Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=312152)

xlar 17-08-2020 08:08

Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Hej.

Sporo tematów pokrewnych już było, ale nigdzie nie padły konkretne dla mnie odpowiedzi. Fiesta z 2017 roku, wersja Trend + pakiet gold. Planuję kilka modyfikacji związanych z oświetleniem wnętrza mojego polifta. Tempomat się udało dołożyć, automatyczne światła i wycieraczki przy okazji wymiany szyby również. Lusterko fotochrom teraż już też mam więc pozostały drobiazgi.

1) To dla mnie must have - oświetlenie nóg u kierowcy i pasażera (+ pod fotelami, dla pasażerów z tyłu). Niestety nie mam wiązki, więc potrzebuję od Was informacji w które miejsce się wpiąć. Chciałbym, aby było to maksymalnie zbliżone do fabryki, czyli potrzebuję info którędy biegną kable i od którego miejsca muszę sztukować instalację. Czy posiadacze oświetlenia nóg mogą powiedzieć jak działa? W sensie czy jest ono zawsze spiete z lampką na górze, czy tak jak w mondeo jest na niezależnej linii i działa tylko po otwarciu drzwi?

2) Ambient nad schowkiem - w menu radia (mały wyświetlacz) oświetlenie nastrojowe już mam aktywowane - przy okazji tempomatu i czujnika deszczu kolega mi to już dodał. Tutaj nie do konca wiem gdzie powinna być wtyczka i jak wygląda. Jaki kolor ma ambient w polifcie? Czerwony? Rozważam niebieski jak całe auto. Ktoś już robił? A może ktoś ma po prostu cały zestaw do montażu (z kawałkiem wiązki) na sell?

3) Oświetlenie kałużowe. Mam lampki do mondeo kupione z Ali. W mondeo okazało się, że moduły drzwi są zbyt biedne i nie będę tego zmieniał, więc pomyślałem o upakowaniu tego w lusterka fiesty. Ktoś może robił już takiego moda? Jakieś podpowiedzi?

PrzemKo80 17-08-2020 15:51

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Cytat:

Napisał xlar (Post 3274472)
3) Oświetlenie kałużowe. Mam lampki do mondeo kupione z Ali. W mondeo okazało się, że moduły drzwi są zbyt biedne i nie będę tego zmieniał, więc pomyślałem o upakowaniu tego w lusterka fiesty. Ktoś może robił już takiego moda? Jakieś podpowiedzi?

Ja od nowości mam właśnie ledy w lusterkach od spodu.

xlar 19-08-2020 13:00

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Cytat:

Napisał PrzemKo80 (Post 3274576)
Ja od nowości mam właśnie ledy w lusterkach od spodu.

A możesz jakoś zrobić foty instalacji jak to jest podpięte chociaż w lusterku i kostce zasilającej lustro jak to leci dalej? Czy do jakiego śmodułu drzwi, czy od razu do wtyczki drzwi?

PrzemKo80 19-08-2020 23:27

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Cytat:

Napisał xlar (Post 3275112)
A możesz jakoś zrobić foty instalacji jak to jest podpięte chociaż w lusterku i kostce zasilającej lustro jak to leci dalej? Czy do jakiego śmodułu drzwi, czy od razu do wtyczki drzwi?

Kompletnie się nie znam. Jeżeli wymaga to zdjęcia czegoś w lusterku to sorki ale boję się że coś ułamie z moim szczęściem :D
Może ktoś ma z forum projekt instalacji?

Wasabi88 20-08-2020 09:06

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Cytat:

Napisał xlar (Post 3274472)
Hej.

Sporo tematów pokrewnych już było, ale nigdzie nie padły konkretne dla mnie odpowiedzi. Fiesta z 2017 roku, wersja Trend + pakiet gold. Planuję kilka modyfikacji związanych z oświetleniem wnętrza mojego polifta. Tempomat się udało dołożyć, automatyczne światła i wycieraczki przy okazji wymiany szyby również. Lusterko fotochrom teraż już też mam więc pozostały drobiazgi.

