Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290872)

chwedziak95 14-01-2019 22:19

Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
Witam,

Mam Forda Mondeo mk3 2.0 TDDI 115km 2005.
Dwa miesiące temu wymieniłem łańcuch rozrządu z pompą wody, napinaczem itp, komplet do zestawu rozrządu, po tym czasie samochód stał około dwóch tygodni nie używany.
Od tamtej pory nie mam mocy w silniku, wcześniej problem nie występował.
Po zapłonie słychać ciche piknięcie z głośników, ale wszystko działa jak należy, silnik i turbina pracują, problem pojawia się w momencie kiedy po mniej więcej 10 minutach mam już nagrzanym olej i zatrzymuje samochód np na światłach, wrzucam luz i tu problem się zaczyna, ruszam że świateł już mam wrażenie bez turbiny, no ruszam jakbym miał tonę ładunku i jadę maksymalnie 120, bez tego specyficznego przyspieszenia z turbiną, dzieje się tak dopóki nie zgasze silnika podczas jazdy i to uruchomię od razu ponownie.
Dodam, że kupiłem sobie kostkę obd2 i podpisałem car scanner do komputera i pokazał problemy: P0149 oraz P1564.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie, a może ktoś jest z Wrocławia i może rzucić na to okiem? Pozdrawiam serdecznie.

Gregi86 15-01-2019 06:24

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
zerknij tutaj, wystarczylo poszukac

chwedziak95 16-01-2019 02:00

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
Czy ta pompa będzie ok? Jest to zamiennik, droższy od innych dwukrotnie, zależy mi na jakości, ale 500zl za BOSCHA to dla mnie trochę za dużo.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chwedziak95 16-01-2019 13:06

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
Wczoraj podpiąłem komputer do samochodu i wyskoczyły kolejne błędy:
P0149
P1564
P0252
C1703
P3500
P0075
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Wymiana tej pomocniczej pompy paliwa pomoże, obawiam się o pompę wtryskową :/

sebollo69 16-01-2019 17:56

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
w momencie kiedy traci moc spójrz na wskaźnik temperatury czy nie opada na sam dół..

chwedziak95 16-01-2019 18:28

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
temperatura stała, nie spada

chwedziak95 18-01-2019 14:32

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
Postawiłem na czujnik ciśnienia turbiny, wymieniłem go i ola boga, wywaliło check engine, silnik gasł po chwili na luzie, oraz doszły błędy takie jak: c3810, p005b, p0235.
Nic po za czujnikiem nie było robione, kiedy wsadziliśmy stary na swpje miejsce to wróciliśmy do punktu wyjścia opisanego w 1 poście w temacie.
Proszę o pomoc, czy zabierać się za elektryczną pompe paliwa?

sebollo69 18-01-2019 19:27

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
Kolega Zbysiu z sąsiedniego forum zajmuje się Fordami i jest z Wrocka:)
myślę że ogarnie Ci auto,najlepiej zadzwoń do niego
tel.515430877

Ixusek 16-02-2020 14:46

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
Cytat:

Napisał chwedziak95 (Post 3080409)
Witam,

Mam Forda Mondeo mk3 2.0 TDDI 115km 2005.
Dwa miesiące temu wymieniłem łańcuch rozrządu z pompą wody, napinaczem itp, komplet do zestawu rozrządu, po tym czasie samochód stał około dwóch tygodni nie używany.
Od tamtej pory nie mam mocy w silniku, wcześniej problem nie występował.
Po zapłonie słychać ciche piknięcie z głośników, ale wszystko działa jak należy, silnik i turbina pracują, problem pojawia się w momencie kiedy po mniej więcej 10 minutach mam już nagrzanym olej i zatrzymuje samochód np na światłach, wrzucam luz i tu problem się zaczyna, ruszam że świateł już mam wrażenie bez turbiny, no ruszam jakbym miał tonę ładunku i jadę maksymalnie 120, bez tego specyficznego przyspieszenia z turbiną, dzieje się tak dopóki nie zgasze silnika podczas jazdy i to uruchomię od razu ponownie.
Dodam, że kupiłem sobie kostkę obd2 i podpisałem car scanner do komputera i pokazał problemy: P0149 oraz P1564.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem i zna rozwiązanie, a może ktoś jest z Wrocławia i może rzucić na to okiem? Pozdrawiam serdecznie.

Witam,

Podłącze się pod temat, bo mam podobny problem.
Mam Forda Mondeo mk3 2.0 TDCI 130km 2006.
Zimny silnik, auto pali idealnie, nie kopci, nie szarpie. Po przejechaniu kilku kilometrów silnik się nagrzeje do około 60°C wszytko jest ok, do puki nie zgaszę silnika. Rozgrzany silnik chwilę postoi i ponowne odpalenie bez problemu, ale od razu wchodzi w tryb awaryjny (wyłączona turbina).
Po przejechaniu szybko kilku kilometrów podczas jazdy wyłączę zapłon i szybko włączę ponownie tryb awaryjny się wyłącza i Turbo działa do kolejnego zatrzymania i zgaszenia silnika. Wygląda to tak, że podczas jazdy jest coś chłodzone i nie wchodzi w tryb awaryjny podczas jazdy, ani przyspieszania.
Po podłączeniu pod komputer miałem trzy błędy: przepływomierz, doładowanie i EGR. Na próbę podmieniłem przepływomierz i sterownik turbiny, ale nadal przy ciepłym silniku tryb awaryjny. przy okazji okazało się, że był odłączony przewód podciśnieniowy łączący filtr powierza i serwo i to mogło pokazywać błąd przepływomierza, EGR zaślepiony od ponad dwóch lat i nie było problemu. Moje pytanie to co jest podatne na temperaturę i kontrolowane przez komputer po odpaleniu, bo podczas jazdy nie wchodzi w tryb awaryjny, tylko po odpaleniu już ciepłego silnika.

Rafał A.(antek) 16-02-2020 15:05

Odp: Nie załączająca się turbina, samochód wchodzi w tryb awaryjny
 
A diagnostyka coś wykazuje?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.