Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Modyfikacje, konfiguracje co można ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230697)

tedi_k 14-09-2015 22:49

Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2453982)
co można zrobić:
- aktywacja automatycznego ryglowania centralnego zamka po ruszeniu (menu w zegarach)
- kontrola świecenia świateł dziennych (menu w zegarach)
- historia spalania
- 2.0tdci 150 -> 2.0 tdci 180
- 2.0 eb 203 -> 2.0 eb 240
- aktywacja dołożonych gratów (np. kamery cofania)

Poprzedni wątek ogólny o MK5 poszedł sobie do Hyde Parku, więc rozpoczynamy nowy wątek o możliwych modyfikacjach.

Dzisiaj udało mi się włączyć pierwszy drobiazg w MND5 - autozamykanie po ruszeniu.
Ustawienie odpowiedniej opcji powoduje pojawienie się w menu zegarów dodatkowej pozycji w zakładce "Zamki" pozwalającej na aktywowanie lub dezaktywowanie automatycznego zamykania po ruszeniu.
Tak więc narzędzia do zmiany konfiguracji i aktywacji dołożonego wyposażenia okazały się funkcjonalne.
Teraz tylko kwestia kolejnych doświadczeń.


Do listy mayaka trzeba dodać:
- możliwość dołożenia i aktywowania wejścia video do AUX (jak ktoś ma tylko AUX),
- możliwość dołożenia i aktywowania fabrycznej kamery cofania
- możliwość dołożenia i aktywowania fabrycznego haka itp.

Niecierpliwym spieszę donieść, iż na razie ciągle nie udało mi się aktywować navi w Sync2 bez aktywnej navi, ale robi to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ci, co chcą sobie dołożyć hak, halogeny czy co tam jeszcze z brakującego wyposażenia mają już światło w tunelu, bo standardowa odpowiedź ASO "nie da się"... nie jest już jedyną obowiązującą...

Aktualizacja 2016.04.27
Możliwa jest "bezinwazyjna" (bez demontażu urządzenia) aktywacja navi w Sync2.

Rothmans 15-09-2015 10:51

Odp: MK5 - Modyfikacje, konfiguracje
 
Pytałem w ASO - cena kamery 800 pln, plus dochodzą jeszcze 3 wiązki ale pan nie miał pojęcia która do czego...
Wydaje mi sie ze moze byc potrzebny modòł obrazu - ten od kolorowych lini widocznych w kamerze - moze komuś uda sie ustalić jaki ma ewentualnie numer katalogowy i czy jest potrzebny tak jak w mk4.
Ważne jest tez czy w tylnej klapie jest wiązka do kamery czy jej nie ma w mk5 z zestawem premium.

mayak 15-09-2015 10:54

Odp: MK5 - Modyfikacje, konfiguracje
 
Cytat:

Napisał Rothmans (Post 2455743)
Wydaje mi sie ze moze byc potrzebny modòł obrazu - ten od kolorowych lini widocznych w kamerze - moze komuś uda sie ustalić jaki ma ewentualnie numer katalogowy i czy jest potrzebny tak jak w mk4.

potrzebny jest nr VIN mond5 z fabryczną kamerą cofania, wtedy się sprawdzi

jacek-k-wawa 15-09-2015 11:22

Odp: MK5 - Modyfikacje, konfiguracje
 
Cytat:

Napisał Rothmans (Post 2455743)
Pytałem w ASO - cena kamery 800 pln, plus dochodzą jeszcze 3 wiązki ale pan nie miał pojęcia która do czego...
Wydaje mi sie ze moze byc potrzebny modòł obrazu - ten od kolorowych lini widocznych w kamerze - moze komuś uda sie ustalić jaki ma ewentualnie numer katalogowy i czy jest potrzebny tak jak w mk4.
Ważne jest tez czy w tylnej klapie jest wiązka do kamery czy jej nie ma w mk5 z zestawem premium.

A masz może numer części tej kamery którą wyceniło ASO na 800 PLN?

