Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=256329)

Wiktorr 04-01-2017 16:08

Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Witam wszystkich.
Nie mogę połączyć aplikacji Android Auto z Sync 3.
Problem polega na tym, że po podłączeniu telefonu za pomocą bluetooth albo za pomocą kabla usb i wybraniu na ekranie samochodu Wyszukaj aplikacje mobilne, pojawia się komunikat: Wyszukuję aplikacje na G5... i po chwili wyskakuje komunikat: Brak aplikacji mobilnych. Próbowałem różnych ustawień telefonu i ciągle to samo...
Bardzo proszę o pomoc, może ktoś wie co robię nie tak, albo napisze, krok po kroku, jak podłączyć Android Auto.
Dodam, że sam telefon (przez bluetooth) paruje się bez problemu (rozmowy, sms-y, itp).
Samochód Ford Focus z Sync 3, telefon LG G5.
Pozdrawiam
Wiktor

bartulko 04-01-2017 16:12

Odp: Sync 3 problem z podłączeniem Android Auto
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Musisz na telefonie mieć aplikację android auto

Wiktorr 04-01-2017 17:36

Odp: Sync 3 problem z podłączeniem Android Auto
 
Cytat:

Napisał bartulko (Post 2720794)
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

Musisz na telefonie mieć aplikację android auto

Android Auto mam zainstalowane. Na telefonie działa bez problemu. Tylko nie łączy się z Sync 3 w samochodzie.
Pozdrawiam

tedi_k 04-01-2017 18:25

Odp: Sync 3 problem z podłączeniem Android Auto
 
Cytat:

Napisał Wiktorr (Post 2720845)
... Tylko nie łączy się z Sync 3 w samochodzie.
...

Android Auto (analogicznie jak Apple CarPlay) działa tylko po połączniu telefonu kablem USB. Nigdy przez BT.

Wiktorr 04-01-2017 18:40

Odp: Sync 3 problem z podłączeniem Android Auto
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2720884)
Android Auto
działa tylko po połączniu telefonu kablem USB.

Połączenia kablem usb też próbowałem.
A może kabel nieodpowiedni... Używałem tego, który dodawany jest razem z ładowarką do telefonu.

krystianen 04-01-2017 20:50

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
a jaka wasz wersje softy sync3? bo 1.0 na android auto nie dziala.
jaki masz mediahub? model?

bartulko 05-01-2017 09:21

Odp: Sync 3 problem z podłączeniem Android Auto
 
Cytat:

Napisał Wiktorr (Post 2720893)
Połączenia kablem usb też próbowałem.
A może kabel nieodpowiedni... Używałem tego, który dodawany jest razem z ładowarką do telefonu.

To tak jak ja. Też podłączyłem kablem od ładowarki. Mi aplikacji też nie wyszukuje ale działa google MAPS

Wiktorr 05-01-2017 12:46

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Już mi się udało. Po prostu wciskalem nie ten przycisk na ekranie samochodu. Zamiast "szukaj aplikacji mobilnych" wybrałem "ustawienia" i po przesunięciu ekranu "android auto". Potem krótka konfiguracja i działa!
Pozdrawiam

bartulko 05-01-2017 13:53

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał Wiktorr (Post 2721299)
Już mi się udało. Po prostu wciskalem nie ten przycisk na ekranie samochodu. Zamiast "szukaj aplikacji mobilnych" wybrałem "ustawienia" i po przesunięciu ekranu "android auto". Potem krótka konfiguracja i działa!
Pozdrawiam

np. jakie masz te aplikacje ??

Wiktorr 07-01-2017 17:30

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał bartulko (Post 2721325)
np. jakie masz te aplikacje ??

