiedzmy powyżej 100k. Jeśli s-max ma odebrac klientów mercedesowi czy nawet audi ( czytałem o takich zamierzeniach) to chyba nie da rady .... Ale co mnie najbardziej rozluźniło ;) w naszym samochodzie to fakt , że przednie boczki są zrobione z " miekkiego" materiału a tylne to plastik . O trzeszczących fotelach nie wspomnę :fcp19 .
Nie zrozum mnie zle -nie jestem typem narzekacza smęciarza . Akceptuję to wszystko ( bynajmniej nie dlatego , że muszę :) ) . Ale , czy takie z góry skreślające nasz samochód u zaciekłych wrogów forda ( ford g.. wort itp itd ) szczegóły są plusem czy minusem? Samochód roku 2007 do czegos zobowiązuje .... . Co nam pozostaje ? Reklamowac ,zglaszac niech ida z serwisów sygnały co jest do poprawki. Przypomina mi sie jedna śmieszna? historia z mojego serwisu. Zgłosiłem trzeszczące przednie fotele a gosc mowi że nowe focusy też tak mają i że to potem przechodzi :) . Poprosiłem , żeby mi to pokazał odpowiedzial że akurat nie mają nowego focusa na stanie :fcp3 .

Hit 07-05-2008 19:48

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
Jedyne trzaski, ale za to strasznie wnerwiające, dochodzą z okolic schowka na okulary nad przednia szybą. Wystarczy przytknąć palec i wszystko cichnie (trudno jednak tak jeździć), nie miałem jeszcze czasu pogłówkować jak to usunąć. Reszta dachu nie trzeszczy, może dlatego że jest szklana :fcp4

w@riat 09-05-2008 18:16

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
Hit, mi w schowku brzęczą okulary, a jak jest pusty to cisza, też mam hałasujące słupki, podobno wymiana uszczelek pomaga będę ten temat drążył.

Na razie po prostu robie głośniej radio :fcp2 :fcp2

Robert , ciebie podziwiam że ci się chciało samemu rozbierać auto, ja pójdę na łatwiznę niech ASO walczy ;)

robert.j 09-05-2008 20:01

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
Cytat:

Napisał w@riat
Hit, mi w schowku brzęczą okulary, a jak jest pusty to cisza, też mam hałasujące słupki, podobno wymiana uszczelek pomaga będę ten temat drążył.

Na razie po prostu robie głośniej radio :fcp2 :fcp2

Robert , ciebie podziwiam że ci się chciało samemu rozbierać auto, ja pójdę na łatwiznę niech ASO walczy ;)

Nie pocieszę Cię Aso nic nie pomoże . Jedyne na co ich stac to silikon i wymiana elementów na nowe - tylko co to da? Jeśli zgłaszałem problem z trzeszczącym fotelem kierowcy i raz pomogli ( na miesiąc) raz mówili, że naprawili a było tak samo to machnąłem ręką. Nie bede mówił ile już poszło silikonu ( tu zdecydowanie polecam smar silikonowy ). Podobna sprawa z pracą wycieraczek w temperaturze poniżej 0 stopni ( głos twardej ślizgającej się gumy nie do zniesienia). Myslisz , że rozwiązali problem? Dwa razy zmieniali kąt pochylenia pióra ( bo tak piszą w książkach) i co i nic. Co zrobiłem ? Chrzanię kłócenie się z nimi. Kupiłem oryginalne Boscha i żaden mróz niestraszny. Aso jest do schematów , podłacza gosc tester wychodzi usterka i wymieniają co trzeba. Jak nie pokazuje błędu to masz problem :) . Jedno jest pewne i to moge powiedziec teraz na 90 proc. S-max to bardzo udane auto. Mogę teraz spokojnie słuchac silnika ;) , delikatnego szumu opon i muzyki . I mam wielką przyjemnosc z prowadzenia tego auta.

w@riat 09-05-2008 20:58

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
robert.j, I mam wielką przyjemnosc z prowadzenia tego auta.

Ja też :fcp26

Hit 10-05-2008 08:31

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
Chętnie poczytam, jak wygłuszyć schowek na okulary, z góry dziękuję za bardziej szczegółowe podpowiedzi. Jeżeli chodzi o hałasy w tylnej części nadwozia, to zauważyłem, że bardzo wiele dźwięków dobiega z zapięć pasów bezpieczeństwa w drugim rzędzie. Wystarczy wcisnąć je głębiej między fotele, tak aby nie latały wolno, tylko były unieruchomione i nastaje błoga cisza.

rectosei 10-05-2008 08:47

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
No Panowie niestey, ale problem trzeszczącego wnętrza Fordów to nie tylko przypadłość S-Maxa. :fcp1 Na kąciku Forda Fusion jest bardzo obszerny temat w tej własnie sprawie. :fcp2 Generalnie konkluzja wynikła następująca: dobre materiały, natomiast montaż pozostawia naprawdę dużo do życzenia. Chyba tylko jeden z nas chwalił się, że nic mu wewnątrz nie skrzypi i nie trzeszczy. Choć przyznam szczerze, że jeśli pewne rzeczy w aucie za 40-50 tysięcy ewentualnie można jeszcze wybaczyć, to w Vanie za 130 kPLN już na pewno może to być mocno wkurzające. :fcp4

robert.j 10-05-2008 10:41

Re: Stuki, trzaski,świerszcze w s-maxie.
 
Cytat:

Napisał Hit
Chętnie poczytam, jak wygłuszyć schowek na okulary, z góry dziękuję za bardziej szczegółowe podpowiedzi. Jeżeli chodzi o hałasy w tylnej części nadwozia, to zauważyłem, że bardzo wiele dźwięków dobiega z zapięć pasów bezpieczeństwa w drugim rzędzie. Wystarczy wcisnąć je głębiej między fotele, tak aby nie latały wolno, tylko były unieruchomione i nastaje błoga cisza.

Temat również przerabiałem- wadliwy uchwyt pasa w środkowym siedzeniu drugiego rzędu. Coś z nim było nie tak bo się tłukł cały czas :fcp18 . Wymiana trwała około 9 miesięcy :fcp18


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.