Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|śląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=127)
-   -   Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=266251)

KrissG7 04-07-2017 10:37

Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Od miesiąca cieszę się Mondeo 1.6 Ekoboost z 2011r.

Poprzedni właściciel o niego dbał jak koncern przykazał - tak się na przeglądy stawiał do swojego ASO w Krakowie. Historię tych przeglądów znam i mam na kilku kartkach co i kiedy było sprawdzane i wymieniane.

Czas teraz te obowiązki przejąc i również dbać o auto bo swoje i bo należy.
Pytanie się pojawia gdzie? Żeby było dobrze, niedrogo... nie musi być szybko.

Jestem z Rudy Śląskiej, pracuje w Katowicach, moja firma flotę (akurat fordów) utrzymuje w CityCar Gliwice i opinia jest dobra (w firmie). Tam się też umówiłem na przegląd i wymianę oleju... standardowy 279zł... myślę niedrogo.

Wiem, że za chwilę będzie trzeba wymienić klocki przód, może coś z zawieszenia.. może otworzyć temat co tam buczy przy kierownicy.... kilka złotych następnych poleci.

I pytanie do Was doświadczonych w bojach i znających już mam nadzieję serwis. Gdzie jechać, gdzie robić... kto z Was robi samochód gdzie i nigdzie indziej nie pójdzie? Powiedzcie, podzielcie się proszę, po co drzwi otwarte wyważać.

Kriss

P.S.
Poprzedni samochód 7 lat robiłem w jednym serwisie, który tylką tę markę robił. Mechanicy 7lat Ci sami, uśmiechnięci do pracy przychodzili. Jak warunki dla pracownika dobre to i szansa na właściwą obsługę rośnie.

cytus 04-07-2017 10:41

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał KrissG7 (Post 2825646)
Od miesiąca cieszę się Mondeo 1.6 Ekoboost z 2011r.

Poprzedni właściciel o niego dbał jak koncern przykazał - tak się na przeglądy stawiał do swojego ASO w Krakowie. Historię tych przeglądów znam i mam na kilku kartkach co i kiedy było sprawdzane i wymieniane.

Czas teraz te obowiązki przejąc i również dbać o auto bo swoje i bo należy.
Pytanie się pojawia gdzie? Żeby było dobrze, niedrogo... nie musi być szybko.

Jestem z Rudy Śląskiej, pracuje w Katowicach, moja firma flotę (akurat fordów) utrzymuje w CityCar Gliwice i opinia jest dobra (w firmie). Tam się też umówiłem na przegląd i wymianę oleju... standardowy 279zł... myślę niedrogo.

Wiem, że za chwilę będzie trzeba wymienić klocki przód, może coś z zawieszenia.. może otworzyć temat co tam buczy przy kierownicy.... kilka złotych następnych poleci.

I pytanie do Was doświadczonych w bojach i znających już mam nadzieję serwis. Gdzie jechać, gdzie robić... kto z Was robi samochód gdzie i nigdzie indziej nie pójdzie? Powiedzcie, podzielcie się proszę, po co drzwi otwarte wyważać.

Kriss

P.S.
Poprzedni samochód 7 lat robiłem w jednym serwisie, który tylką tę markę robił. Mechanicy 7lat Ci sami, uśmiechnięci do pracy przychodzili. Jak warunki dla pracownika dobre to i szansa na właściwą obsługę rośnie.

Ford Sławek Katowice albo Nowy Dwór Bytom - nieautoruzowane/niezależne serwisy Forda

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

kkylo 04-07-2017 15:22

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
ja osobiście Nowy Dwór odradzam :)

toma1891 04-07-2017 20:01

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał KrissG7 (Post 2825646)
Od miesiąca cieszę się Mondeo 1.6 Ekoboost z 2011r.

Poprzedni właściciel o niego dbał jak koncern przykazał - tak się na przeglądy stawiał do swojego ASO w Krakowie. Historię tych przeglądów znam i mam na kilku kartkach co i kiedy było sprawdzane i wymieniane.