Generalnie zależało mi na mapach Google. I te mi działają. Innych aplikacji nie sprawdzałem.
Teoretycznie Android Auto coś tam jeszcze obsługuje. Może później zainstaluję na smartfonie inne aplikacje i posprawdzam czy działają na wyświetlaczu samochodu...
Pozdrawiam
Wiktor

bartulko 07-01-2017 20:39

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Mi najbardziej zależałoby na youtube

tedi_k 08-01-2017 10:17

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał bartulko (Post 2723000)
...zależałoby na youtube

W czasie jazdy zamiast navi????:roll:
Oj kup sobie Teslę przy takich preferencjach...:569:

bartulko 08-01-2017 18:47

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2723232)
W czasie jazdy zamiast navi????:roll:
Oj kup sobie Teslę przy takich preferencjach...:569:

Navi mam zewn. z Automapą EU z której jest zadowolony już od ...hm. pewnie 10 lat. Youtube niechby działało nawet na postoju. Ale najlepiej gdyby można było sobie jakiś film zapodać z tel.. Zawsze to w korkach człowiek by się nie nudził.

elucidate 08-01-2017 19:05

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2723232)
W czasie jazdy zamiast navi????:roll:
Oj kup sobie Teslę przy takich preferencjach...:569:

A czy coś działasz w kwestii sync 2 i odtwarzanie filmow podczas jazdy czemu nie działa? :568:

a4tech 08-01-2017 19:57

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał elucidate (Post 2723693)
A czy coś działasz w kwestii sync 2 i odtwarzanie filmow podczas jazdy czemu nie działa? :568:

Z tego co wiem to da się to zrobić. :one: :one:

tedi_k 08-01-2017 20:14

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał a4tech (Post 2723737)
da się to zrobić...

A ja nawet z ciekawości kupiłem od rosyjskiego kolegi licencję na ten jego odtwarzacz multimedialny. 80USD.
Zawracanie głowy o tyle, że filmy trzeba preparować aby sensownie się odtwarzały (konieczne przeskalowanie do rozmiaru 800 x 480, z dodatkowymi wymaganiami na bitrate, audio itp. - dla ciekawych tu jest [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "firmowa" instrukcja konwersji - po rosyjsku - dołączana do odtwarzacza wideo przez rosyjskiego kolegę). Już widzę zapał do konwersji każdego filmu w celu jego obejrzenia na Sync2... Tak więc można to sobie darować...

elucidate 08-01-2017 20:42

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Czy jeżeli nabyłbym ową licencję to musiałbym zapewne podjechać do lokalnego "magika"? Czy można link do "kupna"?

tedi_k 08-01-2017 21:01

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - proszę bardzo: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kolega ma na drive.ru ksywkę Boom666.
Cennikowo odtwarzacz na USB kosztuje u niego 100USD, ale dostałem rabat.

Instalacja instalatora (kolega opracował cały konkurencyjny do fabrycznego instalator aktualizacji...) robiona jest metodą podmiany tapety (tak jak NaviPatch.png).
Szczerze mówiąc, to kupiłem ten odtwarzacz, ale nie miałem kiedy go zainstalować i wypróbować... Jak wiadomo mój Sync2 jest w garażu a nie w aucie...

kaan1 09-01-2017 07:20

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Cytat:

Napisał elucidate (Post 2723785)
Czy jeżeli nabyłbym ową licencję to musiałbym zapewne podjechać do lokalnego "magika"? Czy można link do "kupna"?

Za tą kwotę to kup tablet w biedronce - będzie miał wiekszy ekran i obsługiwał wszystkie formaty bez konieczności konwersji :razz:

jvc 19-01-2017 08:00

Odp: Sync 3 - podłączenie Android Auto
 
Podpowie ktoś czy jest sens łączenie się z android auto bez kabla? Daje to coś?
Obecnie mam ustawione że łączy się przez BT po wykryciu Ford audio.
Myślę żeby to wyłączyć bo nic innego w telefonie wtedy nie mogę zrobić, muszę wyłączać android auto żeby coś zdziałać na telefonie.

foni 19-01-2017 10:57

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Ja się łącze z Android Auto (tylko po kablu) jedynie wtedy gdy potrzebuję włączyć google maps lub pograć sobie ze Spotyfy. Innych powodów u siebie nie znajduję.
Mi w 99% w zupełności wystarcza sparowanie telefonu z Sync3 po BT, celem wykorzystywania zestawu głośnomówiącego.

