Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] benzynie a spalanie oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295704)

lukecz 05-05-2019 20:23

benzynie a spalanie oleju
 
Cześć

Przymierzam się do zakupu S-Maxa z ok 2009 roku z silnikiem 2.0 Pb
Trochę naczytałem się problemów ze spalaniem oleju w silnikach Duratec - dużo o tym szczególnie w info o Mondeo (chyba dotyczy to zapieczonych pierścieni?)
Co należałoby sprawdzić przy zakupie takiego samochodu pod kątem właśnie problemów ze spalaniem oleju (co zaobserwować samemu, a co sprawdzić np u diagnosty/mechanika?)
Czy warto podjechać do ASO Forda na sprawdzenie? Jaki to może być koszt?

surfly 05-05-2019 21:00

Odp: benzynie a spalanie oleju
 
Cześć, miałem problem z zapieczonymi pierścieniami. Na zewnątrz zero objawów. Nie kopcił, nie miał mniej mocy. Dosłownie nic. Jakimś testem może być wkręcenie świec. Sprawdzić czy nie są w sadzy usyfione. Sprawdzić też przez otwór od świecy jak wygląda tłok - czy nie ma dużo nagaru co też może świadczyć o spalaniu oleju.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

beribazoo 06-05-2019 07:14

Odp: benzynie a spalanie oleju
 
Nie bardzo jest jak to sprawdzić, jak kolega wyżej pisał - nie ma zewnętrznych objawów typu kopcenie czy spadek mocy. Świeca może być usyfiona, ale nie musi.
Remont w renomowanym, nieautoryzowanym serwisie to wydatek koło 4000 zł.

marjo 06-05-2019 10:33

Odp: benzynie a spalanie oleju
 
Też mam za sobą remont (pierścienie). Objawów właściwie nie było, no może przy porannym rozruchu trochę kopcił ale to dopiero jak wyszło że bierze mi 3 litry oleju na 1000 km to zwróciłem uwagę.
Faktycznie wskazówką mogą być świece: u mnie były okopcone i jedna była zapieczona- ledwie się odkręciła.
Po przeczytaniu wątków na tym forum konkluzja jest taka że pierścienie trzeba będzie wymienić wcześniej czy później- najbezpieczniej byłoby kupić samochód z silnikiem po remoncie.

jussi 06-05-2019 13:42

Odp: benzynie a spalanie oleju
 
W moim poprzednim aucie mondeo mk3 kolega szybko zweryfikowal branie oleju poprzez przygazowanie auta do ok 5tys obrotow przez ok 20sec i za autem wszystko zniknęło jedna niebieska chmura tylko niestety próba ta byla po moim juz kupnie auta a wtedy spalanie oleju mialem 1.5l na 1000km. W S-Maxie tez taka probe zrobilem i zadnego najmniejszego dymienia i auto od wymiany do wymiany oleju moze 0.2l zuzywa a wymieniam co 10tys km.

lukecz 06-05-2019 14:19

Odp: benzynie a spalanie oleju
 
Cytat:

Napisał jussi (Post 3127358)
W moim poprzednim aucie mondeo mk3 kolega szybko zweryfikowal branie oleju poprzez przygazowanie auta do ok 5tys obrotow przez ok 20sec i za autem wszystko zniknęło jedna niebieska chmura tylko niestety próba ta byla po moim juz kupnie auta a wtedy spalanie oleju mialem 1.5l na 1000km. W S-Maxie tez taka probe zrobilem i zadnego najmniejszego dymienia i auto od wymiany do wymiany oleju moze 0.2l zuzywa a wymieniam co 10tys km.

Masz wersję Flex Fuel - może tam inne pierścienie są?
A co do tego sprawdzania przez przygazowanie - na zimnym czy na ciepłym silniku?
Jak myślicie, przy przebiegu 276tys. to już chyba na pewno powinien pojawić się problem z olejem w Duratecu?

jussi 06-05-2019 14:27

Odp: benzynie a spalanie oleju
 
Na ciepłym silniku sprawdzalem kiedy olej jest rzadszy. Przebieg byl ok 250 tys . W s maxie mam obecnie przebieg 145tys.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.