Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] halogeny ledowe dylemat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184292)

olej1989 16-06-2013 16:32

halogeny ledowe dylemat
 
Witam

Chciałbym w swoim Focusie zamontować halogeny przednie i włożyć żarówki ledowe aby całość służyła jako światła do jazdy dziennej tylko zastanawiam się czy tak będzię można jeździć??

zimolag_adam 16-06-2013 17:10

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
nie wiem czy taniej nie wyjdzie Ci kupić jakichś ledowych świateł przystosowanych do jazdy dziennej - na halogenach nie masz homologacji do jazdy dziennej

moons 16-06-2013 17:15

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
Halogeny nie mogą służyć jak światła dzienne. Jak ju koniecznie chcesz jakieś dzienne to kup specjalne i zamontuj choćby w tych miejscach gdzie montowane są halogeny.
Pozdrawiam

Regis_____ 16-06-2013 17:38

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
ewentualnie jeśli lubisz kombinować i masz trochę zbędnej kasy to pomyśl nad zakupem reflektorów poliftingowych i zamontuj światła do jazdy dziennej w miejscu kierunkowskazów :) Wygląda dość ciekawie i nie ma problemów z brakiem homologacji ;)

olej1989 16-06-2013 17:45

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
no właśnie o to chodzi że takie halogeny ledowe kosztują ok 700 zł bo się za tym rozglądałem i chce trochę taniej, całe reflektory główne z ledami też w podobnej cenie są. A co do tego że nie można jeździć na włączonych halogenach to jeżeli światło jest tak rozpraszane i oślepia a myślałem też o tym żeby kupić okrągłe światła dzienne i wmontować w środek halogena żeby to jakoś wyglądało bo te podłużne które ma zamontowany co drugi samochód na drodze jakoś do mnie nie przemawiają, ma ktoś jeszcze jakieś pomysły??

Regis_____ 16-06-2013 17:59

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
nie chodzi Mi o halogeny ledowe lecz zwykłe reflektory od Focusa po Liftingu. Takie najzwyklejsze, używane. W miejscu kierunkowskazu reflektorów poliftingowych robisz minimalną przeróbkę (delikatnie trzeba poszerzyć otwór z tego co się orientuje) i montujesz bez żółtego klosza światła ledowe do jazdy dziennej :) Dużo tańsze rozwiązanie i naprawdę ciekawie wyglądające :)

moons 16-06-2013 19:00

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
Podstawowe pytanie, czy naprawdę do czegoś są Ci potrzebne te dzienne??? Tylko nie pisać mi tu bzdur typu oszczędność paliwa, żarówek i temu podobne, za cenę porządnych świateł dziennych można kupić normalnych żarówek do końca życia auta. Nie mówiąc o tym że na normalnych światłach jesteś dużo bezpieczniejszy na drodze dla siebie i innych a to chyba ceny nie ma.
Jakiś automat świateł dla zapominalskich rozumiem, natomiast idei dziennych nie mogę całkiem pojąć.
Pozdrawiam

Regis_____ 16-06-2013 19:06

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
moons mogę Ci podpowiedzieć moją idee świateł dziennych :) Zostałem szczęśliwym posiadaczem żarówek ze stanów do świateł mijania (Sylvania ZXE) które de-facto dają praktycznie idealne białe światło i przy jeździe w nocy nie mają sobie równych, serio... Żarówki kosztowały ok 80$ (w Polsce 400 - 450 zł) więc w moim przypadku inwestycja 50 zł w światła dzienne była igraszką, a przynajmniej mam pewność, że żarówki w światłach mijania nie spalą Mi się za pół roku (jak to u mnie w Focusie ma miejsce).

olej1989 16-06-2013 19:20

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
juz tłumacze po co mi to, w focusach sa kiepskie alternatory, juz 2 razy wiemienialem, po pierwsze chce troche pradu oszczedzić a po drugie mam tubie i chce ja podłączyć i był bym spokojny ze swiatlami dziennymi bo poza tym tez bym sie nie bawilw takie cos. A wlasnie nie ma ktos na zbyciu mostka prostowniczego do alternatora od focusa??

moons 16-06-2013 19:53

Odp: halogeny ledowe dylemat
 
To na jakieś za przeproszeniem g...ne te alternatory wymieniasz. W Focusach a tym bardziej w Fordzie wcale nie jest źle z alternatorami, a na pewno nie gorzej niż w innych markach. Widocznie masz coś innego skopanego a wymieniasz tylko skutki a nie przyczynę.
Ja mam też traktora, mam oryginalnego suba w bagażniku, obie szyby grzane, taborety grzane i do tego webasto i nigdy nie narzekam na mało prądu a akumulator mam tylko kilka amperogodzin większy niż fabryczny.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.