deejayslonio 19-01-2017 15:23

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
U mnie niestety nie łączy się ani po BT ani po kablu!:/
Czy ktoś z Warszawy mógłby się spotkać w celu sprawdzenia działania sprzętu u mnie lub mojego telefonu w innym samochodzie?

jvc 19-01-2017 15:30

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Pewnie się łączy tylko musisz w sync3 poszukać w ustawieniach. Nie dajesz szukaj aplikacji mobilnych ,tylko dalej w ustawieniach przesuwasz w prawo i tam znajdziesz android auto.

jvc 25-01-2017 07:11

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
U mnie jakoś dziwnie działa po kablu, zdarza się że rozłącza się z sync 3 ,trzeba ponownie wyjąc kabel i włożyć. Miał ktoś coś takiego ? Telefon Huawey P9 lite
Po BT działa idealnie ,ale wiadomo nie ma map wtedy

Mondek16 27-01-2017 15:03

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Witam
Kilka słów o SYNC 3.
Sync 3 ma dwie możliwości współpracy z telefonem komórkowym.
Jedna za pomocą aplikacji Android Auto po kablu, druga za pomocą bluetooth i applink.
Co nam daje jedna i druga funkcja.
1. Android Auto:
za pomocą android auto możemy korzystać z google maps, rozmawiać przez telefon (nawiązywać połączenie i odbierać, bez sms), możemy słuchać muzyki (nawet jednocześnie z uruchomiona nawigacją). Obsługa głosowa ograniczona jest do obsługi google
2. Applink:
za pomocą applink możemy obsługiwać telefon, pisać (wybierać typowe sms-y), odczytywać na głos SM-y, odbierać i nawiązywać połączenie, słuchać muzyki z telefonu przez bluetooth (uruchamianej ręcznie w telefonie, a później już za pomocą applink), korzystać z zainstalowanych aplikacji w telefonie zapisanych pod applink(obecnie spotify, Glympse.. i kilku pozostałych, na razie lista jest uboga)

Iphone zawsze podłącza się kablem.

Krótka instrukcja podłączenia Android Auto do SYNC 3 :

1.Telefon musi posiadać Android 5.0 lub wyższy
2.Pobieramy ze sklepy Play aplikację Droid Hardware Info
3.Uruchamianym ją, na zakładce system odczytujemy jaki mamy procesor.
np. arm64
4. W telefonie w ustawieniach włączamy opcję „Zezwól na instalację z nieznanych źródeł” (domyślnie jest wyłączona)
5.Wchodzimy z telefony na stronę:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mamy do wyboru pliki instalacyjne pod konkrety procesor:
w moim wypadku architektura to arm64
6. Klikamy na link wg naszej architektury i naciskamy klawisz „Download APK” na następnej stronie.
Zacznie się pobieranie pliku. Po zakończeniu pobierania system zapyta czy zainstalować program. Potwierdzamy.
7.Po zakończeniu instalacji w telefonie w ustawieniach wyłączamy opcję „Zezwól na instalację z nieznanych źródeł” .
8.Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go i przechodzimy przez kolejne zgody.
9.W samochodzie uruchamiamy Android Auto (drugi ekran w ustawieniach) i z uruchomionym Android Auto w telefonie, następnie podłączamy telefon do samochodu kablem USB.
10.Potwierdzamy zgody… i wszystko śmiga.
11.Jeśli chcemy mieć dodatkowo fajny odtwarzać muzyki czy radio internetowe to działają aplikacje:
Spotify - darmowa
Tuneln Radio – darmowa
jedAudio – darmowa


Można pobrać ze sklepu Play.