Też jestem tematem zainteresowany, moze któryś z kolegów ma dostęp do ECAT'a i mógłby podać jakich gratów trzeba szukać żeby dołozyć kamerę cofania do MK5?

Rothmans 15-09-2015 11:54

Odp: MK5 - Modyfikacje, konfiguracje
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -i-wawa
Nie pytałem o numer części ale podejrzewam ze jest jeden rodzaj kamery do mk5.
I ponawiam twoją prośbę ws ECAT-a.

markis 15-09-2015 12:03

Odp: MK5 - Modyfikacje, konfiguracje
 
Do hamerykańskiego Fusiona jest takie coś:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Być może to ta sama część, może będzie miała inny prefix, np. DS7T czy siakoś.
Dobrze by było, aby ktoś z pełnym dostępem do etisa/ecata mógł to potwierdzić...

tedi_k 15-09-2015 19:49

Odp: MK5 - Modyfikacje, konfiguracje
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2455744)
potrzebny jest nr VIN mond5 z fabryczną kamerą cofania, wtedy się sprawdzi

Przecież posłałem Ci VIN i pełną specyfikację/konfigurację MND5 między innymi z fabryczną kamerą cofania. Mamy wszystkie dane w tej sprawie...
W MND5 kamera wydaje się być obsługiwana wprost przez APIM (SYNC2) - na liście modułów brak jest IPMB (modułu kamery wstecznej).

SRS 15-09-2015 19:55

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kamera cofania :
ES7T-19G490-BA -
Od: 29-09-2014 4-/5-drzw. limuzyna
Od: 25-05-2015 4-Drzwiowy Sedan, Titanium Plus

ES7T-19G490-CA - Od: 29-09-2014 Kombi

tedi_k 15-09-2015 20:26

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2456003)
:)
...Bump:
dziękuję

Tomku - sam VIN zupełnie niczego nie daje. Oto on: WF0FXXWPCFFC52407
Bardzo ładne, wypasione MND5 stojące w jednym z komisów.
Komis ten nawiązał ze mną współpracę, więc mogłem do tego samochodu się podpiąć i dość dokładnie go sobie przeskanować.
I tu jest "pies pochowany" zgodnie ze starym skeczem kabaretowym... ;)
W MND5 VIN praktycznie niczego nie daje! Trzeba mieć fizyczny samochód w zasięgu kabelka i kompa...

leszcz 15-09-2015 20:30

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2456023)
Tomku - sam VIN zupełnie niczego nie daje.

dzięki za info :)
Fakt wtedy można podejrzeć co i gdzie siedzi .
Szkoda ze nie aktywowałeś funkcji odnośnie paliwa , i automatycznego odryglowywania i kontroli DRL :P

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2456023)
Komis ten nawiązał ze mną współpracę

U mnie w Bydzi mimo kilku kontaktów od komisów puki co cisza.

Swoją droga za ile te MK5 z komisu Twojego ?

tedi_k 15-09-2015 20:40

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Off-top - MND5 stoi, bo ma cenę ok. 120kzł...
Komis nawiązał współpracę, bo ja wystawiam FV za moje usługi.
Aktywowałem w innym samochodzie, nie tym z komisu i robiłem to świadomie.

leszcz 15-09-2015 21:01

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
1 załącznik(i)
To jeszcze można dodać aktywowanie cyfrowej prędkości :D

jacek-k-wawa 15-09-2015 22:35

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2456051)
To jeszcze można dodać aktywowanie cyfrowej prędkości :D

Hm... jednostki w których to jest wyświetlane jednoznacznie wskazują na kierunek, z którego pochodzi ta modyfikacja :-)

tedi_k 15-09-2015 22:37

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
To jest tylko zdjęcie po skonfigurowaniu wg parametrów dostępnych w module. Nie jest to żadna modyfikacja softu. Jak zrobię to ja (a mogę...), to jednostki będą "km/h"...

leszcz 15-09-2015 22:41

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał jacek-k-wawa (Post 2456104)
Hm... jednostki w których to jest wyświetlane jednoznacznie wskazują na kierunek, z którego pochodzi ta modyfikacja :-)

to żadna modyfikacja . Zdjęcie zapożyczone z forum rosyjskiego .
Oczywiście po uaktywnieniu będzie wszystko w km/h.