Czas teraz te obowiązki przejąc i również dbać o auto bo swoje i bo należy.
Pytanie się pojawia gdzie? Żeby było dobrze, niedrogo... nie musi być szybko.

Jestem z Rudy Śląskiej, pracuje w Katowicach, moja firma flotę (akurat fordów) utrzymuje w CityCar Gliwice i opinia jest dobra (w firmie). Tam się też umówiłem na przegląd i wymianę oleju... standardowy 279zł... myślę niedrogo.

Wiem, że za chwilę będzie trzeba wymienić klocki przód, może coś z zawieszenia.. może otworzyć temat co tam buczy przy kierownicy.... kilka złotych następnych poleci.

I pytanie do Was doświadczonych w bojach i znających już mam nadzieję serwis. Gdzie jechać, gdzie robić... kto z Was robi samochód gdzie i nigdzie indziej nie pójdzie? Powiedzcie, podzielcie się proszę, po co drzwi otwarte wyważać.

Kriss

P.S.
Poprzedni samochód 7 lat robiłem w jednym serwisie, który tylką tę markę robił. Mechanicy 7lat Ci sami, uśmiechnięci do pracy przychodzili. Jak warunki dla pracownika dobre to i szansa na właściwą obsługę rośnie.

Witam ,osobiście polecam PZ serwis Mikołów i serwis Chorzów 3 maja
aktualanie w Chorzowie serwisuje wszystkie Fordy

pääkäyttäjä 05-07-2017 18:53

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Ja chętnie przytuliłbym jakiś serwis w Rybniku lub okolicy - po moim starym serwisie na razie nic nie oczekuję. Dotknęła mnie klątwa stałego klienta oraz absurdalne ceny części tudzież robociznę za wymianę rozrządu i sprzęgła...

cytus 09-07-2017 17:16

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał kkylo (Post 2825767)
ja osobiście Nowy Dwór odradzam :)

Z jakiego względu odradzasz?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

NIUTEK74 09-07-2017 20:56

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
ja od 7 lat jeżdżę do CityCar Gliwice

rdcom 10-07-2017 17:45

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
co sądzicie o AMGT Ford Zabrze-Maciejów

kkylo 11-07-2017 05:17

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał cytus (Post 2827943)
Z jakiego względu odradzasz?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


gdy podjechałem z cieknącym płynem do spryskiwaczy w kabinie diagnoza padła na przyciśnięty wężyk pod deską rozdzielczą i oczywiście "trzeba wyciągać deskę, a koszt to 800zł" po czym pojechałem do garażowego mechanika w Chorzowie i zrobił mi to za 20zł ponieważ wężyk tylko wypiął się z kolanka łączącego.

zombie6 11-07-2017 08:27

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
City Car Gliwice jest bardzo ok, ogarnięty mistrz serwisu, ogólnie to radzą sobie z różnymi, nietypowymi nieraz problemami.

Hooch180 17-07-2017 19:02

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał zombie6 (Post 2828706)
City Car Gliwice

Dzisiaj u nich byłem. Mam odmienne zdanie.
Po pierwsze. Jeżeli coś nie należy do standardowych procedur to tego nie zrobią. Marudzą.
Po drugie. Chcieli ode mnie 100zł za przylutowanie wtyczki iso na kablu antenowym.

Oksgarth 01-08-2017 18:52

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał rdcom (Post 2828448)
co sądzicie o AMGT Ford Zabrze-Maciejów


Serwisuje tam od kilku lat dwa Fordy i bardzo polecam :) Nie mam zamiaru jechać gdzie indziej.

Morsartt 01-08-2017 22:53

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał kkylo (Post 2825767)
ja osobiście Nowy Dwór odradzam :)

Potwierzam. Oszusci i nic wiecej. Mi za podpiecie pod komputer przy czym nie mogli sie polaczyc z zadnym modulem, skasowali 150zl ... Porazka.

