Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=243691)

dziubek123 03-05-2016 08:14

Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Witam
Właśnie z żoną zdecydowaliśmy się na zakup nowego FF. Domyślnie miał być kombi bo takie praktyczne jest to nadwozie. Przejeżdżając przez osiedle zauważyliśmy u sąsiadów że mają wersję sedan i w naszej opinii wyglądała super. Zdecydowaliśmy się na nią także.

Ciekaw jestem dlaczego tak mało jest sedanów, czy ich ładny wygląd jest tylko naszym subiektywnym wrażeniem i ludziom się ta wersja nie podoba (i będzie kiedyś tam ciężko sprzedać)? Czy też ludzie nie kupują tej wersji tylko ze względu na mniejszą praktyczność bagażnika?

Zaniepokojenie budzi nawet brak jakichkolwiek testów tej wersji na stronach internetowych czy w czasopismach motoryzacyjnych.

Rechor 03-05-2016 08:40

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Ciężko powiedzieć, ja sam szukałem dla siebie miesiąc temu FF3 i faktycznie najmniej było o nich informacji ale zauważ, że na stronach internetowych aukcyjnych są sedany ale często pochodzące z USA.

Ja jednak wziąłem kombi bo akurat taki model zadbany się trafił, gdyby był hatch lub sedan zadbany to bym takiego brał.

mookie 03-05-2016 09:15

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Po prostu samochody w wersji HB w tym segmencie są dużo bardziej praktyczne. Tylne drzwi dają więcej możliwości załadunku, bryła auta daje lepszą widoczność i manewrowość. Taki przykładowy Focus w wersji HB jest krótszy o prawie 20 cm od sedana a to sporo szczególnie na parkingu pod marketem.
Mówi się, że sedan ma wszystkie wady Kombi i ani jednej jego zalety.
Co do Focusa MK3 w wersji Sedan, to trzeba przyznać, że faktycznie jest ładny. Poprzednie generacje były paskudne, bo kufer był jakby dosztukowany a tutaj wszystko tworzy jedną harmonijną całość.

weuek 03-05-2016 09:58

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Lekarstwem na niepraktyczność sedana jest liftback, czyli klapa otwierana razem z szybą - jak w mondeo. Z jakiegoś powodu ford nie chce tego w fokusie zrobić. Miałem wcześniej sedana i kolejnego nie kupię.

dziubek123 03-05-2016 10:40

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
U mnie problem pakowności i praktyczności nie istnieje na co dzień bo mam na ta chwilę jeszcze dwa kombi. Problem pojawi się przy wyjazdach wakacyjnych, ale żona powiedziała że sobie z tym poradzi. Czyli pewnie będę musiał kupić coś na dach.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

weuek 03-05-2016 11:23

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Wakacyjne tez nie są problemem (sedan ma przecież duży bagażnik), tylko niczego wysokiego i zarazem szerokiego nie da się do niego włożyć, a składanie siedzeń nic nie daje, bo dostatecznie wielkiego otworu nie ma w budzie. Doświadczyłem tego problemu wiele razy, ale mnie stać wyłącznie na jeden samochód, więc ma być do wszystkiego.

Na jedyne auto w niezamożnej rodzinie sedan się nie nadaje. Na kolejne - owszem. :-)

dziubek123 03-05-2016 11:42

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Zamożność nie ma tu nic do rzeczy. Dwa auta są mi potrzebne mi by wogole zarabiać. Zakup nowego też podyktowany jest chęcią długiego użytkowania. Pomyślałem że lepiej będzie unikać stresów i niespodzianek co 3 lata przy zakupie używanego.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

keiw 20-07-2016 08:21

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i co w końcu kupiłeś?

dziubek123 20-07-2016 08:36

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Po trzech długich miesiącach dostarczylihttp://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...db531fb795.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

keiw 20-07-2016 08:57

Odp: Ford Focus MK3 - zakup w wersji nadwozia sedan
 
Napisz coś więcej, jakie opcje w końcu wybrałeś 😁

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.