Do tego dochodzi jeszcze uaktywnienie TMPS :D

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2456105)
Jak zrobię to ja (a mogę...), to jednostki będą "km/h"...

Jak zrobimy to MY co mamy UCDSa to wszystko będzie w parametrach europejskich

mayak 15-09-2015 22:46

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
a ja wolę MENU po polsku :)

http://images66.fotosik.pl/1183/2afec12fe97dd67fmed.jpg

http://images67.fotosik.pl/1184/6a52ec3d495833bbmed.jpg

http://images68.fotosik.pl/1183/e0d0f3061184857cmed.jpg

leszcz 15-09-2015 22:48

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
tak więc reasumując co można zrobić teraz :

TMPS
autoryglowanie
automatyczne odryglowanie
historia spalania
aktywacja kamery
(kontrola DTRLS ) lepiej nie aktywować teraz - informacja że nie działa od kolegi z RU (ponoc trzeba zrobić restart modułu i wraca opcja)

tedi_k 15-09-2015 23:02

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2456123)
...nie życzę nikomu aby uwalił PCMa w nowym MK5 bo będą pielgrzymki do HEKO na kolanach ,
...

Grzesiek wcale nie ma panaceum na te PCMy... Nowych PCMów wcale nie programuje się łatwiej narzędziami tunerskimi niż UCDSem.

tedi_k 15-09-2015 23:05

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Bijemy pianę a problem przekształcenia SYNC2 bez navi na navi nadal nie jest rozwiązany. Włącz się Tomku w rozwiązanie tego co do zrobienia, bo cytowanie rosyjskich kolegów jest łatwe, ale nie wszystko się da rozwiązać tą metodą.

Rothmans 15-09-2015 23:06

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dzięki, podpytam w ASO ile dokładnie kosztuje i jaki czas oczekiwania.

leszcz 15-09-2015 23:08

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2456118)
jaki restart???

ktoś tam sugerował odpięcie ako - ale czy to pomoże kij wie

Bump:
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2456131)
Włącz się Tomku w rozwiązanie tego co do zrobienia

Nie mam jak nie mam dostępu do MK5 jak na razie . Czytam fora i innych "wielkich" i się uczę

Rothmans 15-09-2015 23:38

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Panowie,
Mając problem z dostępem do mk5 zaproponowałbym właścicielom np 50% rabatu na ewentualne ulepszenia - już po ich ogarnięciu i problem powinien się szybko rozwiązać - jak brakuje ochotników:)
Lub idąc dalej, potraktować spółdzielnie speców jako startup-a i poprosić ewentualnych chętnych o drobne wsparcie za ewentualne rabaty dla wspieraczy:) oczywiście wiem: podatki itp ale przyjemniej uprawia się hobby za 50 zł/h niż za samo kibicowanie -póki co.
Oczywiście można być altruistą- przynajmniej na początku:)

Vedar 16-09-2015 06:38

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Da się wyłączyć system start-stop na stałe?

siebek 16-09-2015 06:45

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
A jak z aktualizacjami oprogramowania? Jeśli ASO wgra nowe oprogramowanie podczas serwisu to aktywowane funkcje znikają?

leszcz 16-09-2015 08:26

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
a już doczytałem :( przykro mi . Ale jest wyjście przecież to autka na gwarancji . jechac do ASO niech wgrają konfigurację na nowo .
Puki co nie robić kontroli DRL dla MK5 .

pozdrawiam Tomek

mayak 16-09-2015 08:37

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
nie jest aż tak tragicznie z tym sterowaniem DTRL: na "0" nie palą się, ale na Auto przełączają się między DTRL a normalnymi światłami w zależności od ilości światła

najdziwniejsze jest to że przywrócenie oryginalnej, fabrycznej konfiguracji tego nie naprawia ...

