Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pływający przód i włączanie abs/esp (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=263578)

RanyBoskieJestemKioskiem 10-05-2017 19:21

Pływający przód i włączanie abs/esp
 
Witam.

Poszukiwałem opisu mojego problemu, ale nie znalazłem nigdzie sytuacji w pełni pasującej do mojej, stąd ten temat.
Do rzeczy:
Focus mk2 kombi, okropnie pływa mi przód, mam wrażenie, jakby samochód reagował z dużym opóźnieniem na ruchy kierownicą, a im szybciej jadę, tym opóźnienie staje się większe. Wykonując szybki ruch kierownicą np. prawo-lewo, dopiero po chwili samochód wykonuje polecenie, jednocześnie wydaje się bardzo miękki, wręcz pływający, jakbym jechał w półmetrowej zaspie... Dodatkowo, nawet przy prędkościach rzędu 40-50km/h, przy gwałtowniejszej "szykanie" czy nawet mocnym, szybkim zakręcie, uruchamia się abs, słychać pracę pompy i działanie systemu, chyba na przednim lewym kole.
Wiem, że pierwsze podejrzenia to np. amory, czujniki abs, zbieżność, ale u mnie były wykonane m.in.:
- nowe amortyzatory sachs w zeszłym roku - może 20kkm przebiegu,
- zbieżność zrobiona tydzień temu, były odchyły rzędu 0°12-16', teraz mam idealnie na zero i jest może nawet trochę gorzej,
- czujniki abs wszystkie podają takie same odczyty prędkości,
- luzów na tulejach wahaczy nie ma, według kilku majstrów, jedynie we wtorek wymieniam cukierki z tyłu i półoś przednią [telepanie budą],
- piasty przednie nowe, jedna końcówka drążka nowa, innych luzów nie stwierdzono.

Nie mam już siły i pomysłów powoli... Maglownica? Wspomaganie? Szykuję samochód na urlop w Chorwacji i ostatnio z mechanikami rozmawiam częściej niż z rodziną ^^

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

mr-fix.pl 10-05-2017 20:05

Odp: Pływający przód i włączanie abs/esp
 
Sworzeń wahacza, końcówka drążka. W prawdzie powinni to sprawdzić przed ustawianiem zbieżności, ale nigdy nic nie wiadomo.

toma1891 10-05-2017 20:14

Odp: Pływający przód i włączanie abs/esp
 
Witam ,sprawdzi luzy na kolumnie kierowniczej, Miałem podobny problem .pozdrawiam

RanyBoskieJestemKioskiem 10-05-2017 21:03

Odp: Pływający przód i włączanie abs/esp
 
Cytat:

Napisał toma1891 (Post 2800371)
Witam ,sprawdzi luzy na kolumnie kierowniczej, Miałem podobny problem .pozdrawiam

Miałeś takie same objawy? Przez sprawdzenie rozumiesz kręcenie kierownicą przez otwarte okno i patrzenie na koło? I co musiałeś naprawiać w przypadku takiego luzu? Jakiś element czy regeneracja czy może wymiana?

toma1891 10-05-2017 21:35

Odp: Pływający przód i włączanie abs/esp
 
łącznik kolumny kierowniczej był regenerowany

RanyBoskieJestemKioskiem 11-05-2017 07:08

Odp: Pływający przód i włączanie abs/esp
 
Sprawdzałem luz, nie widzę nic nadzwyczajnego, koła reagują od razu na ruch kierownicą, a za to jadąc obwodnicą 120km/h czułem, jakby samochód żył własnym życiem, reakcja jest bardzo powolna i masakrycznie pływa...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.