Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Duże spalanie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274964)

kalski 12-01-2018 06:00

Duże spalanie paliwa
 
Witam. Od jakiegoś czasu wzrosło spalanie paliwa w moim fordzika. Jaka może być przyczyna?
Fusion 1,4 benzyna 2007 r. Mam go od początku i przejechałem 172 tys.km.

madamsz 12-01-2018 08:59

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Jest kilka wątków na forum o spalaniu tego silnika - poszukaj.
Podłącz pod komputer odczytaj błędy, sprawdź sondę, filtry, świece zapłonowe.
I napisz ile Ci wzrosło to spalanie.

Przemaz 13-01-2018 15:55

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Cytat:

Napisał kalski (Post 2915095)
Witam. Od jakiegoś czasu wzrosło spalanie paliwa w moim fordzika. Jaka może być przyczyna?
Fusion 1,4 benzyna 2007 r. Mam go od początku i przejechałem 172 tys.km.

Od jakiego czasu wzrosło ? o robiłeś w samochodzie?Na wzrost spalania ma wiele czynników wpływ od pogody przez oleje a na układzie hamulcowym skoczywszy

kalski 08-05-2018 05:51

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Dawno mnie nie było, przepraszam.
Wymieniłem przewód hamulcowy pod podłogą do tylnego lewego koła. Olej i filtry zawsze te same, od samego początku. Spalanie nadal 10 l na sto.

madamsz 08-05-2018 08:32

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Nie napisałeś czy sprawdziłeś ?
- świece
- filtry
- błędy z samochodu
- odczyt pracy sondy

kalski 08-05-2018 14:07

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Swiece nowe, filtry nowe, olej jak zawsze wymieniony, błędów pracy silnika nie ma, sondy też.
Kusi mnie przywrócić ustawienia fabryczne, na kompie jest taka opcja.

KRUKER 10-05-2018 20:31

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Mam ten sam problem ! Ponad 10 w miescie / krakow/. Samochod odziedziczylem /doslownie/ nie wiem ile palil kiedys ale wydaje mi sie cos nie teges.
Mechanicy rozkladaja ręce, jedyne co sugerowali, że byc moze jak mial wymieniany rozrząd, ktos spapral i przeskoczyl 1 ząbek. Nie mam porownania czy kiedys był zrywniejszy, mocniejszy na takich malych silnikach ponoc ciezko sie wyznac. Mechanik specjalista niby od forda, po krotkiej przejazdzce tajemniczo stwierdzil "moze lepiej jezdził ale wcale nie musiał " :(
Przebieg niecale 100 tys gwarantowany, bo w rodzinie od nowosci. Wymienione filtry /paliwa tez/ swiece, hamulce- wszystko sie toczy jak należy itd i kupa Panie to samog:galy

madamsz 11-05-2018 09:45

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Czasami wystarczy że sonda nie będzie pracowała prawidłowo i komputer będzie źle dozował mieszankę. Niekiedy wystarczy wyczyścić przepływkę i też zacznie zachowywać się inaczej. Ogólnie silnik fajny i udany, trzeba pamiętać, że bardzo wskazane są w jego przypadku oryginalne świece. I w brew pozorom bardzo dynamiczny pomimo 80KM - mam w automacie pali 7 litrów kiedyś zaczął palić więcej, nie było błędów a po wymianie sondy i czyszczeniu przepływomierza wszystko wróciło do normy.

KRUKER 11-05-2018 18:46

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Cytat:

Napisał madamsz (Post 2977663)
Niekiedy wystarczy wyczyścić przepływkę i też zacznie zachowywać się inaczej. - mam w automacie pali 7 litrów kiedyś zaczął palić więcej, nie było błędów a po wymianie sondy i czyszczeniu przepływomierza wszystko wróciło do normy.

hmmm a ja raczej nie mam przepływomierza. Jest MAP-sensor, moze chodzi o ogolnie czyszczenie przepustnicy. Czy na pewno warto grzebać tam, pewnie sa jakies uszczelki delikatne itp ? :568:

thx za każdą pomoc !

madamsz 11-05-2018 19:43

Odp: Duże spalanie paliwa
 
Jeżeli pali za dużo, to od czegoś trzeba zacząć, coś sprawdzić, pomierzyć, rozebrać, wyczyścić, nawet sparciałe uszczelki na kolektorze ssącym mogą zawyżać spalanie. - parę lat auto już ma, albo pogodzić się ze stratą kasy na paliwo i nie szukać nic.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.