Parowanie telefonu i podłączanie aplikacji przez applink

W samochodzie w ustawieniach naciskamy bluetooth i wybieramy opcje wyszukaj.
W telefonie włączamy bluetooth i opcje "widoczny dla innych urządzeń" (w niektórych wersjach androida nie ma tej opcji więc trzeba pamiętać, żeby parowanie przeprowadzić nie później niż 120 sek. od włączenia bluetooth w telefonie)
w telefonie wybieramy "skanuj" lub "wyszukaj".
Po odszukaniu się urządzeń pojawi się kod w samochodzie który należy wpisać do telefonu (lub go potwierdzić).
Zapisujemy (dodajemy kolejne zgody) na ekranie telefonu i samochodu.
Zostaje pobrana książka telefoniczna, rejestr rozmów oraz sms-ów.
Od tej pory telefon jest "sparowany" i naciskając ikone telefony na ekranie samochodu możemy wykonywać połączenia.
Jesli w telefonie włączymy odtwarzacz muzyki to w samochodzie po naciśnięciu ikony media i bluetooth możemy słuchać muzyki z telefonu. Niestety jedyne opcje sterowania to start/stop.

Podłączenie aplikacji mobilnych.
Włącz w samochodzie w ustawieniach aplikacje mobilne.
Na telefonie zainstaluj aplikację zgodną z applink np Spotify lub Glympse.
Uruchom te aplikacje co najmniej raz na telefonie.
W samochodzie przejdź na aplikacje mobilne. powinny pojawić się ikony tych aplikacji.
naciśnięcie którejś ikony uruchamia aplikację, którą można sterować głosowo lub z ekranu (przynajmniej tak powinno być)

I tu pojawia się mój problem być może ktoś go rozwiązał.
Co prawda u mnie widać ikony aplikacji, naciśnięcie powoduje że widzę ekran z napisem np: "źródło Spotify", ekran jest pusty a w menu po prawej stronie jest tylko opcja "zamknij aplikację".

Gdyby komuś się udało rozwiązać ten problem będę wdzięczny za jakąkolwiek informację.

Mondek16 27-01-2017 17:28

Problem z włączeniem aplikacji mobilnych SYNC 3
 
2 załącznik(i)
Szukam pomocy i pytam czy komuś się to udało. Jeśli taka to jak ?

Ford Mondeo produkcja 2016 (grudzień) SYNC 3, bez fabrycznej nawigacji

Telefon podłączony, sparowany, wszystko śmiga aż miło. Czyta sms-y, dzwoni... można słuchać muzyki przez bluetooth....

W samochodzie włączone aplikacje mobilne, na ekranie aplikacji mobilnych widać ikonkę Spotify.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jeśli uruchomię spotify na telefonie (play) i nacisnę ikonę w samochodzie to głos słychać.
Na ekranie nie nie ma nic po za klawiszem źródło -> Spotify i menu w prawym rogu w którym jest tylko zamkniecie aplikacji. Nie ma ekranu z możliwością sterowania aplikacją.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Włączenie Spotify w telefonie i dźwięk w samochodzie działa tak samo jak włączając w źródłach "bluetooth".

Czy ktoś uruchomił możliwość sterowania Spotify z ekrany samochodu aplikacji mobilnych ?

I dealer i Ford Polska nic nie są w stanie poradzić (nie wiedzą jak to działa :) )

Pozdrawiam

tedi_k 27-01-2017 18:47

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - moim zdaniem Spotify zintegrowane jest przez AppLink wg reguł dla Sync1 - tzn. realizuje sterowanie głosowe i sterowanie z klawiszy na kierownicy.
Raczej nie przygotowano wersji dedykowanej dla Sync3.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mayor 27-01-2017 19:13

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Też mi się wydaje, że jak już to zyskasz funkcje Spotify przy Android Auto, tam jest już optymalizacja i pewnie w tym kierunku będzie się to bardziej rozwijało. AppLink może zyska nowe możliwości w przyszłości.

A poradnik całkiem dobry, już Android Auto mam przygotowane na telefonie, teraz tylko czekam na samochód, to będzie można potestować jak to działa.

Mondek16 27-01-2017 20:17

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
1 załącznik(i)
No jednak nie zgodzę się z kolegami bo otrzymałem od FP takie oto zdjęcie:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tak powinien wyglądać obraz Spotify w aplikacjach mobilnych

foni 27-01-2017 20:45

Odp: Problem z włączeniem aplikacji mobilnych SYNC 3
 
Cytat:

Napisał Mondek16 (Post 2737077)
Czy ktoś uruchomił możliwość sterowania Spotify z ekrany samochodu aplikacji mobilnych ?