Thomsit 02-08-2017 01:40

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
ja moge polecic w Dabrowie Gorniczej wartszta STAR-FOX Robert Foksa. serwisowalem tam poprzedni samochod 3 lata.

cytus 07-08-2017 13:18

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał Morsartt (Post 2838439)
Potwierzam. Oszusci i nic wiecej. Mi za podpiecie pod komputer przy czym nie mogli sie polaczyc z zadnym modulem, skasowali 150zl ... Porazka.

Czyli mieli sie podpiac i sie nie podpieli i musiales zaplacic? Jakos uzasadnili?

PS. samo podpiecie / diagnoza w serwisach kosztuje, normalna sprawa.... za to nikogo bym nie skreslal

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

marek_bozek 08-08-2017 09:54

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Witajcie

Również rozglądam się za warsztatem, który podejmie się sprawdzenia luzów zaworowych i ewentualnej regulacji (wymiany/szlifowania szklanek).
Czy powyżej wymienione i polecane warsztaty mają te czynności w swojej ofercie?

Pozdrawiam

Morsartt 08-08-2017 22:19

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał cytus (Post 2840642)
Czyli mieli sie podpiac i sie nie podpieli i musiales zaplacic? Jakos uzasadnili?

PS. samo podpiecie / diagnoza w serwisach kosztuje, normalna sprawa.... za to nikogo bym nie skreslal

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Dokladnie probowali sie podpiac za 150zl :)

blusur 23-08-2017 06:27

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Witam.

Odwiedzał ktoś ostatnio Pz service w Mikołowie?

Jestem Fordziarzem od ok. miesiąca i szukam jakiegoś ogarniętego warsztatu. Lokalizacja mi pasuje.

Pozdro i z góry dzięki.

Luq55 23-08-2017 20:13

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Ma ktoś doświadczenie z Multexim' em w Katowicach ? Bo same negatywne opinie słyszę a zbliża mi się 2 przegląd gwarancyjny..

A co do serwisów "nie salonowych" to polecam "Serwis Ford Katowice, ul. Siemianowicka", facet zajmuje się tylko Fordami, miałem "defekt" po wycięciu DPF w poprzednim fokusie, szybka diagnoza i dobra cena, gdy porównywałem z innymi tego typu serwisami.

ppfalcon 24-08-2017 13:36

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
A bardziej na południu od Katowic jest coś sensownego? Szukam jakiegoś kumatego serwisu w okolicach Bielska który specjalizowałby się w Fordach i zająłby się kompleksową "obsługą" moich dwóch Fordów: Mondeo z 2010 i Focusa z 2008. I chodzi mi o to żeby ta obsługa obejmowała zarówno rzeczy w miarę uniwersalne jak wymiana oleju, hamulców, sprawdzenie zawieszenia, ale również bardziej specjalistyczną diagnostykę stanu samochodów i czynności serwisowych dla tych konkretnych modeli. Czyli np. związane z rozrządem, dwumasą i innymi wymaganymi czynnościami serwisowymi jak stan nadwozia i zabezpieczenie antykorozyjne (wiadomo że w każdym aucie gdzie indziej powstają charakterystyczne ogniska).

Ja od siebie dodam że jestem laikiem i po prostu nie znam się tak bardzo na samochodach, więc nie wiem dokładnie co i kiedy należy zrobić, a chciałbym cieszyć się jak najdłuższą żywotnością. Dlatego szukam specjalistów, którzy potrafili by mi to wszystko doradzić. Chodzi mi o dobry, sprawdzony (niekoniecznie najtańszy) serwis na dłuższą współpracę który nie naciągałby niepotrzebnie na naprawy, ale był w stanie ogarnąć co i kiedy.

Szukam nowego serwisu, bo ten z którego dotychczas korzystam zmienił profil z serwisu na stację diagnostyczną i naprawami już się nie parają. Od razu dodam, że próbowałem ASO, ale nie do końca jestem zadowolony z ich usług, gdyż jak zostawiłem Focusa to mówiłem że obroty wyraźnie falują przy 2000-3000, ale oni nie byli w stanie "zauważyć tej usterki" i nic z tym nie zrobili. Natomiast inny serwis w którym zostawiłem Mondeo na wymianę oleju nawet mi nie zresetował przypomnienia o tym w komputerze.

