Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] 1.0 ecoboost - rytmiczne "tykanie" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304915)

Brxmk7 08-06-2019 08:05

Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
Dzień dobry. Nie dawno kupiłem fietste mk7 z silnikiem ecoboost 1.0 80km, jak to w używanych autach i w tym muszę się liczyć z inwestycją związana z niedbalstwem poprzedniego właściciela. Podczas pracy silnika na jałowym biegu, gdzieś nad jego górna częścią, lekko z tyłu dochodzi do mnie hałas przypominający klikanie, metaliczny dźwięk,po dodaniu gazu wzrasta jego istensywnosc. Po mocniejszym przytrzymaniu i puszczeniu gazu kiedy silnik spada z obrotów, hałas delikatnie na moment znika i pojawia się po chwili. Wątpię żeby było to coś bezpośredniego związanego z silnikiem, bo wyskoczyła by informacja na desce. Raczej jest to jakieś problem z osprzętem silnika, tylko jakim. Mam już wizytę u mechanika na wtorek ogarnięte, ale chciałbym uzupełnić swoją wiedzę i wysłuchać waszych opinii.

luckyboy 08-06-2019 08:32

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
Tak pracują wtryskiwacze paliwa.

timbersher 08-06-2019 08:56

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a więc spokojna głowa. Uwielbiam fordy ale jeżeli nie wprowadzą czegoś normalnego to moja przygoda z tą marką się skończy. Za groma nie przekonają mnie do pierdzidła ala z matiza choćby miało i 500koni. Szukam nowego auta i niestety pomimo tego, że 2 fordy były z salonu w 2004 i 2017roku to następny już nie będzie ford i to mi najtrudniej przełknąć. Będziesz długo jeździł, w środku brzmi fajnie.

Brxmk7 08-06-2019 18:21

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
No i gitara. Teraz można jeździć. Tylko drobne wymiany i niech służy. Pozdrawiam

boncio 11-06-2019 13:07

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
Cytat:

Napisał Brxmk7 (Post 3140415)
ecoboost 1.0 80km

Tylko to nie jest ecoboost... To jest jego okrojona, wolnossąca wersja bez turbiny.

aprox99 11-06-2019 20:45

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
A ponoć same puchary te silniki zbierają

Brxmk7 12-06-2019 20:24

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
Właśnie się dowiedziałem, że jest to wersja bez turbiny. W końcu znajommial czas się przyjrzeć temu modelowi. Mi taka wersja bardziej pasuje. Lubię wolnossące silniki benzynowe. Choć trzeba je wkręcać na wysokie obroty żeby coś poczuć z przyspieszenia. Silnik pracuje poprawnie, choć wydaje dźwięki jak dizel, co mi akurat nie przeszkadza. I przynajmniej nie muszę się martwić ewentualną wymiana turbiny. Prosta konstrukcja bez zbędnego osprzętu w mojej opinii to przepis na długowieczność tego silnika.

PJ1988 18-06-2019 07:46

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
Aktualnie to już i Ferrari produkuje bestie z turbo.

Polecam:

http://warsztat.castrol.pl/blog-post...czesny-silnik/

kapi55 24-06-2019 19:57

Odp: Stukanie, metaliczny dźwięk nasilający się przy dodaniu gazu
 
Mam tak samo.
Elastyczny lacznik wydechu.
Koszt wymiany ok50zl na nowy

adrianomk7 11-01-2020 10:38

1.0 ecoboost - rytmiczne "tykanie"
 
Witam
Szukalem na forum o tym ale niestety nic nie moge znaleźc
Mam problem z silnikiem we fiescie jest to 1.0 ecoboost
Z silnika dochodza dzwieki "tykania" cos jak wtryskiwacz , lecz wtryskiwacze zostały wymienione takze mozna je wykluczyc poniżwej stawiam link do filmiku z takim samym problemem w silniku 1.6 lecz dzwiek jest taki sam...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzwiek jest slyszalny od odpalenia do kolo 2500 - 3000 obr - powyzej oraz po odjeciu gazu (na biegu) dzwiek cichnie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.