ps.
w sumie, to ja chciałbym taki scenariusz pracy świateł w moim Smaxie

Cytat:

Napisał Rothmans (Post 2456143)
Mając problem z dostępem do mk5

nie ma ;)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] <<< niż FoMoCo ;) ale to za "chwilę"
na dzień dzisiejszy mogę tylko, jako treaser, podesłać linka jak zachowują się mk4 2.0eb po upgrade: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jest taka pozycja w konfiguracji i w innych fordach (mondeo4, ff3) to działało bez problemu, więc w mk5 też powinno, ale na tym etapie poznania mk5 to nic nie jest w 100% pewne
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - nie wiadomo
przyjedź, zrobimy modyfikację, pojedziesz do ASO i zobaczymy czy zniknie ;)

Arthi2000 16-09-2015 08:45

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2456134)
Nie mam jak nie mam dostępu do MK5 jak na razie...

Możemy się spiknąć... Mam mk5 1.5 eb titanium z pakietem titanium + duże radio bez navi i coś tam pakiet winter...

Pzdr.

leszcz 16-09-2015 09:00

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał siebek (Post 2456167)
A jak z aktualizacjami oprogramowania? Jeśli ASO wgra nowe oprogramowanie podczas serwisu to aktywowane funkcje znikają?

Prawdopodobnie tak . Jeśli wgrają np aktualizację do IPC gdzie te opcje się uaktywnia.

Cytat:

Napisał Arthi2000 (Post 2456231)
Możemy się spiknąć... Mam mk5 1.5 eb titanium z pakietem titanium

A co chciałbyś uaktywnić prócz tego DRL z którym są problemy jak na razie :((.

mayak 16-09-2015 09:05

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał leszcz (Post 2456236)
Prawdopodobnie tak . Jeśli wgrają np aktualizację do IPC gdzie te opcje się uaktywnia.

dlaczego piszesz "prawdopodobnie tak"? masz jakieś przesłanki do tego?

w starszych modelach Forda nic nie znika po aktualizacji, bo firmware jest niezależne od konfiguracji

Arthi2000 16-09-2015 14:55

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Ciekawe czy da się uaktywnić Acitve City Stop i aktywny tempomat w wersji titanium?

Orientujecie się czy do tego wykorzystywane są jakieś dodatkowe czujniki i radary... czy tylko to co jest na szybkie koło lusterka wstecznego?

Pzdr.

tedi_k 16-09-2015 21:26

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał Arthi2000 (Post 2456375)
...skoro są czujniki i kamery na szybie oraz na zderzaku (m.in. rozpoznawania znaków, parktronic), to równie dobrze mogłyby obsługiwać np. active city stop, czy tez aktywny tempomat.... ...

No więc po kolei:
- System czytania znaków, utrzymywanie pasa ruchu, monitorowanie zmęczenia kierowcy i automatyczne światła długie - jedna kamera na szybie przedniej oraz ewentualnie kierownica z wibratorem;
- active city stop - osobny, "dwuokienkowy" czujnik laserowy na szybie przedniej (obok kamery wspomnianej wyżej);
- BLIS (ostrzeganie o pojeździe w martwej strefie z boku) - dwa czujniki radarowe za narożami tylnego zderzaka oraz specjalne lusterka z diodami ostrzegawczymi
- aktywny tempomat - specjalny radar za przednim grillem, osobny moduł sterujący, inne przyciski tempomatu przy kierownicy;
- zwykły tempomat (ew. z ogranicznikiem) - tylko inna kierownica z przyciskami;

Aktywować można jak się dołoży to, czego brakuje.

Arthi2000 17-09-2015 07:59

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
@tedi_k, dzięki za odpowiedź. O to mi chodziło.

@mayak, to nie było naiwne pytanie, poprostu chciałem się dowiedzieć i myślę, że więcej osób chodziło to po głowie. Wystarczyło odpowiedzieć - "nie da się tego zrobić tak ad hoc bo wymaga dołożenia kilku gratów".

Koniec tematu.

Pzdr.