Snowman 17-09-2017 16:21

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał blusur (Post 2848104)
Witam.

Odwiedzał ktoś ostatnio Pz service w Mikołowie?

Jestem Fordziarzem od ok. miesiąca i szukam jakiegoś ogarniętego warsztatu. Lokalizacja mi pasuje.

Pozdro i z góry dzięki.

Nie polecam. Szef cwaniak udaje ze na wszystkim sie zna a tak na prawde zero pojecia. Po wymianie Dwumasy ( nawet nie wiem czy trzeba było) silnik dostaje wibracji na lekkim gazie, stukania kola nie potrafia zlokalizowac.

ppfalcon 05-10-2017 08:36

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Hmm, naprawdę nikt z tutaj obecnych nie ma żadnego polecanego warsztatu na Podbeskidziu? To gdzie Wy serwisujecie Wasze auta?

slawek-kali 05-10-2017 15:38

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Ja moge Ford Slawek polecic, nie mowie ze wszystko na cacy, ale nie masz uczucia ze to "kowale".

Napisze wiecej, sam serwis, recepcja i nawet wiedza mechanikow robia wrazenie.
Ja bylem 1 raz i to z specyficzna sprawa, ale panowie opanowali temat prawie wzorowo..
Prawie, bo przedobrzyli z programowaniem modulow, ale to juz sobie sam ogarne.

No i najwazeniejsze - termin! tu nie mam pytan wszystko tak jak umowione.

cytus 05-10-2017 15:40

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2867531)
Ja moge Ford Slawek polecic, nie mowie ze wszystko na cacy, ale nie masz uczucia ze to "kowale".

Napisze wiecej, sam serwis, recepcja i nawet wiedza mechanikow robia wrazenie.
Ja bylem 1 raz i to z specyficzna sprawa, ale panowie opanowali temat prawie wzorowo..
Prawie, bo przedobrzyli z programowaniem modulow, ale to juz sobie sam ogarne.

Ja też potwierdzam profesjonalizm, aczkolwiek drogo :) ale przynajmniej wiesz za co płacisz.
Informują o wszystkich możliwych zagrożeniach co czasem przeraża [emoji14]

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

slawek-kali 05-10-2017 15:42

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Drogo? czy ja wiem.. nie jest tanio, ale przynajmniej nie masz glupich mysli jak oddajesz auto ;)

SebastianBAQ 05-10-2017 17:27

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Witam ,

Znacie serwis który robi silniki 1.8 TDCI po zerwaniu paska rozrządu .

Taki serwis co się tym głównie zajmuje i robi przekładki starych słupków do nowego auta.

ważna niska cena.

slawek-kali 05-10-2017 17:28

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
rozumiem ze i rozrzadem tez bylo podobnie.. tanio bez dolnej kasety i bum ;)
Szukaj jakiegos kowala jakma byc tanio..

marekpz 06-10-2017 16:16

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał Snowman (Post 2859687)
Nie polecam. Szef cwaniak udaje ze na wszystkim sie zna a tak na prawde zero pojecia. Po wymianie Dwumasy ( nawet nie wiem czy trzeba było) silnik dostaje wibracji na lekkim gazie, stukania kola nie potrafia zlokalizowac.

Skoro szef "cwaniak" i udaje,że się zna to jakim cudem prowadzi serwis Forda od prawie 20 lat? I jakim cudem wystawia i obsługuje wyczynowe Fordy na Rajdowych Mistrzostwach Swiata? Snowman, pomyśl trzy razy zanim kogoś pomówisz i oskarżysz o niepotrzebne wymiany. Odnośnie wibracji, przyjedź na reklamację, a nie smaruj na forum oskarżeń. Dwumas jest prosty do zweryfikowania i na 100% został wymieniony jak była taka potrzeba. Odnośnie stukania to ten wątek ciągniesz już od 2015 roku i wszystkie warsztaty wkoło potwierdziły, że nic się nie dzieje. Myślę, że dla tego my też nie znaleźliśmy dziury w całym ;(

jacekmury1 03-05-2018 09:10

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Kaj mosz tyn warsztat w Mikolowie?

