Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Filtr kabinowy uszczelka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284898)

pablolee 15-08-2018 08:37

Filtr kabinowy uszczelka
 
Witam wszystkich serdecznie mam pytanie ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na forach ani sam nie bardzo wiem jak tam się dostać. Chciał bym wymienić uszczelkę albo zast±pić j± silikonem przy filtrze kabinowym ale nie od strony wycieraczek gdzie wymienia się filtr tylko od strony grodzi kabiny ponieważ leci mi woda podczas deszczu a od strony wymiany filtru już mam sprawę ogarnięt±. Czy muszę rozbierać cały kokpit czy da się tam jako¶ inaczej dostać i to zrobić od dołu, pod schowkiem.
Proszę o jakie¶ wskazówki.
Pozdrawiam.

Garbojad 15-08-2018 09:18

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
Od ¶rodka nic się nie da zrobic, tylko działania od zewn±trz

pablolee 15-08-2018 09:20

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
Ale tam też jest uszczelka z g±bki która już nie trzyma. to co¶ trzeba z tym zrobić.

karloss 15-08-2018 10:04

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
Masz niewła¶ciwe uszczelnienie od strony silnika (ramki filtra). Musisz to jeszcze raz rozebrać, wywalić g±bkę (jeżeli jeszcze jest) i cało¶ć uszczelnić. Ja stosowałem matę butylow±, któr± podgrzałem przed złożeniem. Raz wklejona trzyma lepiej niż sylikon. Ewentualnie użyj masy uszczelniaj±cej SIKA, bardzo dobry produkt dostępny w wybranych marketach budowlanych, bardzo dobrze trzyma się podłoża w przeciwieństwie do wspomnianego sylikonu.

pablolee 15-08-2018 10:23

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
Już dwa razy zmieniałem to uszczelnienie i nie pomogło ewidentnie widzę że to przez t± g±bkę przylatuje woda bo lałem wodę i patrzyłem Gdzie leci. Woda kapie na wysoko¶ci dmuchawy przy nogach pasażera. A jeszcze jedna sprawa woda z klimatyzacji leci normalnie tym odpływem Ale prócz tego przy tej gumce na ¶rodku małe ilo¶ci wyciekaj± podczas jazdy.

karloss 15-08-2018 12:53

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
Czego¶ nie rozumiem, piszesz, że woda leci przez uszczelkę z g±bki? Zostawiłe¶ t± uszczelk± g±bkow± pod obudow± filtra?

pablolee 15-08-2018 12:58

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3018200)
Czego¶ nie rozumiem, piszesz, że woda leci przez uszczelkę z g±bki? Zostawiłe¶ t± uszczelk± g±bkow± pod obudow± filtra?

G±bkę od strony filtra wyrzuciłem ale od strony grodzi zostawiłem bo tam jest ta kratka i nie ma jak się dostać Poza tym teraz lałem wodę i ta woda Widzę że mi się zbiera w dmuchawie słychać jak chlupie jak wył±czam dmuchawy to wszystko wylatuje tym odpływem w silniku na dywanik

Garbojad 15-08-2018 14:16

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
¬le to uszczelniłe¶ i tyle , zrób to dokładnie na całym obwodzie i będzie działało jak u wszystkich

pablolee 15-08-2018 14:28

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
OK Posłucham Ciebie i poprawie to zobaczymy ale dzisiaj się już mi nie uda Jak zrobię to się odezwę Pozdrawiam dzięki

karloss 15-08-2018 20:01

Odp: Filtr kabinowy uszczelka
 
Jak dobrze pamiętam to po wywaleniu g±bki na ramce filtra trzeba nałożyć grubsz± warstwę uszczelnienia, gdyż jest tam rant. Prawdopodobnie kiepsko to uszczelniłe¶ i st±d woda cały czas się leje do kabiny.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.