Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200546)

kryzys 05-03-2014 21:13

wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
5 załącznik(i)
Oto mała instrukcja z kilkoma fotkami jak wymienić pękający drut w oparciu fotela Mondeo mk4 (prawdopodobnie w innych modelach z tego samego okresu jest podobnie).


Na wstępie taka moja uwaga - pęknięty drut lepiej wyciągnąć żeby dziury nie zrobił w tapicerce, a do czasu ewentualnej naprawy można spokojnie jeździć tylko z opuszczoną tapicerką na dół. Ja jej nie spinałem i nic się nie działo z nią, dopiero jak nowy drut założyłem to wszystko pospinałem jak w fabryce :).

Czas operacyjny: na spokojnie powinno się udać w 15, max 20 minut jak ktoś pierwszy raz ma z tym do czynienia.

1. fotel max do przodu przesuwamy i siadamy na tylnej kanapie za nim (nie potrzeba go wyciągać).
2. wyciągamy pokrętło regulacji lędźwi - u mnie trzeba było się trochę do tego przyłożyć bo dość dobrze siedziało na zatrzaskach - ciągniemy do zewnątrz dość silno, chyba nic się tam nie da połamać :) /fot nr1/
3. rozpinamy plastikowy klips (z tyłu na samym dole oparcia, biegnący przez jego całą szerokość) łączący tapicerkę przodu i tyłu oparcia /fot nr2 i nr4/
4. odpinamy 2 zaczepy na białych sznurkach mocowane do stelaża na dole - naciągają one przednią cześć tapicerki oparcia /fot nr2 (owale kolor czerwony) i fot nr3/
5. podciągamy tapicerkę do góry (przednią i tylną)
6. trzeba włożyć rękę pod tapicerkę z tyłu oparcia i odczepić dwa klipsy które naciągają tapicerkę z tyłu oparcia, generalnie są to bardzo podobne klipsy do tych co spinają tapicerkę przodu i tyłu oparcia w pkt 3. /fot nr2 i nr5 (niebieskie owale)/
7. teraz jeszcze trochę podciągamy tapicerkę do góry (z przodu i tyłu) i jest super dostęp do pękniętego druta.

Składanie siedzenia oczywiście w kolejności odwrotnej.

luklib 14-02-2015 14:05

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
a powiedz mi kolego ja rozpiąć te dwa plastikowe klipsy z pkt 3. ??

Bump: Przepraszam chodziło mi o 2 zaczepy z pkt 4

pgrob 14-02-2015 22:59

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
2 załącznik(i)
Jeśli fotel masz zamontowany w aucie to ciągniesz za biały sznurek w dół aż czarny plastikowy haczyk wyjdzie ze stelaża oparcia. Trzeba użyć trochę siły ale dla ułatwienia można przez oczko z białego sznurka przełożyć np śrubokręt i wtedy łatwiej to wszystko chwycić.

Vikuś 20-01-2016 11:28

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
45 zł za kawałek druta???? można taki drut wiele taniej zamówić w Milanówku (woj. mazowieckie, pod Warszawą).
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], zapłaciłem coś ok. 20 zł, 3 dni czekania.

Du_poid 29-01-2016 13:27

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Pytanie tylko z jakiego materiału Ci to zrobili, to nie może być po prostu zwykły drut, ma być mocny ale jednocześnie elastyczny bo za chwilę znowu pęknie.

cuga 01-04-2016 19:44

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
2 załącznik(i)
U mnie regulacja też nie działała i było podejrzenie pękniętego druta. Po rozebraniu zgodnie z zamieszczoną instrukcją zobaczyłem wysuniętą końcówkę koszulki linki i małe pękniecie rys1.
Po wyciągnięciu na wierzch z drugiej strony było widać dużo większe pękniecie zdjęcie nr 2

Iaceq 04-05-2016 23:26

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Właśnie zrobiłem wg powyższej instrukcji i - była super przydatna.g:DD
Najwięcej trudności jest ze złożeniem wszystkiego do kupy. Szczególnie z naciągnięciem linek. I tylko dlatego zajmuje to te 15 minut.
Samo rozłożenie to naprawdę chwila :)

Dziękuję!

dzob 14-06-2016 20:07

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Witam. Panie Kryzys mam kryzys z tym cholernym drutem. Wysłałem wiadomość do Pane ale tu także piszę. Czy ma Pan jeszcze takie druty? Jak nie prosiłbym o jakiś namiar. Pozdrawiam.
Ps. Przydatny temat.

rbuczek 22-07-2016 14:11

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
Cześć,
Też jestem z Krakowa i własnie mi pękła sprężyna. W ABCFocus powiedzieli mi, że w ogóle nie mają takiego elementu jako części zamiennej - facet zasugerował wymianę fotela :).
Wprawdzie temat ma już prawie 2 lata, ale będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc w ogarnięciu tego problemu (skąd wytrzasnąć taką sprężynę?).
dzięki

pgrob 22-07-2016 14:26

Odp: wymiana pękniętego druta od regulacji lędźwiowej w oparciu
 
np. z allegro
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.