Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ile biorą wasi mechanicy ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272331)

dabi1990 12-11-2017 21:01

Ile biorą wasi mechanicy ?
 
Panowie, zastanawia mnie czy mój nowy mechanik bierze 'normalne' stawki za pracę, jak to wygląda w waszym przypadku, jak wyceniacie robotę.

Wymiana klocków tył, oleju, filtru oleju i powietrza, wymiana płynu wspomagania, wymiana 4x tulejek na przednich wahaczach - jaka cena za pracę - jaka cena?

Od znajomego wziął 180 zł za wymianę oleju, filtru oleju i powietrza oraz wymianę bendixa w rozruszniku.

pankrakus 12-11-2017 21:15

Odp: Koszty naprawy
 
Witam

A Ty jakbyś był mechanikiem, to ile byś za to policzył?
Skoro masz wątpliwości czy nie zapłaciłeś za dużo - jakiej ceny oczekujesz?

Poza tym - chyba jest różnica w nakładzie pracy przy wymianie:
- klocków
- filtra powietrza

Najważniejsze - czyje części - czy Twoje czy mechanika
Jeśli mechanika - to trochę zarabia na częściach
Jeśli przyjeżdżasz z własnymi, to pozbawiasz go tego zarobku

Rok albo 2 temu, za wymianę tylnych klocków zapłaciłem 80zł

pozdrawiam
pankrakus

dabi1990 12-11-2017 21:24

Odp: Koszty naprawy
 
Ja jeszcze nie zapłaciłem, chcę się tylko zorientować w cenach.. Może ktoś robił podobny zestaw. Olej, płyn klocki itp to napisałem jako jedna praca.

Lukasz2525 12-11-2017 21:28

Odp: Koszty naprawy
 
Bardzo orientacyjnie, olej z filtrem 30-50 ( nie mówimy filtrU, tylko filtrA ), powietrza z 2 dychy lub przy okazji z olejem, klocki z 60-80, płyn wspomagania z 50, nie wiem ile się tam trzeba narobić, a tuleje na wahaczach to 100-150. Czyli tak bardzo orientacyjnie 250-350 powiedzmy.

Bump: Zależy też czy mechanik wciśnie ci te klocki byle jak w brudne jarzma i zapomni o nich czy zdejmie jarzmo, wrzuci na szlifierkę stołową ze szczotką drucianą, wyczyści jarzma, wyczyści blaszki, nasmaruje prowadnice i nie będziesz się bujał z zapieczonym zaciskiem zaraz. Mechanik mechanikowi nie równy, najczęściej lepiej dopłacić i mieć znajomego, sprawdzonego mechanika.

krzysztofSJZ 12-11-2017 22:33

Odp: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał dabi1990 (Post 2886148)
Olej, płyn klocki itp to napisałem jako jedna praca.

raczej żaden mechanik ci nie policzy wszystkiego jako jedną pracę, najlepiej tak jak tu kolega wspomniał uda się do jakiegoś zaufanego mechanika wtedy jest szansa na negocjację ostatecznej kwoty za całość,
Ja za wymianę klocków przód i wymianę 2 tulei tylnych w wahaczach przednich zapłaciłem 170 zł + koszt klocków i tulei, oczywście w fokcusie

Bump: nie wiem czy dobrze pamiętam ale za wymianę klocków 60 zł

Bump:
Cytat:

Napisał dabi1990 (Post 2886134)
Panowie, zastanawia mnie czy mój nowy mechanik bierze 'normalne' stawki za pracę

kiedyś jak każdy rzemieślnik należał przymuswo do Izby Rzemieślniczej to mieli stałe roboczo godziny ale teraz jest jak kto sobie uważa tak liczy :D

Marko1921 13-11-2017 04:32

Odp: Koszty naprawy
 
Klocki + tarcze przód 100 zł. Tuleje przód - 50 zł. za stronę, tak samo zainkasował później za sworznie. To znajomy, stawki raczej są wyższe za taką wymianę.

Hooch180 13-11-2017 05:36

Odp: Koszty naprawy
 
Jutro z rana jadę na serwis olejowy + filtr powietrza i Ci podam kwotę jaką bierze mój. Już u niego robiłem ale nie pamiętam ceny. To co wiem, to to, że zrobi mi to od ręki o 7:00 rano przed pracą, dostanę gorącą kawę i ciasto. Jest u niego drożej ale za to z klasą.

Fulara 13-11-2017 05:45

Re: Koszty naprawy
 
nie lubicie tego robić sami ? toż to 20 minut przyjemnej roboty, a wiesz jak masz wykonane

Hooch180 13-11-2017 05:59

Odp: Re: Koszty naprawy
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2886231)
nie lubicie tego robić sami ?

Mieszkając w centrum miasta (starówka), parkując na ciasnej ulicy i nie posiadając garażu nie za bardzo mam jak to zrobić w własnym zakresie.

ptaku_1 13-11-2017 07:50

Odp: Koszty naprawy
 
Dziś wstawiam na warsztat jedno auto na serwis olejowy + filtry + mycie silnika (zarzygany olejem i nie wiadomo gdzie popuszcza więc trzeba umyć) więc jutro napiszę ile kosztowało.
A pojutrze wstawiam drugie tez na serwis olejowy + rozrząd + hamulce.

Ciekawe czy się zmieszczę przy dwóch autach w 2k.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.