1) To dla mnie must have - oświetlenie nóg u kierowcy i pasażera (+ pod fotelami, dla pasażerów z tyłu). Niestety nie mam wiązki, więc potrzebuję od Was informacji w które miejsce się wpiąć. Chciałbym, aby było to maksymalnie zbliżone do fabryki, czyli potrzebuję info którędy biegną kable i od którego miejsca muszę sztukować instalację. Czy posiadacze oświetlenia nóg mogą powiedzieć jak działa? W sensie czy jest ono zawsze spiete z lampką na górze, czy tak jak w mondeo jest na niezależnej linii i działa tylko po otwarciu drzwi?

2) Ambient nad schowkiem - w menu radia (mały wyświetlacz) oświetlenie nastrojowe już mam aktywowane - przy okazji tempomatu i czujnika deszczu kolega mi to już dodał. Tutaj nie do konca wiem gdzie powinna być wtyczka i jak wygląda. Jaki kolor ma ambient w polifcie? Czerwony? Rozważam niebieski jak całe auto. Ktoś już robił? A może ktoś ma po prostu cały zestaw do montażu (z kawałkiem wiązki) na sell?

3) Oświetlenie kałużowe. Mam lampki do mondeo kupione z Ali. W mondeo okazało się, że moduły drzwi są zbyt biedne i nie będę tego zmieniał, więc pomyślałem o upakowaniu tego w lusterka fiesty. Ktoś może robił już takiego moda? Jakieś podpowiedzi?

1) Instalacja w Trendzie jest. Wystarczy włożyć żarówki. Świecą się tylko po otwarciu samochodu, tak jak lampka sufitowa.
2) Fabryczna listwa jest w kolorze czerwonym. Musisz otworzyć schowek pasażera i wypiąć jego bok z konsoli. Tak żebyś miał dostęp do tego co jest za schowkiem. Oprócz tej listwy jest jeszcze przejściówka - dodatkowo płatna. Na allegro ta listwa jest praktycznie nie do dostania.
3) Lampka była w lusterkach składanych. Z tego co pamiętam w zwykłych lusterkach brak jest otworu na dodatkową lampkę.

xlar 20-08-2020 14:15

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Cytat:

Napisał Wasabi88 (Post 3275338)
1) Instalacja w Trendzie jest. Wystarczy włożyć żarówki. Świecą się tylko po otwarciu samochodu, tak jak lampka sufitowa.

Nie ma - w ASO potwierdzili że w moim nie ma instalki.
Cytat:

Napisał Wasabi88 (Post 3275338)
3) Lampka była w lusterkach składanych. Z tego co pamiętam w zwykłych lusterkach brak jest otworu na dodatkową lampkę.

Planowałem wyciąć otwory samemu dremlem - kwestia czy lampka z mondeo się wpasuje i jakiś schemat elektryczny.

Wypiąłem schowek. Wygląda na to, że całkiem serio nie ma tam instalacji ani do oświetlenie nóg, ani ambient. Jedyne co mi się rzuciło w oczy, to przypięta do wiązki tuż nad modułem szara wtyczka (dwupinowa z jednym pinem). Jedyny kabelek który idzie w stronę schowka, to zasilający jego oświetlenie.
Ani po stronie kierowcy, ani po stronie pasażera nie znalazłem śladu innego wolnego kabelka. Co prawda schemat oświetlenia nóg przedlifta kolorami przewodów pokrywa sie z poliftowym i myślę, że jest nawet bardziej czytelny, to nadal potrzebuję opisu złaczki C2280C. Właściwie to tylko po to, żeby wiedzieć jaki to kolor, i kolejność pinów jak leci, bo wiem, że to pin 5. Ewentualnie gdzie są złacza S210, S217 i S262 fizycznie w aucie.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wasabi88 21-08-2020 09:00

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Na pewno masz instalację pod żarówki na stopy.

WaldekFocus 21-08-2020 10:02

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
potwierdzam @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - ja też w mojej Fiescie MK8 1.1 wersja Sync nie mam instalacji na oświetlenie stóp. Otwory na lampki są - ale puste, wiązki lub wtyczki też żadnej nie ma....

xlar 21-08-2020 10:52

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Cytat:

Napisał Wasabi88 (Post 3275556)
Na pewno masz instalację pod żarówki na stopy.

Zapraszam do Łodzi. Znajdziesz, to stawiam flachę, albo zapraszam na obiad z piwerkiem do knajpy.

Wasabi88 22-08-2020 09:13

Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz
 
Włóż żarówki w5w w te otwory na lampki - nad stopami. A później wyślij mi flaszkę kurierem ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.