Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] przestawienie jednostek czy możliwe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303664)

maciuo 02-12-2019 22:40

przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Po 10 latach bezproblemowego ujeżdżania Focusa przyszedł czas na kolejnego Forda. Mam pomysł na sprowadzenie Kugi/Escape z USA. I w związku z tym pytanie czy w takim aucie da się ustawić na liczniku kilometry oraz spalanie w litrach oraz przestawić temperaturę na stopnie Celsjusza? Zastanawiam się miedzy 1,5 ecoboost a 2,5 duratec. Z tego co wiem w 2,5 można zakładać Lpg ale jak z ogólna trwałością tego silnika i spalaniem? Czy są jakieś znane problemy tego silnika np duratec europejski lubi łykać olej a nie wiem jak w 2,5? Z kolei 1,5 zachęca mniejsza akcyzą na start ale odpada Lpg i słyszałem ze zdarzają się pękające bloki/głowice. Ile pali takie 1,5 w Kudze 2wd?

mirut 02-12-2019 23:15

Odp: Kuga/Escape z USA przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Przestawić jednostki da się. Najlepiej jakiegoś speaca z kompem co by od razu na pplskie menu przerobil. Co do silnika to zależy ile jeździsz? Miasto, trasa? Ile km rocznie?
Ja mam Escape w 2.0 ecoboost. Spalanie w mieście ok 14-15, w trasie ok 8.5.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

maciuo 03-12-2019 07:09

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Mi angielski nie przeszkadza bardziej chodzi mi o zmianę jednostek z poziomu wyświetlacza zegarów poprzez menu czy jest taka opcja. Najbardziej się skłaniam na to 2,5. Jak to jeździ w porównaniu z 1,5 i 2,0 eb, ma ktoś porównanie? Pozdr

Escap 03-12-2019 07:35

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Cytat:

Napisał maciuo (Post 3199471)
bardziej chodzi mi o zmianę jednostek z poziomu wyświetlacza zegarów poprzez menu czy jest taka opcja.

jest taka opcja, bez problemu zmienisz na km, litry itd.

lukaszooo 03-12-2019 09:01

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
W Escape jeżdziłem tyko 2.0eb, fajnie jedzie ale to spalanie to lekka przesada.... W fusionie jeżdziłem wszystkimi trzema. 2.0eb wiadomo jest moc jest fajnie, jeśli jeżdzisz po mieście to 15L nie jest problemem. 2.5 ma fajną kulture pracy spalanie w mieście ok 10L tyle że ten silnik jest powolny, zwłaszcza z dołu, do tego ta skrzynia jeszcze bardziej go zamula. 1.5eb jest duzo bardziej żwawy niż 2.5, niestety nie ma takiej kultury pracy jak 2,5, spalanie w mieście jeżdząc agresywnie ponad 10L, jeżdząc normalnie ponad 9L. Jeżdziłem też hybrydami, pierwsze wrażenia wow, na silniku elektrycznym do 60km/h, do sklepu prawie za darmo, niestety jak mu depniesz to skrzynia CVT wyje, jak pojedziesz za miasto to robi sie dramat, ani to oszczędnę ani praktyczne a do tego ta skrzynia... może kwasie przyzwyczajenia, na trasie 100km ostrych testów wyszło 9,5L prędkość max 180km/h więcej nie chciał iść.

siwakk15 03-12-2019 11:28

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Mam Escape 2.0EB i polecam jednostkę. Dobrze dopasowana do masy i wielkości auta. Pamiętaj, że 2.5 wychodziło tylko w podstawowych wersjach.

maciuo 03-12-2019 13:38

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Niby podstawowa wersja ale 2,5 wg katalogu ma poniżej 10s do 100 km/h co uważam jak na takie autko jest ok i można gaz zakładać bez problemu. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż europejskie crv lub forester z 2,0 benzynowym.

tomdiabollo 03-12-2019 19:53

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Tu masz trochę o siniku 2.0 EB 240 Km w lpg.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Ja mam ten silnik z LPG i spalanie wychodzi od 14-15/l Lpg + 1-3/L Pb na 100 kilometrów jazda w 90% miasto.

tedi_k 03-12-2019 21:43

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3199490)
...Jeżdziłem też hybrydami, pierwsze wrażenia wow, na silniku elektrycznym do 60km/h, do sklepu prawie za darmo, niestety jak mu depniesz to skrzynia CVT wyje, jak pojedziesz za miasto to robi sie dramat, ani to oszczędnę ani praktyczne a do tego ta skrzynia... może kwasie przyzwyczajenia, na trasie 100km ostrych testów wyszło 9,5L prędkość max 180km/h więcej nie chciał iść.

Po kolei:
- Hybrid i Energi (hybryda Plugin) na samym silniku elektrycznym mogą jechać do 120km/h. Powyżej obligatoryjnie włącza się silnik spalinowy.
- Skrzynia eCVT (nie ma dokładnie nic wspólnego z CVT) to po prostu 2 duże silniki elektryczne i przekładnia planetarna. "Wyje" silnik spalinowy, bo chodzi na obrotach jak w Hondzie...
- Hybrid/Energi nadaje się do jeżdżenia EKONOMICZNEGO do mniej więcej 140km/h. Nic nie wyje, jedzie sensownie i spala ok. 6,5l/100km.
Jeżdżę na co dzień to mogę się wypowiadać.
- Hybrydowy zespół napędowy (z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne silników elektrycznych wbudowanych w skrzynię eCVT) NIE MA PRAWA przekraczać 180km/h. Takie więc ma ustawione ograniczenie prędkości.
Jak ktoś chce jeździć więcej - polecam Mustanga Mach:one: Ponad 1.200Nm pozwoli przeprowadzić "ostre testy"...:D Oby tylko testujący zdołał to przeżyć...:wink:

lukaszooo 03-12-2019 23:34

Odp: przestawienie jednostek czy możliwe?
 
Mało jeżdżę i potrzebuje auta do sklepu i na wakacje (jednego auta). Każdy zachwala hybrydy jakie to nie są oszczedne więc troche sie napalilem zwlaszcza ze koszta są praktycznie takie same jak benzyn. Pare lat temu jezdzilem leksusem rx450h z 2011r i wtedy bylem pod wrazeniem. Hybryda w fusionie/mondeo mnie zniesmaczyła a te 120km/h na elektryku to jedynie w celach testowych, ze swiatel gdy normalnie ruszamy przy max 40 odpala silnik. Jedna traska, brak bagaznika i stwierdzam że hybryda w fusionie/mondeo to jednak nie dla mnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.