Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Olej w skrzyni biegów (manual) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178959)

jackoski 28-03-2013 05:33

Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Czesc,
chcialem wymienic olej w skrzyni (manual).
Ile wchodzi oleju do tej skrzyni oraz gdzie dokladnie znajduje sie bagnet z miarką?

Skrzynia 6 biegowa MMT6.

Pzdr

czarny kot 28-03-2013 06:58

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Możesz napisać po co wymieniasz olej o ile wiem nie ma potrzeby wymiany oleju w skrzyni mam taką samą skrzynie i oleju nie mam zamiaru wymieniać.

jackoski 28-03-2013 07:29

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Czasem ciezko wbic drugi bieg, a poza tym jak kazdy olej nie jest wieczny i z czasem zuzywa sie i traci swoje wlasciwosci. Wole najpierw wymienic i sprawdzic czy problem dalej wystepuje.

misiekxyz 28-03-2013 07:41

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
A to raczej problem 'wybieraka' niż oleju...

salom 28-03-2013 08:57

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Bagnetu z miarką nie ma, ale miernikiem poziomu oleju w skrzyni biegów jest otwór korka wlewu oleju.Odkręcasz korek gdzieś z boku skrzyni, wkładasz palec, jak masz mokry od oleju, to znaczy że olej jest , jak suchy to nie.
Do wymiany oleju w skrzyni potrzeba około 2 litrów oleju przekładniowego . Odkręcasz korek spustowy od dołu skrzyni, olej zlatuje. Zakręcasz korek, i otworem korka z boku skrzyni wlewasz olej tek gługo , aż zacznie wyciekać tym otworem. Zakręcasz korek i po sprawie.

jackoski 28-03-2013 09:25

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Dzieki koledzy za odp.
Zrobie jak mowilem, ze najpierw wymienie, a nastepnie gdy to nie pomoze to problemu bede szukal (tak jak kolega misiekxyz zasugerowal) w wybieraku.

Pzdr

aprox99 28-03-2013 13:56

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Skrzynie biegów w mondeo nie są dobre,problemy z 1 i 2 biegiem to standart,chyba musisz się przyzwyczaić

biker00000 25-10-2014 12:00

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Witam!

Ja też mam problem z 1 i 2 biegiem. Bardzo ciężko wchodzą na zimnym silniku. Jak się rozgrzeje to jest OK. Czy coś można z tym zrobić? Też myślałem o wymianie oleju w skrzyni, ale nie wiem czy ma to sens. Mój przebieg to 180tys.
Proszę o radę.

Basra 25-10-2014 13:05

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
Witam

Skrz.biegów MMT6 mieści 1,75 L oleju.Korek wlewowy i zarazem kontrolny jest na prawo, przy lewym wew. przegubie półosi napędowej.Poziom oleju to 0- 5 mm poniżej krawędzi otworu korka wlewowego.Natomiast co się tyczy utrudnionego wł. biegu pierwszego lub wstecznego,to przyczyną jest najczęściej,usterka koła dwumasowego,nie pełne rozłączenie połączenia silnik-skrz.biegów tzn.sprzęgło lub pierścienie synchronizatorów.

pozdrawiam

piratgdansk 26-10-2014 16:43

Odp: Olej w skrzyni biegów (manual)
 
witaj, miałem podobny problem wymiana oleju nic nie pomogła :) , przy wymianie dwumasy zauważyłem że uchwyt linek wybieraka a konkretnie tulejki gumowe są uszkodzone - 3szt - w serwisie występują tylko w komplecie z blachą koszt około 90zł
zastosowałem zamienniki i precyzja zmiany biegów wróciła !
skrzynia MMT6
Marcin


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.