Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2010-2015] Urealnienie spalania średniego w/g komputera (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173923)

boncio 26-02-2013 15:54

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Z moich obserwacji wynika, że bierze pod uwagę styl jazdy z ostatnich kilkunastu km. Bo rzeczywiście kilka km mocnego wciskania gazu i dystans zaczyna wyrażnie się zmniejszać, a przy jeździe eco nawet zwiększać.
A od momentu zapalenia rezerwy, to km znikają chyba dwa razy szybciej niz powinny ;) Wtedy idelanie widać jak reaguje dystans do tankowania.

przemouk84 02-03-2013 17:19

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Kolego "schraczek" według moich zaobserwowań dystans do przejechania na pozostałym paliwie w zbiorniku, który pokazuje komputer, po za oczywiście stylem jazdy jest uzależniony również od pływaka w zbiorniku, gdyż po zaparkowaniu auta na lekkim wznisieniu przodem w dół, zgaszeniu silnika i odpaleniu go za jakiś czas, dystans pozostały do przejechania znacznie wzrasta po czym podczas normalnej jazdy szybko spada. Sytuacja ma się również analogicznie odwrotnie.
Po za tym faktem, nie wiem jak u innych ale u mnie jest też taka sytuacja, że nawet jeśli wskazówka paliwa leży na dnie, a dystans do przejechania wskazuje 0 km to nadal w zbiorniku mam od 7-10 litrów paliwa (sprawdzone kilku krotnie podczas tankowania do pełna).
Czyżby po za wskazywaniem rezerwy producent nie chce dopuścić aby kiedykolwiek zabrakło nam paliwa??

lukyman 23-03-2013 18:33

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Dobra, wiemy gdzie jest AFE BIAS. Wiemy jak go zmieniać. Ale co to jest? Dogrzebałem się do takiej informacji:

AFE BIAS=(śr. spalanie komuter/śr. spalanie obliczone przez nas)*1000

Stąd te dziwne: 960, 910... :D

A swoją drogą to u mnie nie muszę nic korygować - jest ok.

Ktoś pytał co to RAFE? RAFE=Running Average Fuel Economy (średnie spalanie podczas jazdy), analogicznie AFE (całkowite średnie spalanie naszego autka).

Stasiu47 05-08-2013 08:52

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Cytat:

Napisał lukyman (Post 1982224)
AFE BIAS=(śr. spalanie komuter/śr. spalanie obliczone przez nas)*1000

Wg powyższego wzoru obliczyłem z 10-ciu tankowań wartość "błędu" w moim aucie. Wyszło 907 i tyle ustawiłem w komputerze. Aktualne wskazanie średniego zużycia od razu zmieniło się z 7,3 na 7,8 l/100 km z tym, że po ruszeniu wskoczyło na 7,9 czyli było sporo więcej niż 7,8.
Super sprawa, nie trzeba kombinować metodą kolejnych poprawek. Dzięki lukyman.
Swoją drogą, jeżeli mogę bez problemu wejść w tryb testowy i dokonywać tam zmian to dlaczego te informacje nie są dostępne w instrukcji obsługi, chociażby dodatkowej w wersji elektronicznej. Czy to ochrona interesów ASO?

Elmo86 09-08-2013 22:01

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Ma ktoś może opis do tych wszystkich opcji?

MaXyM 10-08-2013 11:27

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 1942011)
No tak - tyle, żę w FF2 nie urealnisz średniego spalania nijak... A taki jest tytuł wątku!

Tytul jest o CMAX :)
W FF2 mozna urealnic wlasnie przez nastawienie odchylki obliczen w komputerze pokladowym.

PS. Kurde.. to sie pokazalem jako gornik :(

Robban11 13-01-2014 08:09

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
W moim focusie wynik AFE BIAS=(śr. spalanie komuter/śr. spalanie obliczone przez nas)*1000 wyniósł 1111.Liczyłem kilka razy i cały czas jest ten sam wynik.Czy to może być błąd w obliczeniu?Może ktoś z Was też miał taki przypadek?

boncio 13-01-2014 16:15

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Tak jak Ci odpisałem w PW. Wartość jest ok, bo realne spalanie miałeś niższe niż to co wyliczył komputer w aucie. Większość ma raczej odwrotnie i wtedy wartości są poniżej 1000.

Biperek 13-01-2014 16:21

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
Na "rezerwie" też mam duże skoki.

mkay 29-07-2015 14:24

Odp: Urealnienie spalania średniego w/g komputera
 
super odkrycie;) właśnie testuję u siebie spalanie, żeby to wyrównać

jednak drobna uwaga:
Cytat:

Napisał lukyman (Post 1982224)
AFE BIAS=(śr. spalanie komuter/śr. spalanie obliczone przez nas)*1000

ten wzór nie jest poprawny. powinno być:

X/Y*Z, gdzie:

X: średnie spalanie wg komputera
Y: średnie obliczone spalanie
Z: obecne ustawienie komputera

jak ktoś przy tym jeszcze nie majstrował, to pewnie ma Z "fabrycznie" ustawione na 1000 i wtedy wzór się sprawdza, ale jeśli były już jakieś zmiany w komputerze, to tzreba je przecież uwzględnić


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.