Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|śląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=127)
-   -   focus i poweshift kto ogarnia programy u nas ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285278)

bastek36 25-08-2018 09:59

focus i poweshift kto ogarnia programy u nas ?
 
Witam,od paru tygodni borykam sie z problemem i juz powoli zaczynam tracic nadzieję na rozwiązanie...Posiadam focusa mk3 sprowadzony z Kanady,skrzynia automat,przebieg 50 tys km.Zdarzyło mi sie parę razy że podczas jazdy zapala sie żółty check,skrzynia przestaje przeżucać biegi i w zależności albo odczekam chwilę i jadę dalej albo po wylączeniu silnika mam rozładowany akumulator.Mam zabawkę obd 2 i programem torque odczytuję błędy które oznaczają ,,błąd układu napędowego,,.Niestety po wizycie u elektromechanika usłyszałem że niema on programu do podłączania amerykańskich aut...Jest ktoś na grupie z okolic rybnika ,gliwic,kto mógłby mi zdiagnozować problem ewentualnie polecić fachowca który ogranie temat?pozdrawiam

tedi_k 25-08-2018 21:45

Odp: focus i poweshift
 
Cytat:

Napisał bastek36 (Post 3022037)
...polecić fachowca ...

Rozumiem, że jest to skrzynia DPS6.
W rocznikach 2012-2015 skrzynia miała wadę fabryczną modułu TCM (sterownika skrzyni). W USA była akcja serwisowa wymiany tych sterowników. Wydłużono im także gwarancję do 8 lat.
Obstawiam, że masz standardowy przypadek tego rodzaju. Jedyne sensowne rozwiązanie to znaleźć w USA sterownik z datą produkcji po 2015 i wymienić.
Diagnozę i potwierdzenie, że to ten przypadek zrobić może Ford Sławek w Katowicach - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .

bastek36 26-08-2018 19:59

Odp: focus i poweshift
 
Dzieki wielkie za pomoc,wizyta w forsdławek umówiona na czwartek

bastek36 13-09-2018 14:30

Odp: focus i poweshift
 
Diagnoza postawiona,jak kolega tedi_k przepowiedział,sterownik skrzyni.Jak sie dowiedziałem nie są to tanie rzeczy i muszę czekać bo sterownik podobno jest bardzo ciezko dostepny...

bastek36 22-10-2018 16:04

Odp: focus i poweshift
 
witam ponownie,problem mojej skrzyni rozwiązała firma Art-mag z gliwic tak wiec polecam serdecznie,bardzo fachowe podejście i wysoka wiedza.

tedi_k 25-10-2018 21:46

Odp: focus i poweshift
 
Cytat:

Napisał bastek36 (Post 3045254)
....problem mojej skrzyni rozwiązała firma Art-mag ...

Można prosić o dopisanie w trzech słowach - co finalnie było zdiagnozowane i jakie było rozwiązanie?

bastek36 29-10-2018 10:10

Odp: focus i poweshift
 
Awaria sterownika skrzyni biegów.Założono nowy sterownik plus wymiana sprzegięł w skrzyni ,adaptacja i wymiana oleju.Na cały zabieg otrzymałem rok gwarancji w tym że po 2 tyś km muszę wymienić jeszcze raz olej bo skrzynia jest na dotarciu

Tomi1000 29-10-2018 10:42

Odp: focus i poweshift
 
Jaki koszt zabawy? Chyba że tajemnica!?

bastek36 29-10-2018 12:55

Odp: focus i poweshift kto ogarnia programy u nas ?
 
9,5 tys

tedi_k 02-11-2018 23:03

Odp: focus i poweshift
 
Cytat:

Napisał bastek36 (Post 3048066)
...w tym że po 2 tyś km muszę wymienić jeszcze raz olej bo skrzynia jest na dotarciu

???? A po co?
DPS6 jest jak skrzynia manualna - oleju się nie wymienia wcale albo nie wcześniej niż po 200tys. km.
Ta skrzynia ma "suche" sprzęgła i nie ma co oleju zanieczyszczać...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.