Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285520)

Matique 30-08-2018 23:32

2.5T Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Witam posiadam Mondeo 2.5T 220ps (w tym roku 211ps po programie 263ps/410nM)
przed programem dostał dedykowany IC Airtec, actuator Turbosmart, DV Forge, wtryski Bosch chyba 440cc (od Focusa RS), Decat i cały catback customowy, jeździ na dobrej benzynie 98, większe zaciski. tarcze Brembo, amorki Bilstein B6, ale to mniej istotne. (Wszystkie części nowe)
Po programie autko zaczęło siepać przy przekraczaniu 3 tys. obr.
jeśli ruszam od zera nie siepie mimo że korzystam z pełnej mocy, jeśli jednak zredukuję bieg i dodam mocno gazu lub jadąc na biegu dodam mocno gazu to siepie nawet kilka razy pod rząd (po odpuszczeniu gazu i ponownym dodaniu można już płynnie przyspieszyć) osoba która robiła program i hamowała pojazd, stwierdziła że pompa paliwa nie wydala i trzeba założyć wydajniejszą najlepiej z Focusa RS jednak nie jest to takie proste bo w mondeo pompa jest sterowana elektronicznie a w RS po prostu pompuje ile fabryka dała.
I teraz pytanie, czy ktoś wymieniał pompę w mondeo? jak się do tego zabrać ? ewentualnie komu powierzyć auto do takiej misji, lub czy może zacząć od czegoś innego niż pompa. nie widziałem na forum nic na ten temat , widzę za to wykresy z hamowni od mondeo które mają po 250 - 260ps i użytkownicy są zadowoleni czy tylko ja mam ten problem. inna sprawa że tą moc da się na seryjnych gratach zrobić (widziałem wykresy i ich opisy) , liczyłem na chociaż 280ps ale cóż i tak mondziołka kocham i proszę o pomoc :)
Pozdrawiam

MAG 30-08-2018 23:49

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Kto zajmował sie strojeniem?

Takie szarpania powoduja zapewne przekraczane limitery - poprawki programu są konieczne.

btw - miałem takie same objawy - poprawka programu je zlikwidowała, ale niestety u mnie jest raptem w okolicach 240KM ...

Matique 31-08-2018 00:04

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Chciałbym poczekać jeszcze na inne odpowiedzi,wtedy powiem kto stroił, jeśli powiem teraz to może to wpłynąć na wypowiedzi innych użytkowników. a tą pompę to faktycznie warto zmienić? jedna firma tuningowa twierdzi że zrobili na seryjnej pompie 350 ps w mondeo (turbo od rs, zamkniecie bloku itd)

cliner 31-08-2018 05:16

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
A wymieniłeś boost solenoid na wydajniejszy?Tak jak MAG pisze, problem jest w programie.Syn jeździ teraz moim S-Maxem i przy programie na bezpieczne 305/475 nic nie szarpie.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Matique 31-08-2018 08:56

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Nie wymianiałem boost solenoida na wydajniejszy. Podpowiedzcie proszę jaki najlepszy do tego auta to zaraz zamawiam. A i z tego co wiem warto go na scianie grodziowej montować żeby się nie grzał.

cliner 31-08-2018 09:44

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Ja wkładałem Elevate,Jak wrócę z pracy to poszukam zdjęcia i wrzucę.Pomyśl też o ecuspacer i sprawdź jak się ma MAF sensor,nie polecam mokrych filtrów powietrza za bardzo brudzą w dolocie.Sprawdź też kondycję kolektora wylotowego...lubi się luzować.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Matique 31-08-2018 10:23

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Założony jest dedykowany filtr powietrza K&N. Kolektor szczelny, sprawdzany szczegółowo przed programem. A MAF sensor do sprawdzenia (czy też warto kupić jakiś customowy czy nowy oryginał?)
A czy bs jest uniwersalny dla focusa 2.5st i mondeo 2.5t bo na przykład gruszka (actuator) dla focusa st 2.5t jest twardsza niż do mondeo 2.5t i właśnie ja mam założoną gruszke do focusa st, twardszą (była regulowana podczas robienia programu)
Aha... I jak sprawdzić ten MAF ? wyczyścić jak normalny przepływomierz ? Podłączyc pod komp? Mam złącze i Forscana może mi on jakoś pomóc ?

cliner 31-08-2018 12:54

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
K&N to mokry olejowy filtr,zmień na suchy.Sensor wyciągnij i wyczyść w np.wannie ultradźwiękowej lub jakimś dobrym odtłuszczacze można np.do styków elektrycznych.Miałem też K&N,ale pianka lepsza.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

cliner 31-08-2018 12:57

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Focus ST ma to samo turbo i actuator jak S-Max,czy Mondeo (fabrycznie),tylko RS miał inne.Jaki masz ten DV i jak długo,z jaką sprężyną jeździ?


Sent from my Pixel XL using Tapatalk

RSBN4N 31-08-2018 21:12

Odp: 2.5T Mondeo Zmiana pompy paliwa na wydajniejszą, siepanie
 
Walnięty solenoid albo skopany program. Na takich gratach powinieneś bez problemu wyciągnąć dużo więcej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.