Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Brak mocy, wzrost temperatury (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308899)

kolonista667 10-05-2020 19:37

Brak mocy, wzrost temperatury
 
Witam

Chciałem poznać waszą opinię na temat problemu jaki mi się ostatnio przytrafił.
Mianowicie podczas trasy, przy wzniesieniach auto "odcinało" brak mocy, pedał w podłodze i zero przyspieszenia, w momencie kiedy droga była już prosta lub z górki wszystko wracało do normy. Towarzyszyła przy tym również temperatura silnika, która podczas braku mocy wzrastała a później malała. Dodam ze auto jest regularnie serwisowane ma oryginalny przebieg 72.000 km.

Zastanawiam się czy przyczyną może być filtr paliwa którego przy ostatnim serwisie nie wymieniałem, a poprzedni właściciel tak naprawdę tez nie wiem czy i kiedy wymieniał...także ok 2 lat filtr nie był wymieniany.

Jeżeli macie inne pomysły to będę wdzięczny za sugestie.
2.0 TDCI 4X4 150 KM

dzięki

tedi_k 10-05-2020 19:43

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
Cytat:

Napisał kolonista667 (Post 3248982)
...Chciałem poznać waszą opinię ...

A nie prościej po prostu podłączyć pod komputer i sprawdzić o co chodzi???
Urządzanie "zgaduj-zgaduli" ma się nijak do zdiagnozowania problemu...

kolonista667 10-05-2020 19:54

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
oczywiście... mam zamiar podjechać do forda, jednak chciałem coś wstępnie wiedzieć, być może ktoś miał podobny przypadek i lepiej mi się zaśnie:lol:.

kirhoff 10-05-2020 19:55

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
Cytat:

Napisał kolonista667 (Post 3248982)
Jeżeli macie inne pomysły to będę wdzięczny za sugestie.

Bede w Szczecinie w tygoniu to mogę podłaczyc kompa .

hyrus1 11-05-2020 19:03

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
a sprawdzales poziom plynu chlodzacego w zbiorniczku wyrownawczym? filtr paliwa moim zdaniem nie bedzie mial tu wplywu na rosnaca temperature. Odcinanie mocy jest normalne gdy wzrosnie temperatura, tylko jaki jest powod? Po pierwsze - sprawdz poziom plynu, jezeli jest ok, sprawdz czy plyn jest czysty (czy nie jest czarny), a z wlasnego doswiadczenia-podpowiem tez ze pompy wody w 2.0 tdci euro 6 nie sa zbyt dobrej jakosci (ukrecaja sie na walku) a wtedy tez temperatura rosnie i odcina moc...

kolonista667 12-05-2020 16:37

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
dokładnie, właśnie chciałem napisać że sprawdziłem pod maską, a tam susza w zbiorniczku wyrównawczym a pod autem mokro:(...Takze przyczynę już znamy...wstępnie mam diagnozę ze wyciek jest przez obudowę termostatu. Teraz pytanie jakiej firmy termostat polecacie, ja znalazłem jakiś firmy MEAT & DORIA jakie są wasze doświadczenia ?

zadzwoniłem do forda z zapytaniem ile wymiana termostatu ?? uwaga 1500 pln
:D:D:D:D:D:lol::lol::lol:

po prostu dramat.

Bump: co myslicie o tym https://www.fordsklep.eu/termostat-z-obudowa-20-tdci-dw10c-ford-1838288-p-1039.html

zawsze to oryginał.

hyrus1 12-05-2020 17:36

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
oryginal to oryginal, ale pamietaj ze oryginal masz teraz i cieknie... ja juz tez wymienialem termostat (mial wyciek-tez oryginal), ale nie wiem jaki zalozyli, a cena taka bo; po pierwsze to serwis ford (moim zdaniem niewiele jest serwisow autoryzowanych wartych naszego czasu), a po drugie jest to termostat z obudowa, i o ile sie nie myle jest juz z czujnikiem, i jest to termostat tzw aktywny tzn. czesciowo tradycyjny i czesciowo elektryczny-zeby reagowal szybciej. A z ciekawostek termostat wymienialem tez w Peugeocie 207 cc, poprostu obudowa pekla. Ale wczsniej byl problem z klimatyzacja, raz dzialala, raz nie. Po wymianie termostatu dziala-ciekawe jak to jest powiazane ze soba :?

kolonista667 12-05-2020 17:48

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
teraz pytanie jaki kupić, chyba zamówię ten z linku zawsze to oryginał a przy każdym innym tez nie będzie gwarancji, a ten co mam teraz może miał już prawo odmówić posłuszeństwa po 6 latach.
Sam teromstat działa, tylko jest wyciek z obudowy ale czy jest sens bawić się z wymianą samej obudowy? lepiej już chyba całość wymienić.

hyrus1 12-05-2020 18:22

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
tu sie nie da wymienic samej obudowy, termostat jest nierozbieralny-musisz wymienic caly element - teraz tak sie auta buduje :) niestety.....a 6 lat uzytkowania to jeszcze nie tak duzo powinien jeszcze podzialac, wszystko teraz lepione jest z plasteliny.

kolonista667 23-05-2020 17:32

Odp: Brak mocy, wzrost temperatury
 
Termostat wymieniony problem rozwiązany, jednak po wymianie zapaliła mi się kontrolka pomarańczowa silnika, auto chodzi jak powinno i zastanawiam się czy to nie jest tylko błąd który wyłapał komputer i trzeba go tylko wykasować ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.