Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309743)

cursarius 04-06-2020 09:02

Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Witam, pytanie czysto informacyjne. Jak w tytule, gdzie zaopatrujecie się w nowe opony?. Czy jest to zakład wulkanizacyjny w waszym miejscu zamieszkania, czy może jakiś sklep internetowy.

piotrek305 04-06-2020 09:12

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
zobacz na oponeo sklepopon a potem porównaj z allegro

hindus 04-06-2020 11:41

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Allegro, od oficjalnego dystrybutora

Robert 68 04-06-2020 12:50

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Oponeo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

szmelcmax 04-06-2020 13:33

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Kupowałem w różnych miejscach. Głównie internet. Na dużych portalach rozeznanie w cenach i opiniach oraz parametrach. Zakup w mniejszych bo taniej. Jednak przed złożeniem zamówienia trzeba skrupulatnie dopytać o datę i miejsce produkcji, bo często nie są podawane, a opony 2 letnie. Unikniemy zwrotów czy kombinacji z anulowaniem. Jak wszystko zgodne z oczekiwaniami to śmiało można kupować. Bywało też (jak ktoś ma blisko), że zakup był w Norauto bo cena dobra.

luckyboy 04-06-2020 16:14

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Ostatnie zakupy w Norauto, bo taniej niż w necie.

pretorian2 04-06-2020 20:40

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
oponeo, nigdy nie było żadnego problemu, kupione przez lata paręnaście kompletów, raz zwróciłem (odstąpienie od umowy) bo miały duże bicie - zero problemu. Po mimo, że nie są najtańsi wole dać parę złotych więcej i mieć spokój "psychiczny"

paoloWawa 05-06-2020 07:33

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Ja poprzez wulkanizatora, u którego zmieniam opony/koła i przechowuję drugi komplet kół (przechowuję u niego całe koła, z felgami).

Różnice cenowe są niewielkie w porównaniu ze stronami internetowymi, a komfort nieporównywalny: nic mnie nie interesuje, przyjeżdżam do niego i w 15-30min wymiana kół które przygotowane czekają w wyznaczonym terminie. Nie muszę przeglądać internetu, zamawiać, odbierać tych opon, zawozić do niego itp. A najważniejsze to że w razie jakiegoś felernego kompletu zwracam się z reklamacją bezpośrednio do wulkanizatora, nie ma opcji na przepychankę między sklepem internetowym a wulkanizatorem (i odpadają dodatkowe koszty demontażu wadliwego kompletu i montażu ewentualnie wymienionego na sprawny). Obawiałem się wprawdzie że rzeczywiście jak on zamówi to mogą dotrzeć "starsze" opony nowe, ale jak w sierpniu 2019 kupowałem 4x nowe to przyszły z DOT 22-25/2019 bodajże.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Marek 05-06-2020 19:01

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Oponeo wygrywa.
Zamówić możesz też do serwisu, z którym współpracują.
W moim przypadku mam taki 500m od domu. Tak samo świadczą usługę przechowywania opon,kół. To już raczej standard.
Korzystałem z takiej opcji w foce. Zakup i montaż na ustaloną godzinę i kawa gratis ;)

Sokółłł 05-06-2020 21:34

Odp: Pytanie, gdzie kupujecie nowe opony?
 
Oponeo - kiedyś spoko, teraz jeden z najdroższych serwisów, ja kupuję tam, gdzie najtaniej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.