Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kamera cofania nie działa jak trzeba ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=220225)

Beny244 20-02-2015 19:56

Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Oki Panowie samochód kupiony :) zdjęcia dodam w najbliższym czasie. mam tylko jeden problem. okazało sie przy dojeździe do domu ze nie działa kamera cofania ( tzn. nawet nie wiedziałem ze jest w samochodzie ) tzn raz dzaial a raz jest taki objaw ze jak by cos n ie łączyło . na nawigacij wyskakują paski raz czarno biale raz kolorowe . gdzie mogę szukać usterki. czy to raczej wina polaczenia kamery czy bardziej kabla przy skrzyni Power shift. czekam na odp.

latar 20-02-2015 20:16

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Prawdopodobnie coś na złączu kamery. U mnie podobny problem, który zniknął jesienią gdy spadły temperatury. Niestety pewnie powróci w niedalekiej przyszłości.
Tu masz wątek
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jest odpowiedni dział [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo to problem raczej uniwersalny niż specyficzny dla S-Maxa.

Kashar 21-02-2015 17:45

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 2356586)
popraw temat na logiczniejszy.

Cytat:

kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy


ależ nie bo to dla gościa to sprawa życia i śmierci.... i każdy musi tu zajrzeć...

O Wielka Kamero zadziałaj!
:570:

Beny244 22-02-2015 09:39

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Po przełączeniu na bieg wsteczny , czujniki odległościowe działają a kamera nie. od momentu zakupu czyli od dwóch dni zalczyla sie tylko 2 razy. Objaw jest taki jak byc cos nie łączyło. na wyświetlaczu pojawia sie obraz z rożnymi kolorami .Nie wiem gdzie szukac usterki. czy jest to moze wina kamery czy bardziej Kabli.

"ależ nie bo to dla gościa to sprawa życia i śmierci.... i każdy musi tu zajrzeć...

O Wielka Kamero zadziałaj! "

To nie jest sprawa życia lub smierci ale wychodzę z założenia ze jesli juz cos jest zamontowane to ma to działać poprawnie :)
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy każdy Smax miał ogrzewanie postojowe czy była to dodatkowa opcja. ????

szmelcmax 22-02-2015 10:12

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Cytat:

Napisał Beny244 (Post 2357054)
Czy każdy Smax miał ogrzewanie postojowe czy była to dodatkowa opcja. ????

Opcja dodatkowa za spore PLN.

Beny244 22-02-2015 10:19

Odp: kupiłem s-maxa potrzebuje pomocy
 
Własnie sprawdzałem w conver+ i niesety u mnie tego nie ma :(

Beny244 22-02-2015 22:31

Odp: Problemy z Kamera cofania Smax
 
oki temat zmieniony. Sorki jestem nowy i dopiero odnajduje sie na forum :P

Bump: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Tak to mniej wiecej wyglada :(

latar 23-02-2015 06:31

Odp: Problemy z Kamera cofania Smax
 
Sprawdź najpierw złącze kamery przy klapie. Tzn, tam bym zaczął. Może być tak, że pod blendę dostaje*się woda i coś koroduje. U mnie po myciu wycieka stamtąd jakby rdzawy nalot.
Jak pisałem, identyczne objawy jak na Twoim filmiku miałem gdy było ciepło. Teraz problemu nie ma ale pewnie powróci. To według mnie wskazuje na problemy z okablowaniem a najpewniej ze złączem bezpośrednio przy kamerze.

Beny244 23-02-2015 09:56

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
musze jutro zobaczyc :) zeby sie dostac do kamery musze odkrecic oslone od klapy czy tez dostane sie do kamery od strony rejestracij ????

Beny244 25-02-2015 19:02

Odp: Kamera cofania nie działa jak trzeba ?
 
Wstępnie poruszałem kablami i jest poprawa, tzn. czasami sie jeszcze wyłącza. Nie mam pojęcia jak sie dostać do tej kamery. Nie chce nic pourywać. Może ktoś z was demontował osłony od klapy, albo może mi doradzić jak sie dostać do tej kamery.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.