Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=139433)

wydra 14-09-2011 11:08

Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
Cześć :D
Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie ;)
Dzisiaj rano ziomek z mieszkania zarzucił mi temat wspomagania wodorem spalania w silniku ;) Wodór miałby być produkowany w ogniwie podczas elektrolizy ;)
No i zamiast pracować, siedzę od rana i czytam, szukam itp.

20-częściowy filmik polskiej produkcji :) (mokra cela)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tutaj tutorial jak zbudować suchą celę ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wszystko wydaje się banalnie proste, podłączamy prąd, podczas elektrolizy wytwarza się wodór, po czym kierujemy go do dolotu. Sytuacja się komplikuje gdy nasze auto posiada sonde lambda, ponieważ trzeba ją czymś oszukać.

Mnie aż korci żeby do swojego "zetora" zamontować takie coś własnej konstrukcji. Koszty w sumie znikome, dużo czasu i pracy tylko potrzeba ;) A jesień i zima z długimi wieczorami tuż tuż ;)

Na youtube krążą filmiki gdzie niby auta spalają od 30% nawet do 75% mniej paliwa.

Czekam na wasze opinie, czy to ma w ogóle sens, jak z wytrzymałością silnika (wodór w końcu jest gazem wybuchowym)?

Miras. 14-09-2011 11:19

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
Też się tym interesuję.

Skoro efektem spalania jest para wodna, to czy w silniku i układzie wydechowym nie dojdzie do przedwczesnej korozji ?

wydra 14-09-2011 11:24

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
tam panuje taka temperatura ze woda nie miałaby chyba czasu zareagować ;) mi tylko chodzi o wspomaganie wodorem a nie całkowite zastąpienie paliwa konwencjonalnego ;)

kicaj 14-09-2011 11:33

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
Cytat:

Napisał Miras. (Post 1708730)
Skoro efektem spalania jest para wodna,

w wyniku spalania benzyny tez powstaje H2O
Cytat:

Napisał wydra (Post 1708736)
tam panuje taka temperatura ze woda nie miałaby chyba czasu zareagować

raczej na odwrot... wysoka temperatura przyspiesza proces.

ja mam takie pytanie - skad bedzie dostarczana energia elektryczna do reakcji hydrolizy?
jaka jest sprawnosc takiego ogniwa?
mysle ze sondy nie trzeba by bylo oszukiwac. po prostu komputer sam by dozowal ilosc powietrza, natomiast kwestia pozostaje sposob dostarczania wodoru do cylindra, jego ilosci w mieszance i ew. kwestia samozaplonu...

Miras. 14-09-2011 11:35

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
Cytat:

Napisał wydra (Post 1708736)
mi tylko chodzi o wspomaganie wodorem a nie całkowite zastąpienie paliwa konwencjonalnego ;)


No wiem przecie.:)
Zastąpić wodorem to się chyba tylko Bawarkom udało - nie wiem nie zgłębiałem.

Mimo to jest to wytwarzanie wody non stop, a układ wydechowy lubi wodę gromadzić bo przecie nie jest to rura przelotowa jak rynna :)

Tak na chłopski rozum teoretyzuję.
A może ktoś z forumowiczów praktykował już ten wynalazek ?

kicaj 14-09-2011 12:39

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
perpetum mobile jeszcze nie wymyslono ;)

wydra 14-09-2011 12:46

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
Cytat:

Napisał Miras. (Post 1708743)
A może ktoś z forumowiczów praktykował już ten wynalazek ?

To co Miras , wpadam do Ciebie w wolny weekend i modzimy? ;)

Miras. 14-09-2011 13:02

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
Cytat:

Napisał wydra (Post 1708766)
To co Miras , wpadam do Ciebie w wolny weekend i modzimy? ;)

Wolny weekend ? HAHA - wolne żarty.
Można pomodzić, byle nie na moim. :D - chyba że na Esce - ale tam etylina mieszka.

A tak na serio , jak masz ochotę to zapraszam - stworzyłem ostatnio nawet dobre warunki na motoprace ;)

m_g 14-09-2011 13:54

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
Wydra masz tu linka :)

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kicaj 14-09-2011 15:55

Odp: Instalacja HHO do diesla - czy to ma sens?
 
rotfl jak to czytam ;)
"Uzyskany wodór wzbogaca mieszankę paliwową dzięki czemu proces spalania jest bardziej efektywny. Jak zapewnia producent w zależności od typu silnika zużycie paliwa spada o ponad 20% i o tyle samo wzrasta moc."
na czym ma polega wieksza efektywnosc procesu spalania? no chyba nie na spaleniu wiekszej czesci dawki paliwa podanej do komor spalania, bo ona spala sie w calosci...
efektywnosc silnika jest ogranicza mozliwosciami przejecia energii przez tloki, reszta jako cieplo ucieka...
ciekawe skad sie bierze ta dodatkowa moc, moze z tego ze woda jest niescisliwa? ;)
jakby to bylo robione w ten sposob iz cieplo z silnika powodowalo hydrolize to bym sie zastanawial, ale jesli to jest zwykla hydroliza z pradu, to przeciez ten prad tez musi byc gdzies wytworzony... a energia dostarczana jest z silnika...
no i zawsze w takiej sytuacji podaje podstawowy argument przeciw: czemu firmy motoryzacyjne nie wprowadzily tego wynalazku do aut juz dawno temu (a sztuczka juz od wielu lat jest od czasu do czasu naglasniania), tylko zajmuja sie bardzo drogimi i skomplikowanymi usprawnienami silnika (ogolnie) co przynosi gora kilkuprocentowe oszczednosci. A tu nagle 20%...
tak samo jak wszlekiego rodzaju turbinki, magnetyzery itp...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.