Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: usterka silnika 2.0TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=70139)

hand-ball 11-06-2018 13:16

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Kurde ciężko powiedzieć, wrzuć kody błędów, bo to jak wróżenie z fusow. Skoro mechanik tak Ci zdiagnozować to może tak jest. Wyglada to też tak jakby wchodził na obroty i dpf chcial się wypala, ten problem ostatnio był znowu poruszany, zresztą mnie też dotyczyl. Przeczytaj kilka wątków wcześniej.

robertd01 12-06-2018 00:49

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
trochę to wygląda jak u mnie.
Też dopiero po wypadzie na obwodnicę zauważyłem. W mieście usterka może być*nie do wykrycia.
U mnie ewidentnie przy ~130km/h i lekko pod górkę.
Była wizyta w ASO i przyczyną okazał się czujnik temperatury spalin.
A podejrzewałem trefne paliwo.
Gość z ASO powiedział generalnie, że można nawet z tym jakiś*czas pojeździć.
A koszty i wymiana jak wyżej. Zdiagnozowali od razu czujnik temperatury spalin na komputerze. Też nie wiem jakie kody alarmu były. Generalnie widzę, że trochę takich awarii jest. Więc kto wie czy to nie jakaś*wada wrodzona tych czujników ew kabli.
Ten czujnik, a w właściwie jego tylna końcówka może być lekko narażona, bo jak widziałem to wystaje od spodu.
Pewnie dla kogoś kto ma podjazd to wymiana wydaje się*raczej banalna. Gdzieś nawet widziałem filmik na YT, a koszt samego czujnika 2 necie jednak sporo niższ.

FOREST_JG 12-06-2018 13:24

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Pojechałem dzisiaj do innej firmy na tzw logi dynamiczne.
Gość sprawdzał parametry auta na drodze. Błędów zero. Turbo pracuje idealnie. Wszystko wygląda cacy.

Ale zagadka

andi61 25-07-2018 20:44

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Witam, jako że jest to mój pierwszy post chciałbym się z wszystkimi przywitać, a jednocześnie podpiąć się pod temat. W dniu dzisiejszym jeździłem cały dzień i wszystko było ok. Po dwóch godzinach postoju chciałem jechać nad morze i maksiu pokazał rogi. Nie zapalił natomiast wyświetlił się komunikat "silnik usterka". Odczytałem błędy i wygląda to tak P0606, P0341 x 2 i P0A09 i w związku z tym mam pytanie o to czy ktoś miał taki problem. Chciałbym dodać, że wcześniej nie miałem żadnych komunikatów natomiast zdarzało się, że podczas dynamicznej jazdy zapalała się kontrolka esp, która po ponownym uruchomieniu silnika już się nie zapalała.

cz_ort 26-07-2018 15:02

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Cytat:

Napisał andi61 (Post 3010488)
wyświetlił się komunikat "silnik usterka". Odczytałem błędy i wygląda to tak P0606, P0341 x 2 i P0A09 i w związku z tym mam pytanie o to czy ktoś miał taki problem.

Nie wiem, czy to będzie pomocne, ale zebrałem to, co można wyczytać w szukaczce forum (korzystaj z tego źródła w pierwszej kolejności - zawsze :pomysl:) i potencjalnie Cię natchnie do rozmów z 'fachowcami'
P0606 - opis błędu
===PCM DTC P0606-60===
Kod: P0606 - Procesor ECM/PCM
Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC
Moduł: Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).
Szczegóły kodów usterek
Procesor ECM/PCM
Niesprawny albo uszkodzony PCM.
RAM / ROM awaria obwodu.
===END PCM DTC P0606-60===
Potencjalne przyczyny:
- zasilanie (masy, na wtyku przyśniedziałe piny)
- uszkodzona wiązka
- uszkodzony komputer

Kod: P0341 Niewiarygodna wartość sygnału czujnika CMP
Czujnik położenia wału rozrządu - sygnał poza zakresem/wydajność
Potencjalne przyczyny - mały lub większy dzwonek
Błąd synchronizacji oznaczać może przestawianie się rozrządu, problem z czujnikiem, wtyczką lub wiązką...

Kod: P0A09
===PCM DTC P0A09:00-25===
Kod: P0A09 - Niskie napięcie w obwodzie usterki przetwornicy DC/DC
P0A09 - converter dc/dc circuit low input

Common Problems That Trigger the P0A09 Code
Inverter/converter assembly failure
Powertrain Control Module (PCM) failure - usterka lub niewłaściwe zaprogramowanie modułu sterownika silnika
Wiring issue - do sprawdzenia wiązki do/od PCMa

Powodzenia

andi61 31-07-2018 10:31

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Dziękuję bardzo za pomoc, niestety okazało się że padł sterownik. Kabel czarno zielony (masa na podłużnicy) przetarł się z żółtym idącym do sterownika i zrobił duże zwarcie. Pomimo że strzelił bezpiecznik to spaliło sterownik. Kupiona używka zgrane oprogramowanie i esio śmiga.
Jeszcze raz dzięki.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Danielo_82 31-07-2018 11:22

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Problem z PCM (w nadkolu) . Myleś ostatnio auto, albo jeździłeś po ostrych kałużach?

Adasko28 23-09-2018 23:00

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Witam. S-Max 130KM najpierw przejażdżka autostrada 15min średnia prędkość 140km/h a następnie zjazd do miasta jadąc ok 60km i skrzynia wymaga obsługi a następnie usterka silnika. Błędy P2263 73-27 , p2263-c czyli błędy z turbosprężarką oraz dodatkowo z abs-u u0418 68-af u3001 00-8a oraz blad u0401 68-8a i u0401 68-2f. EGR jest zaślepiony. Czytając wcześniej szerokość posty zlecić mechanikowi przeglądnięcie i stalacji elektrycznej turbo plus jej przeczyszczenie czy inny kierunek działań ?

PinkElephant 23-09-2018 23:57

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
Miałem ostatnio też taki sam komunikat - że awaria silnika. Autostrada w Niemczech . Stanołem na 20 minut otwarłem maskę i jak ostygł było OK - po powrocie do polski znów to samo - podjechałem do mechanika - stwierdził że błędy z turbo sprężarki. Tankuję na BP i wlałem to reklamowane paliwo które czyści silnik , potem trasa Kraków Siedlce i z powrotem. Ale jechałem na obrotach powyżej 3500 (niższe biegi)jakieś 40 km .Od 3 tygodni komunikat się nie pojawia - może to zasługa paliwa, może zabrudzona sprężarka potrafiła się wyczyścić ?? Nie wiem - wiem że 300zł zostało mi w kieszeni.

BobMF 26-09-2018 10:07

Odp: Komunikat: usterka silnika
 
czujnik położenia wałka, tak mi to wygląda, miałem ten przypadek 2 razy
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.