Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Trzy dni grzebania i dalej nie odpala. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284091)

finek78 27-07-2018 20:33

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Witam mam podobny problem po zatankowaniu auto przejechało około 10km. Następnie zaświeciła się spręzynka stracił moc i nie chce odpalić wymieniłem czujnik położenia wałka rorządu czujnik ciśnienia paliwa na listwie delphi brak mi pomysłu co o może być że nie odpala jutro egr wyczyszczony wszystko wskazuje na te cholerne wtryski czy można zrobić próbe przelewową jak nie chce odpalić auto?

Jaryska 28-07-2018 05:57

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Benzyna w dieslu, jak za dużo benzyny, nie odpali.Może być najwyżej 30 procent benzyny, wtedy cieżko , ale jeszcze odpali.

Jak masz jeszcze luz w zbiorniku, to dolej do pełna ON, jak nie to trzeba to spuscic ze zbiornika, i póżniej małymi dawkami dolewac do zbiornika, aby tą mieszankę wyjeżdzic.

weed_wizard 28-07-2018 11:26

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Jest mały postęp. Przy dalszych próbach kręcenia go na plaku wyskoczył błąd z małym ciśnieniem paliwa. I rzeczywiście po sprawdzeniu na wtryskach ciśnienie było bardzo małe. Już miałem dzwonić po zlomiarzy z Discowery ale pomyślałem że sprawdzę jeszcze raz filtr paliwa, a tam zdziwko, uszkodzony zaworek powrotu. Lecę po nowy filtr i zobaczymy co z tego będzie.

weed_wizard 28-07-2018 14:31

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Filtr zalozony, zalany swieżutką wachą, zaczynam odpowietrzac, a tu pada aku. Z związku z tym pytanie. Nie chce mi się za każdym razem odpinac wtyczek z wtrysków przy odpowietrzaniu więc jak zrobie to bez odpinania a potem wykazuje błędy to też będzie dobrze?

weed_wizard 28-07-2018 18:02

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Panowie. Problem rozwiązany. Okazało się, że winowajcą był filtr paliwa. Nie wiem jak ja to przeoczyłem za pierwszym zlewaniem paliwa z niego ale to chyba dla tego, że starałem się robić to bardzo delikatnie. W każdym bądź razie po założeniu nowego filtra ( w starym okazało się że jest uszkodzony zaworek powrotu i całe bebechy lataly w środku) i odpowietrzeniu załapał od pierwszego "sztyrkniecia ". Dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie tematem. Pozdrawiam
Damian :)

Hansolo 28-07-2018 18:04

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Widzisz trzy dni grzebania i nic ;) Dwa dni na forum i maszyna pracuje. Nie ma za co ;)

weed_wizard 28-07-2018 18:08

Odp: Trzy dni grzebania i dalej nie odpala.
 
Super, że udało się to ogarnąć bez wkładania w niego połowy wartości auta. Od młodego byłem uczony żeby zawsze zaczynać od rzeczy najprostszych i najmniej brudzących hehe dla tego zawsze jak coś to co bbędę wiedział to też podpowiem ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.