62542 11-05-2018 13:03

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał marekpz (Post 2867943)
Skoro szef "cwaniak" i udaje,że się zna to jakim cudem prowadzi serwis Forda od prawie 20 lat? I jakim cudem wystawia i obsługuje wyczynowe Fordy na Rajdowych Mistrzostwach Swiata? Snowman, pomyśl trzy razy zanim kogoś pomówisz i oskarżysz o niepotrzebne wymiany. Odnośnie wibracji, przyjedź na reklamację, a nie smaruj na forum oskarżeń. Dwumas jest prosty do zweryfikowania i na 100% został wymieniony jak była taka potrzeba. Odnośnie stukania to ten wątek ciągniesz już od 2015 roku i wszystkie warsztaty wkoło potwierdziły, że nic się nie dzieje. Myślę, że dla tego my też nie znaleźliśmy dziury w całym ;(

powiem Wam tak;), jeżdże do PZ service mondziakiem z 1997 roku;), zostawiłem już u nich więcej kasy niż ten samochód jest wart kilka razy;), fakt tanio nie jest;), ale zadowolony jestem;).

gruu 10-08-2018 15:49

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
A możecie polecić jakiegoś dobrego mechanika w normalnej cenie który zna się na Forach z okolic Dąbrowy Górniczej? :)

elbarto 23-08-2018 12:50

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
cześć,
a czy ktoś robił zawias [cukierki] w jakimś warsztacie na śląsku? albo robił rekonesans i podpowie gdzie warto dzwonić a gdzie nie?

im bliżej gliwic tym lepiej.

amg ford - znajomi serwisowali tam auta ale kilka dobrych lat temu. podobno ekipa się zmieniła, pytanie jak teraz to wygląda?

elbarto 24-08-2018 17:55

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
co do wymiany tuleji zawieszenia: mam informacje z polecanego na forum martauto - 170 zl robocizna / strona. tuleje mają org za 130 zł.
bez negocjowania.
jak będę wiedział więcej to dam znać.

slawek-kali 24-08-2018 18:07

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
martauto placilem 300zl za robocizne, tuleje i sruby mialem swoje. Robione doslownie tydzien temu..
Czas naprawy ok. 2h

elbarto 25-08-2018 18:37

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
slawek,
robią rozumiem z wyciąganiem wahaczy nie na aucie jak to opisujaą forumowicze?
generalnie jakie wrażenia? z serwisu?

slawek-kali 25-08-2018 19:15

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
tak dokladnie. Wrazenia ok, sprawnie i widac ze fordy znaja bardzo dobrze.

Diktus 25-08-2018 19:59

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
A dobry i nie najdroższy serwis do tarcz i klocków?

cytus 25-08-2018 20:04

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Cytat:

Napisał Diktus (Post 3022245)
A dobry i nie najdroższy serwis do tarcz i klocków?

Wymiana tarcz i klocków wraz z płynem nie powinna być jakaś skomplikowana więc nie ma chyba dużego znaczenia gdzie, oprócz ceny.

A Ford Sławek - polecam

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

slawek-kali 25-08-2018 20:05

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
a nie robi tego kazdy warsztat? tarcze i klocki mozna samemu wymienic, jak sie ma troche wiedzy, narzedzia i czas.

elbarto 26-08-2018 11:04

Odp: Serwis - Śląsk. Gdzie polecacie?
 
Diktus: tarcze i klocki ogarnie ci każdy mechanik. ten lepszy sprawdzi nawet bicie piast.
tak że tu bym nie kombinował.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.