Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=198399)

Ryszaard 04-02-2014 16:24

Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża
 
Witam wszystkich,mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej,mianowicie zaniża mi on prawidłowe wartości o jakieś 3-4 stopnie ale zawsze niżej,wiec,czy może mi ktoś napisac czy jest możliwośc jakiejś korekty tego czujnika(regulacja)i gdzie konkretnie znajduje się ten czujnik(fusion 1560cm,tdci,2008 może jakaś fotka umiejscowienia jeśli ktoś takową posiada,dziekuję z góry za pomoc,pozdrawiam wszystkich,r.

charon 13-02-2014 06:10

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?
 
Witam . Wymienić czujnik, nie kosztuje dużo, łatwo się wypina, a schowany pod przednim zderzakiem na belce mniej więcej w osi siedzenia kierowcy.

onaro 16-12-2014 13:02

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?
 
Witajcie - i pozwólcie że odświerzę....

Mam pytanie w delikatnie innej kwestii samego czujnika temperatury. A mienowicie, czy wie ktoś co trzeba kupic i jak zamontować by mieć wskaźnik temperatury zewnętrznej w Fusionie?

W sumie nie mam pojęcia jak i gdzie to się powinno wyświetlać ... - moze mi ktoś przybliży albo poda fotkę.

Wwyświetlacz mam oryginallny, który pokazuje ile mogę zrobić jeszcze na zbiorniku paliwa kilometrów, kilometry dzienne i kiloemtry przejechane ogółem. A jak nadusze prawy bolec to wyskakuje godzina, która musze ustawiać radiem.
To tak by przybliżyć sytuację.
Dzięki za wszelkie odpowiedzi ...

Pozdrawiam

Franc73 23-04-2018 13:30

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?
 
Witam
Czy mieliście podobne problemy jak w pierwszym poście. Ciekawy jestem czy wymiana czujnika usunęła problem zakłamanego pomiaru i czy taki uszkodzony czujnik ma wpływ na pracę klimatyzacji. I może jak to nie za wiele , gdzie jest ten czujnik i jak go wymienić.

Pozdrawiam

slawomirro 24-04-2018 07:00

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?
 
Cytat:

Napisał Franc73 (Post 2969674)
Witam
Czy mieliście podobne problemy jak w pierwszym poście. Ciekawy jestem czy wymiana czujnika usunęła problem zakłamanego pomiaru i czy taki uszkodzony czujnik ma wpływ na pracę klimatyzacji. I może jak to nie za wiele , gdzie jest ten czujnik i jak go wymienić.

Pozdrawiam

Miałem niedawno problem z czunikiem. Wymiana pracy klimatyzacj i wcześniej ogrzewania bardzo pomogła. Co ciekawe nadal mi przekłąmuje, ale o 2-3 stopnie w górę, ale teraz to wpływa jedynie na wydajniejsza pracę klimy.

Aby wymienić czujnik musiz zdjąć przedni zderzak.

Franc73 24-04-2018 11:15

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?
 
Wielkie dzięki za odpowiedź

tomektowski 12-03-2021 17:35

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej (otoczenia) zaniża wymienić ?
 
3 załącznik(i)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

MaRo88PL 14-02-2022 22:02

Czujnik temperatury zewnętrznej oraz pisk spod maski
 
Witam serdecznie,

Można powiedzieć że formalnie od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fusiona. Wcześniej miałem okazję jazdy testowej tym autem oraz sprawdzenie go w diagnosty. Na moje oko przeciętnego użytkownika czterech kółek oraz po sprawdzeniu najważniejszych elementów w warsztacie auto zostało zakupione.

Dzisiaj miałem nim pierwsze dłuższe jazdy i zauważyłem 3 problemy.
1) Wskaźnik temperatury zewnętrznej wskazuje cały czas -38 stopni oraz świeci się czerwona śnieżynka oznaczająca mróz - podejrzewam że zapewne uszkodzony lub odpięty jest czujnik temperatury zewnętrznej.

2) Wcześniej jeżdżąc tym autem tego nie słyszałem, ale dzisiaj zauważyłem że z komory silnika słychać coś w rodzaju delikatnego, ciągłego pisku. Po próbie zlokalizowania sądzę że dochodzi z niewielkiej brązowej kostki nad lewym przednim nadkolem. Czym jest ten element? Jaką usterkę może sugerować taki dźwięk?

3) Jak dobrać się do systemu (elektrycznego) podnoszenia szyby przedniej lewej ponieważ silniczek ma problem z domknięciem szyby do samej góry?

Posiadane prze zemnie auto to dokładnie ta sztuka:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

slawomirro 22-02-2022 00:56

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej oraz pisk spod maski
 
Cytat:

1) Wskaźnik temperatury zewnętrznej wskazuje cały czas -38 stopni oraz świeci się czerwona śnieżynka oznaczająca mróz - podejrzewam że zapewne uszkodzony lub odpięty jest czujnik temperatury zewnętrznej.
Uszkodzony. Wypięty nie pokazywałby nic, a raz u mnie pokazał -41 podczas testów ze sprężonym powietrzem w sprayu, więc-38 nie jest temp minimalną.
Cytat:


2) z komory silnika słychać coś w rodzaju delikatnego, ciągłego pisku. Po próbie zlokalizowania sądzę że dochodzi z niewielkiej brązowej kostki nad lewym przednim nadkolem. Czym jest ten element? Jaką usterkę może sugerować taki dźwięk?
U mnie w nadkolu nie ma żadnej brązowej kostki. Choć jest jedna brązowa, ale pod lampą przednią - od klaksonu. Może masz zwarcie i klakson stale piszczy lekko?
Cytat:

3) Jak dobrać się do systemu (elektrycznego) podnoszenia szyby przedniej lewej ponieważ silniczek ma problem z domknięciem szyby do samej góry?
Ooo to czeka Cię rozebranie zewnętrznych boczków drzwi, demontaż bocznej przedniej szyby, odkręcenie mocowania zamka drzwi i demontaż wewnętrznego boczka. Dopiero wówczas sprawdzisz czy prowadnicy szyby nic nie blokuje. Opisy są na forum i w internecie.
Na początek jednak sprawdź same drzwi, że coś blokuje szybę od góry?

MaRo88PL 22-02-2022 16:54

Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej oraz pisk spod maski
 
Cytat:

Napisał slawomirro (Post 3398711)
Cytat:

2) z komory silnika słychać coś w rodzaju delikatnego, ciągłego pisku. Po próbie zlokalizowania sądzę że dochodzi z niewielkiej brązowej kostki nad lewym przednim nadkolem. Czym jest ten element? Jaką usterkę może sugerować taki dźwięk?
U mnie w nadkolu nie ma żadnej brązowej kostki. Choć jest jedna brązowa, ale pod lampą przednią - od klaksonu. Może masz zwarcie i klakson stale piszczy lekko?

Chodzi mi o ten element:
https://i.ibb.co/LkPb6xJ/z76d-pmw.jpg

Nad lewym nadkolem za lampą. Wydaje mi się, że z niego dochodzi delikatne, ciągłe piszczenie / gwizdanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.