Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Ciśnienie benzyny na pompie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269393)

sasiadstar 08-09-2017 11:38

Ciśnienie benzyny na pompie
 
Witam
Mój problem rozwija się od jakiegoś czasu a z racji że chętnych(mechaników) brak do naprawy i diagnozy sam staram się dociec co może być przyczyną.
Samochód rano kompletnie nie nadaje się do jazdy kicha prycha gaśnie trzeba utrzymywać wysokie obroty a wtedy benzyna zamienia się w starego ursusa gdzie tumany czarnego dymu to norma.
Po przełączeniu na gaz samochód jak kopciuszek zmienia swoje oblicze i robi to do czego go stworzono czyli normalnie jeździ a po nabraniu temperatury benzyna tez normalnie działa.
Diagnoz słyszałem tyle ilu specjalistów niczym na kardiologii ale tak się zacząłem zastanawiać czy to może mieć związek bo od praktycznie zawsze tak miałem jak było za mało paliwa w zbiorniku to silnik źle pracował(ale nie aż tak)dzięki czemu wiedziałem że pora papu nastała i czas na stację(uszkodzony pływał odkąd go mam).
Sprawdziłem właśnie ciśnienie w listwie paliwa i wychodzi nie mniej nie więcej ja 5,5 bara więc się zastanawiam bo gdzie nie spojrzeć każdy mówi o 3 barach.

Speedo 08-09-2017 11:48

Odp: Problem z odpalaniem
 
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Krótki poradnik jak to zrobić:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]




Dziękuję

Speedo

salom 08-09-2017 14:51

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Pewnie problem nie jest w ciśnieniu paliwa , tylko wydajności pompy, a może i uszkodzeniu.
Radzę dostać sie do zbiornika, wyjąc kosz z pompą, wymienic pompe na nowa, nie jest droga, oczyścic filterek przy koszu, wymienić filtr zewnetrzny paliwa, pewnie gdzieś jest na zewnatrz zbiornika, poskładaj do kupy, i problem zniknie.
A za cisnienie odpowiedzialny jest zawór koło szyny paliwowej przy wtryskach.Dochodzi do niego wtyczka z kablami i cienki przewód powietrzny.

Rafał A.(antek) 08-09-2017 17:23

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Ydajnosc jest posiadanie,Ana z ciśnieniem i jeśli jest 5'5 to jest ok. Czepiam się czujnika ciśnienia w kolektorze i rozjechany chyba mam przez instalację LPG

sasiadstar 09-09-2017 12:43

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2855690)
Czepiam się czujnika ciśnienia w kolektorze i rozjechany chyba mam przez instalację LPG

A co ma czujnik ciśnienia do LPG ?

Rafał A.(antek) 09-09-2017 16:45

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Do LPG nic. Ale pisałeś o zapalaniu na benzynie.
Sprawdź też czy nie podaje gazu i benzyny jednocześnie. I czy nie podaje gazu do kolektora na postoju. Wtryskiem nieszczelnym albo podciśnieniem z reduktora.

sasiadstar 09-09-2017 20:21

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Jak jest zimny to raczej nie bo zawór gazowy otwiera dopiero jak się zagrzeje a takie cuda to tylko na zimnym.
Skoro pompa ok to zawory muszę sprawdzić choć mechanik twierdził że byłby problem jak jest ciepły a nie zimny ale coś mi się nie chce mu za bardzo już wierzyć. Jak dodaje gazu żeby go nie zdusiło to słychać takie strzelanie kolo filtra powietrza jakby normalnie cofało 'powietrze'.

Sprawdzę wskazania czujnika i jeszcze raz kompa zresetuje i zobaczę bo czasami faktycznie tak jest ze gaz może sterownik rozjechać ale to dziwne ze tylko na zimnym ma czkawkę i robi się z niego disel

Rafał A.(antek) 09-09-2017 20:38

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Gaz leci z tego co zostało za zaworem. Wystarczy.

sasiadstar 10-09-2017 09:54

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 2856064)
Gaz leci z tego co zostało za zaworem. Wystarczy.

Ok też bym sprawdził tylko jak?

Rafał A.(antek) 10-09-2017 12:45

Odp: Ciśnienie benzyny na pompie
 
Zakręcić gaz., Spuścić to co za zaworem i zobaczyć czy będzie różnica. Albo wersja druga zobaczyć czy leci gaz za wtryskami przy pracy na benzynie i czy nie leci podciśnieniem z reduktora


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.