Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2017- ] podłączenie rejestratora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312347)

Malchiki 23-08-2020 00:22

podłączenie rejestratora
 
Czy ktoś montował już rejestrator w Fiescie MK8? Pytam - bo z zaskoczeniem zauważyłem że jest tylko jedno gniazdo zapalniczki i to przy skrzyni biegów - a dziwnie tam trzymać na stałe podłączony wtyk od rejestratora...

Zastanawiałem sie nad dwoma rozwiązaniami:

-piggy-fuse do skrzynki bezpieczników. Ale tutaj pytanie - do którego mógłbym sie podpiąć?
- poprowadzić kabel rejestratora pod lewarek skrzyni biegów - tam gdzie jest oryginalne gniazdo zapalniczki. Wypiąć zasilanie idące do tego gniazda zapalniczki, i podłączyć inne gniazdo (które dokupię) - podpiąć kabelek od rejestratora i schować pod osłoną lewarka....Minus - gniazdo zapalniczki oryginalne nie będzie działać - ale ja i tak go nie używam w sumie...

A more jakiś inny pomysł? Wolałbym nie wpinać się pod oświetlenie kabiny, a lusterko fotochrom nie mam...a do tego gwarancja;)

Ela.S 23-08-2020 07:37

Odp: podłączenie rejestratora
 
Za dużo myślisz.....mniej myślenia a będzie OK.
-Bay-pass w skrzynce z bezpiecznikami będzie najlepszy, ma swój bezpiecznik. Jakiś miernik z żaróweczką i na pewno znajdziesz stały plus. Albo najlepiej po włączeniu zapłonu.
Prosta sprawa ;)

vaterek 23-08-2020 09:50

Odp: podłączenie rejestratora
 
Nie wiem jak w Mk8, ale u mnie w Mk7 nie da się żadnych bypasów dopasować. Bezpieczniki micro wsadzane są głęboko, tak że nic nie wystają. Bypass nie sięga do końca i w końcu wyskakuje. Nie trafiłem nigdzie takiego c by miał dłuższe nóżki i pasował do tej skrzynki w komorze silnika. Myślę, że ta w kabinie jest podobnie zbudowana.

Ela.S 23-08-2020 10:28

Odp: podłączenie rejestratora
 
Są z długimi nóżkami, które bez problemu pasują. W sumie są dwa rozmiary, krótsze i długie.
Pasują w miejsce bezpiecznika płytkowego mini w Fordzie.

mondeo70235 23-08-2020 14:22

Odp: podłączenie rejestratora
 
w mk 7 odkrecasz całe bezpieczniki obudowe za schowkiem pasarzera i znajdziesz czerwony średniej grubosci kabel i się w niego wpinasz plus po kluczu

Malchiki 23-08-2020 17:31

Odp: podłączenie rejestratora
 
tyle że ja wolałbym nie ciąć, wpinać sie w oryginalne kable - dlatego ten piggy-fuse najbardziej mi pasował. Zastanawiam sie tylko do którego bezpiecznika najlepiej - wydaje mi się ze najlogiczniej do bezpiecznika gniazdka zapalniczki...

Ela.S 23-08-2020 17:42

Odp: podłączenie rejestratora
 
Masz rozpiskę bezpieczników więc znajdziesz co szukasz.
Nie wiem ale czy Ford nie stosuje stałego 12V w zapalniczkach ?? Bo to jego specjalność.
Moim zdaniem lepiej pod 12V po przekręceniu kluczyka, nie wyczerpie przez przypadek akumulatora.
I szukaj tego LOW PROFILE MINI są dłuższe i pasują do Forda.
http://prntscr.com/u4ib6y

Malchiki 23-08-2020 19:41

Odp: podłączenie rejestratora
 
Dzięki - o tym bypassie mini low nie widziałem....
A co do stałego zasilania w Fordach - to jak to wygląda? Bo powiem szczerze że do tej pory zawsze miałem podłączony rejestrator do gniazda zapalniczki i jednak nie zauważyłam żeby zasilanie było jak samochód stał w nocy w garażu....

Ela.S 23-08-2020 20:09

Odp: podłączenie rejestratora
 
Ford w gniazdku zapalniczki od dawna dawał stałe 12V. Więc to co było podłączone do tego gniazdka, było załączone na postoju. Dużo właścicieli to przerabiało.]

romano11 24-08-2020 14:03

Odp: podłączenie rejestratora
 
Cytat:

Zastanawiam sie tylko do którego bezpiecznika najlepiej - wydaje mi się ze najlogiczniej do bezpiecznika gniazdka zapalniczki...
Ogrzewanie tylnej szyby - jest po zapłonie, a w razie "W" brak jej zasilania nie unieruchomi Ci bolidu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.