Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Fotorelacje z napraw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=163)
-   -   Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254959)

KonGos 05-12-2016 19:16

Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura
 
5 załącznik(i)
Witam.

Pacjent:
Focus MK2 06.2007 1.6 TDCI 90 KM, przedlift
Uszkodzenie:
Gumowa rura dolotu powietrza montowana bezpośrednio na turbinie.
[Foto_1_przed]
Przyczyna:
Opaska zaciskowa. Została źle dobrana i źle zamontowana.
Skutek:
Dziura w gumie, na całym obwodzie przy opasce nacięcie lub przecięcie.
[Foto_2_uszkodzenie]
Części i narzędzia:
[Foto_3_czesci]
- płaski śrubokręt
- ok. 5 cm silikonowego węża wymiary: wew/zew fi45/54 - cena 21 zł/ 25 cm
W sklepie dostępny był wąż 1m dzielony co 25 cm.
Sklep specjalizujący się sprzedaży węży - Lublin ul. Lucyny Herc 7
Wąż stosowany w budowaniu układu dolotowego i chłodniczego.
-nowe opaski zaciskowe - z zaokrąglonymi brzegami i szersze niż standardowe - 2 szt. cena 1,5 zł/ 1 szt.
Naprawa
Naprawa przeprowadzona na samochodzie, bez wyjmowania filtra powietrza. Umożliwia to dosyć elastyczny przewód.

Należy odkręcić opaskę z uszkodzonego elementy, odczepić drugą rurę na plastikowych zapadkach znajdującą się bliżej środkowej części silnika i zsunąć uszkodzoną rurę z turbiny.
Druga opaska była zaciśnięta bez możliwości jej odkręcenia więc pomagając sobie płaskim śrubokrętem należy rozgiąć jej mocowanie i też się jej pozbyć.

Po pozbyciu się opasek wyciągamy uszkodzony, krótki kawałek gumy.
W nim będzie umieszczony metalowy pierścień pozwalający zacisnąć opaskę na dwóch wężach bez ich zniekształcania.
[Foto_4_elementy]
Na zdjęciu nr 4 od lewej: uszkodzona guma, metalowy pierścień do ponownego montażu, zdemontowana druga opaska zaciskowa.

W docięty ok. 5 cm kawałek nowego węża wsadzamy metalowy pierścień, mały kant na zewnątrz - inaczej i tak nie wejdzie ;p a następnie wsadzamy element w gumową rurę metalowym pierścieniem do środka. Skręcamy nową opaską zaciskową. Metalowy pierścień z rantem zapobiega ewentualnemu wysunięciu się rury.

Ostatnim krokiem jest zamontowanie całości na turbinie i dokręcenie nową opaską. Przypominam - opaska z zaokrąglonymi brzegami i poszerzona. Można podłożyć kawałek dętki w celu zapobiegania ewentualnych przetarć.

Efekt
[Foto_5_efekt]

Wszystkie elementy przeznaczone do montażu czyścimy z zabrudzeń.

Czas
10 minut - dłużej pisanie na forum zajmuje:)

radek70 05-12-2016 20:06

Odp: Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura
 
Konrad dzięki, fajny tutek. Tak na marginesie, nic to nie wnosi. Twój Focus to mały lift (2007) , filtr powietrza i dolot do turbiny masz poliftowy.

KonGos 05-12-2016 21:23

Odp: Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura
 
mam nadzieje, że nic nie wnosi info przedlift a nie moje wypociny ;p widziałem, że są z tym problemy i szukane są rozwiązania; mnie też to dopadło. Wolny wieczór i będzie dla całej naszej społeczności :)
Różnie z tymi podzespołami u mnie jest, wygląd przedlift a np. filtry powietrza i paliwa już polift i w sklepach z częściami problemy czasem wtedy VIN a najlepiej jak wiem jak dana część wygląda :)
Temat zgłoszony o przeniesienie do fotorelacji z napraw.

radek70 05-12-2016 21:40

Odp: Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura
 
Cytat:

Napisał KonGos (Post 2706555)
mam nadzieje, że nic nie wnosi info przedlift a nie moje wypociny ;p

Oczywiście, przepraszam źle się wyraziłem :) Wnosi dużo, bo marna podróba to 134pln, a kompletny oryginał to 600pln...

rafi.swierku 20-09-2019 09:33

Odp: Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura
 
Jakie są objawy pękniętej rury dolotu?

KonGos 20-09-2019 12:19

Odp: Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura
 
Cytat:

Napisał rafi.swierku (Post 3175441)
Jakie są objawy pękniętej rury dolotu?


Utrata mocy, kopcenie, zabrudzenie olejem, przedmuch, rwane przyspieszenie. W zależności od wielkości dziury.

makinen 20-09-2019 12:22

Odp: Naprawa dolotu do turbiny - pęknięta/przecięta rura
 
Syczy tak, że nie sposób nie zauważyć.
No i nie jedzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.