Rothmans 17-09-2015 11:09

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Czy byłaby możliwość uaktywnienia możliwości zwalniania hamulca ręcznego przy odpietych pasach? fabrycznie ręczny podczas ruszania się zwolni ale warunkiem jest miedzy innymi zapięcia pasa.

bosiaczek 17-09-2015 13:03

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Witam,

dołączę się z pytaniem: odebrałem swojego mk5 trzy tygodnie temu. Wersja titanium navi ford sync 2 sony. Niestety pomimo specyfikacji otrzymałem wersję bez media huba - zamiast aux-in, dwóch usb, otrzymałem brak auxa i jeden usb.

I tutaj wątpliwość, czy po zakupie media huba uda się go aktywować w sync ?

tedi_k 17-09-2015 21:53

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Media hub moim zdaniem nie wymaga aktywacji - 2 USB i czytnik kart SD wiszą na jednym kablu USB. AUX z video IN (3 gniazda cinch) wymaga aktywacji, ale to powinno się udać. Do sprawdzenia.

Zwolnienia hamulca elektrycznego bez zapięcia pasów nie widzę. Do dalszej weryfikacji.

BTW - jak ktoś ma "dobre chody" to może załatwi mi wypożyczenie Mondeo MK5 "full wypas" od jakiegoś dealera - testy i przymiarki poszły by dużo sprawniej... :619:

d3n13d 18-09-2015 07:02

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Update Sync (wersja najbardziej wypasiona) do Sync2?

jacek-k-wawa 18-09-2015 13:23

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Hej,

Parę dni temu odwiedziłem kolege @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i od tego czasu pojawiło sie w menu mojego mondka kilka przydatnych (i mniej przydatnych.. :-)) funkcji:
- w menu zamki mozliwość ustawienia automatycznego ryglowania po ruszeniu (zdecydowanie przydatne)
- w menu ciśnienie opon nowy ekran z warością ciśnienia w kazdym z kół (przydatne)
- w menu światła kontrolka czy chcę, żeby się włączały światła dzienne czy nie (przydatne)
- w menu o spalaniu dodatkowy ekran ze słupkowym zobrazowaniem spalania przez ostatnie 24 minuty (raczej gadżet :-))

Jest jakieś zamieszanie związane z opcją sterowanie światłami dziennymi ale w rezultacie działanie całości sterowania światłami jest w tej chwili logiczne - w połozeniu '0' - nie ma żadnych świateł, w połozeniu pozycyjne i mijania dokładnie to co powinno być, w połozeniu auto - w dzień światła dzienne (lub nie - jeśli w tej nowej opcji w menu to wyłączę) lub mijania w zalezności od oświetlenia.

Trochę mnie dziwi, że niektóre z tych opcji zostały ukryte przez Forda - np takie ciśniene w oponach - dlaczego tego nie ma z default'u?

Niniejszym potwierdzam, że temat się ruszył i nasi koledzy już są w stanie dobrać się do konfiguracji :-)

Pulse 18-09-2015 13:46

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Jaki jest koszt tych upgrejdów?

leszcz 18-09-2015 15:04

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Cytat:

Napisał Pulse (Post 2457134)
Jaki jest koszt tych upgrejdów?

pisać PW ?

PanPrzemek 18-09-2015 20:16

Odp: Modyfikacje, konfiguracje co można ?
 
Witam Forumowiczów :)

Mam pytanie z serii dokładania opcji juz po zakupie.
Moj MK5 to Titanium z radiem Sony, ACS i Aktywnym tempomatem. Niestety BEZ reflektorów LED.

Pytanie brzmi: jezeli wymienie reflektory na oryginalne Fordowe LEDy, to czy beda dzialaly poprawnie? O ile dobrze rozumiem ich praca zalezy od pozycji kierownicy, predkości i kilku innych czynnikow. Zgaduje, ze potrzebne bedzie aktywowanie specjalnej funkcji?

Czy jest to mozliwe, czy sytuacja jest rownie skomplikowana jak w przypadku aktywacji navi?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.