Spoify działa u mnie bez problemu. Jednak ja łączę się kablem.
Żeby nie było różowo to można odtwarzać zapisaną muzykę, playlisty, czy też (chyba) ostatnio odtwarzane. Nie przeszukasz z poziomu Android Auto zasobów Spotify.

jvc 27-01-2017 20:50

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Mondek16 (Post 2737212)
Tak powinien wyglądać obraz Spotify w aplikacjach mobilnych

I tak wygląda , bez kabla ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wejdź w playlistę swoją i coś odtwórz, później już u mnie działa normalnie.
Tyle że u mnie odtwarza ze spotify a połączenie dałem z telefonem.

Mondek16 28-01-2017 11:49

Odp: Problem z włączeniem aplikacji mobilnych SYNC 3
 
Cytat:

Napisał foni (Post 2737247)
Spoify działa u mnie bez problemu. Jednak ja łączę się kablem.
Żeby nie było różowo to można odtwarzać zapisaną muzykę, playlisty, czy też (chyba) ostatnio odtwarzane. Nie przeszukasz z poziomu Android Auto zasobów Spotify.

Nie chodzi mi o Android Auto bo to jest jasne tylko o Applink, połączenie przez bluetooth

Bump:
Cytat:

Napisał jvc (Post 2737254)
I tak wygląda , bez kabla ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wejdź w playlistę swoją i coś odtwórz, później już u mnie działa normalnie.
Tyle że u mnie odtwarza ze spotify a połączenie dałem z telefonem.

To co pokazujesz to odtwarzanie przez bluetooth ale nie przez aplikacje mobilne i applink :(

jvc 28-01-2017 12:23

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Zgadza się ,ale będzie jakaś różnica w działaniu poza innym połączeniem?

Mondek16 28-01-2017 12:58

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 2737541)
Zgadza się ,ale będzie jakaś różnica w działaniu poza innym połączeniem?

Oczywiście. Przez Bluetooth masz obsługę start stop w przód w tył. Nie masz wyboru stacji. Po za tym zajmujesz kanał bluetooth na którym możesz mieć ustawione np odtwarzanie z jakiegoś odtwarzacza.

foni 28-01-2017 14:06

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
po kablu jest istotnie lepsza jakość odtwarzanego materiału

Mondek16 28-01-2017 14:51

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Cytat:

Napisał foni (Post 2737601)
po kablu jest istotnie lepsza jakość odtwarzanego materiału

TO nie jest kwestia jakości dźwięku. W aplikacjach mobilnych mogą być różne aplikacje. Spotify to tylko przykład. Może być Glympse. Niedługo będzie dstępna nawigacja OfLine Sygic.
Jak się ją kupi i zainstaluje na fonie to dzięki applink będzie można z niej korzystać nie wyciągając telefonu z kieszeni.

foni 28-01-2017 15:12

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
2 załącznik(i)
Nie rozumiem co ma jedno z drugim?
W mojej ocenie (i nie tylko mojej) po kablu jakość grania z tych samych aplikacji jest ewidentnie lepsza. Funkcjonalność w odniesieniu do "kabel vs BT" to inna kwestia.

Oczywiście interfejs podczas korzystania z Android Auto wygląda zupełnie inaczej.

A więc poza sposobem podłączenia, w kwestii pytania kolegi JVC, ja widzę dwie różnice. Dla mnie obie dość istotne.

jvc 28-01-2017 17:16

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Żeby było tak jak na drugim zdjęciu to jak w końcu trzeba połączyć spotify z sync3?

foni 28-01-2017 18:36

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
po kablu via Android Auto

jvc 28-01-2017 20:23

Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto
 
Uff teraz dopiero doszedłem że trzeba dwa razy w słuchawkę nacisnąć żeby móc wybierać między programami 😀

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.