Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Connect (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=182)
-   -   [Transit Connect 2013-2022] Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=322909)

grundi_bdg 19-08-2021 06:13

Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Witajcie

Kupiłem Transita Connect z uwagi na obecna sytuacje na rynku trafiłem wersje z Xenonem, ale radiem 1 din,

Stad moje pytanie, Czy możliwa jest zmiana radia 1din na sync 3? Zdaje sobie sprawę z potrzeby zakupu całej obudowy radia, wnętrzności, wyświetlacza i nadajnika GPS, najważniejsze jest to czy po złożeniu „do kupy” będzie to działało :-)

Yankes666 21-08-2021 12:39

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Ja mam podobną zagwoztkę. Wydaje mi się, że przy dołożeniu odpowiedniego okablowania jest to do zrobienia. Ja jednak zastanawiam się nad wymianą radia, jednak nie mogę znaleźć odpowiedniej ramki. Ramka konsoli środkowej wygląda mi na taką samą jak w focusie mk3. Czy ktoś może ma wiedzę czy jest to da sama część?

grundi_bdg 22-08-2021 09:29

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Co do ramki od Focusa, potwierdzę jak odbiorę connecta, mam pod domem focusa wiec będę miał dwa auta do porównania

Edit: nie będzie pasowała, nie ma szans :-) porównaj zdjęcia @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Obawiam się ze tylko ramka od Connecta

Zestaw sync 3 do connecta 3200 zł
Ramka pod radio 2din 650 zł

Za dwa lata skończy się leasing to wezmę z syncem już z salonu.

Yankes666 23-08-2021 11:44

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Cena za synca z ASO? Ja myślałem bardziej o androidzie i kamerze cofania, jednak jedyne ramki jakie znalazłem to takie, które zachowują oryginalny wyświetlacz i jest dodatkowe miejsce na uniwersalną stację multimedialną
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 23-08-2021 14:07

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Cytat:

Napisał Yankes666 (Post 3363889)
...Ja myślałem bardziej o androidzie i kamerze cofania...

Kolega z Hermes Audio z Chrzanowa - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] montował w miejsce radia 1-din zestawy na Androidzie z ekranem typu "tablet" z mocowaniem wchodzącym w miejsce radia 1-din. Czyli bez konieczności wymiany plastików kokpitu.
Z tego co wiem cena takiego zestawu jest "silnie różna od zera" - ale szczegóły u Wykonawcy...

Jedno auto pojechało "w pełni szczęśliwe" a drugie auto utraciło klimatyzację i odbiornik pilota centrala (czyli magistralę MS-CAN)... Trwa walka o znalezienie powodu tej "straty"... Powroty do oryginalnej konfiguracji z radiem fabrycznym nic nie zmieniają "w zakresie poniesionych strat"...

grundi_bdg 23-08-2021 16:44

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ta ramka jest do wersji przed FL chyba :-)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , dzięki za informacje, tez patrzyłem na zestawy „tablet” pod 1din, wiadomością o utracie komunikacji ostudziła do końca moje zapędy :-) dwa lata pojeżdżę z 1din a jak będę wymieniał znowu auto to już wezmę z sync 3

lukaszooo 23-08-2021 17:16

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Wsadziłem już kilka androidów do Connect, kilka to Customów i jeszcze więcej do zwykłych transitów, ostatnio montowalem nowość czyli typowy wypinany tablet 6gb ramu z 8 rdzeniowym procesorem . Niestety Connect ma najmniejsze mozliwości jeśli chodzi o radia ale za to ma fajną kamerę alcesoryjna w 3 światło stopu. Do connecta trafienie sync3 graniczy z cudem jeśli chodzi o części uzywane do tego jest inna deska dlatego montuje się chinczyki. Najtaniej wychodzi ramka przejściówka na 2din, w pl kosztuje ok 400zl (z Chin kiedyś trafiłem za 150). Po zastosowaniu ramki montujesz radio 2 din jakie chcesz. Bez problemu można uruchomić też sterowanie z kierownicy.

grundi_bdg 14-09-2021 07:18

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Odgrzeję kotleta, ale w innej kwestii, czy ktoś wie jak wyłączyć "czuwanie" radia? rozmawiam przez telefon w biurze, i co jakiś czas łączy mi się z samochodem, "bo tak mu wygodniej"

tedi_k 14-09-2021 09:32

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
Cytat:

Napisał grundi_bdg (Post 3368055)
...rozmawiam przez telefon w biurze, i co jakiś czas łączy mi się z samochodem, "bo tak mu wygodniej"

Nie ma opcji by z wyłączonym zapłonem w aucie telefon łączył się z samochodem (przyfabrycznym radiu i BT). Jeśli natomiast ktoś inny włącza zapłon w tym samochodzie - to trzeba ustawić "domyślny telefon" na kogoś innego (kto ma dalej do auta albo jakiś "martwy numer" - choć na czas parowania dostępny).

grundi_bdg 14-09-2021 12:30

Odp: Wymiana radia 1din na sync 3, czy możliwa
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
niestety tak właśnie jest, tak samo jak gniazda zapalniczek i ładowania telefonu mają stałe napięcie, dla mnie kompletnie niezrozumiałe rozwiązanie,


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.