Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] monitor opon usterka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303917)

toshimin 10-12-2019 10:39

monitor opon usterka
 
Witam
Posiadam Galaxy 2008rok i od jakiegoś czasu wyświetla mi na liczniku komunikat :monitor opon usterka.
Pod komputerem nie pokazuje żadnych błędów, jak upuszczam ciśnienie to pokazuje prawidłowo na wyświetlaczu przy każdym kole....Nie wiem gdzie szukać przyczyny.....

DanGalaxy 04-05-2020 01:04

Odp: monitor opon usterka
 
Siemasz.

Daj znać czy znalazłeś rozwiązanie
U mnie problem ten sam i juz nie wiem gdzie szukać przyczyn

Tom.B 10-12-2020 19:17

Odp: monitor opon usterka
 
Podobno czujniki widzą, która felga jest zamontowana. I jeżeli np. przy wymianie opon zostały felgi zamienione, to taki komunikat się pojawi. Nie sprawdzałem.

Jarek G. 13-12-2020 21:55

Odp: monitor opon usterka
 
Wymieniałeś na zimówki?

jaceks 14-12-2020 19:05

Odp: monitor opon usterka
 
po to są anteny w nadkolach, żeby po kilku minutach auto wiedziało, który czujnik jest na którym kole.

pazo6 14-12-2020 19:38

Odp: monitor opon usterka
 
Ja tak jeździłem 2 lata. Zdecydowałem się je usunąć ale 2 tygodnie przed jeden mi się urwał i musiałem kupić nowy wulkanizator miał problem z programowaniem bo w innym kole w czujniku była słaba bateria i chyba to powodowało komunikat na desce. Ja usunąłem TPMS i mam święty spokój i 4 wolne czujniki w tym 1 nowy.

Parch 14-12-2020 20:49

Odp: monitor opon usterka
 
Cytat:

Napisał Tom.B (Post 3302387)
I jeżeli np. przy wymianie opon zostały felgi zamienione, to taki komunikat się pojawi. Nie sprawdzałem.

I bardzo dobrze, bo to bzdura. Jak układ jest fabryczny, z oryginalnymi fordowskimi czujnikami, to po wymianie opon wszystko dzieje się samo. Na tym polega "piękno" TPMS w tej generacji aut, że nic nie trzeba "programować", "przypisywać".
Cytat:

Napisał pazo6 (Post 3303364)
Ja usunąłem TPMS i mam święty spokój i 4 wolne czujniki w tym 1 nowy.

I za każdym razem tak podchodzisz awarii. Najpierw przez 2 lata nie zwracasz uwagi, a potem robisz cięcie i wypierasz z pamięci?
A wystarczyło kupić porządny oryginalny czujnik. Tylko na taki zakup, to trzeba trochę grosza wydać...

pazo6 14-12-2020 22:14

Odp: monitor opon usterka
 
Musiał bym wymienić wszystkie bo nie były szczelne i mi powietrze uciekało a nowy działał bez problemu 7 stówek za 4 czujniki których i tak nie używał wole conversy plus kupić.

Parch 15-12-2020 06:44

Odp: monitor opon usterka
 
Cytat:

Napisał pazo6 (Post 3303417)
i mi powietrze uciekało

Jak uchodzi powietrze z opony, to się wymienia wentyl. A jak są uszkodzone "kominki", to można także kupić zestaw naprawczy, czyli cały "kominek" bez czujnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.