Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Buczący układ wydechowy po wymianie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=276595)

wujot10 13-02-2018 13:50

Buczący układ wydechowy po wymianie
 
Witam
W moim C- maxie 1.8 he przerdzewiały tłumiki i postanowiłem je wymienić. Chciałem zaoszczędzić i kupiłem na znanym portalu tanie zamienniki i lipa, buczało i było głośno. Trudno, moją strata, pomyślałem i zamówiłem komplet Bosala no i także buczy jakbym miał sportowy wydech. Oczywiście wszystkie poduszki silnika są ok. (wymieniłem tą po lewej, olejową), plecionka również. Stary, przerdzewiały układ pracował ciszej. Może ktoś wymieniał tłumiki i ma jakieś pomysły...

Artu66 13-02-2018 15:47

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
"Pomysł" powinien mieć warsztat, w którym była dokonywana wymiana.

Damian76 13-02-2018 15:50

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
Potwierdzam, mam to samo po wymianie na zamiennik też jest głośniej.

wujot10 13-02-2018 17:35

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
Cytat:

Napisał Artu66 (Post 2933497)
"Pomysł" powinien mieć warsztat, w którym była dokonywana wymiana.

Wymieniałem sam bo nie jest to jakiś większy problem. Nie spodziewałem się takich ,,kwiatków,,.

Artu66 13-02-2018 18:49

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
A podczas montażu nie zostało nic "naruszone", i nie pojawiła się przypadkiem jakaś nieszczelność ?
Zatkaj wydech po rozruchu, i sprawdź, czy nie ma nigdzie "przedmuchów".
Jeśli nie będzie, to pewnie taka "uroda" nie oryginalnych układów wydechowych...

RyszardaTrzeciaWaza 14-02-2018 06:47

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
Cytat:

Napisał wujot10 (Post 2933459)
komplet Bosala

I tutaj leży problem. Bosal robi tragiczne zamienniki.

Lepiej byś zrobił montując Walkera lub jakiś wyrób rzemieślniczy. Wiem że całkiem niezłe zamienniki produkuje też Płóciennik

Gregi86 14-02-2018 17:09

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
a zamontowales pierscienie w lacznikach? takie z plecionki w ksztalcie stozka

wujot10 14-02-2018 20:38

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
Cytat:

Napisał Gregi86 (Post 2934067)
a zamontowales pierscienie w lacznikach? takie z plecionki w ksztalcie stozka

W c-maxie nie występują takie pierścienie. Jest tylko jedna stalowa uszczelka między katalizatorem, a pierwszym tłumikiem. Reszta łączeń na wcisk i skręcane takim uchem z dwiema nakrętkami. Wszystko szczelne. Chyba zrobię powrót do oryginałów. Tylny mam cały, a przedni dokupię używkę.

AstraC 14-02-2018 21:08

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
Cytat:

Napisał wujot10 (Post 2934182)
W c-maxie nie występują takie pierścienie. Jest tylko jedna stalowa uszczelka między katalizatorem, a pierwszym tłumikiem. Reszta łączeń na wcisk i skręcane takim uchem z dwiema nakrętkami. Wszystko szczelne. Chyba zrobię powrót do oryginałów. Tylny mam cały, a przedni dokupię używkę.

Ale złożyłeś te wsuwane elementy na pastę do wydechów?

Damian76 14-02-2018 22:45

Odp: Buczący układ wydechowy po wymianie
 
Tu nie chodzi o uszczelki czy pastę, poprostu kiepska jakość wykonania, kupiłem kompletny zestaw od katalizatora do samego końca, ostatni wieszak musiałem odciąć i przespawać w inne miejsce bo nie pasował, nie reklamowałam już tego bo wyciąłem stary a samochód potrzebny, odpowiednią opinię też wystawiłem. Ja składałem na pastę i też mi buczy ale się już przyzwyczaiłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.