Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177401)

Sebastian8844 07-03-2013 15:12

Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
Witam,
Kupiłem jakiś miesiąc temu mondeo mk3 od handlarza. Przyprowadzone z Niemiec. Auto ma wszystkie oplaty, tlumaczenia z wyjatkiem oplaty recyklingowej i no i rejestracji w kraju bo tablice mam nimieckie nie zadne wywozowe tylko normalne z niebieskim paskiem takie jak polskie tylko z literka D z tym ze na tych tablicach są wydrapane takie dwa hologramy. teraz właśnie skończylo mi się ubezpieczenie bo mialem na miesiąc i ubezpieczyłem go normalnie.. tylko zastanawiam sie czy ja wogole moge jezdzic na tych tablicach.. bo zaczalem czytac ostatnio i rozne rzeczy ludzie pisza.. Prosił bym o konkretna odpowiedz. Czy skoro mam tlumaczenia, oplate akcyzy polise umowe kupna ale nie ma oplaty recyklimgowej i polskich tablic to czy moge sie jeszcze spokojnie poruszac nim na tych niemieckich..?

kuba_del 07-03-2013 16:27

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
jak udalo Ci sie ubezpieczyc ten samochod na niemieckich tablicach??,mysle ,ze skoro zdrapane sa naklejki to auto nie powinno byc dopuszczone do ruchu ,w niemieckim wydziale komunikacji zdrapuje sie te naklejki w trakcie wyrejestrowywania auta ,a naklejki te informuja o waznym przegladzie technicznym.Jesli numery z tych tablic sa wpisane w Twoim ubezpieczeniu to logicznie rozumujac wsio jest na pelnym legalu,ale nie zawsze logika idzie w parze z prawda ;-)

qndziu 07-03-2013 19:26

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
ja tam bym to autko przerejestrował jak najszybciej, bo później to można tylko sobie problemów narobić, niby wszystko ok, bo ubezpieczone, ale co cię spotka dalej jeżdżąc autem wyrejestrowanym w niemczech tego przewidzieć nie można

TOMAS 07-03-2013 19:33

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
Auto jest wyrejestrowane i mimo ze ubezpieczyłeś masz zakaz poruszania się. Powodując kolizję masz masę problemów.

hirotaro 07-03-2013 22:27

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
zarejestruj go u nas jak najszybciej, najczarniejszy scenariusz buchną Ci samochód i NARRRRA...a dalej jak Tomek pisze zakaz poruszania pomimo badania technicznego i ubezpieczenia, opłata recyrkulacji grosze a i w wydziale komunikacji chyba 75plna no chyba ze cos się zmieniło

kuba_del 08-03-2013 04:06

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
bardzo niezrozumialy jest dla mnie ten temat ubezpieczenia,ciekawy jestem jaka to firma ubezpieczeniowa wystawila kwity na niezarejestrowane auto:?:

jackoba1 08-03-2013 06:02

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
tak jak koledzy pisali , nie mozesz tym autem sie poruszać bo żaden urząd nie dopuscił go do ruchu,to że masz przegląd świadczy tylko o tym ze auto jest sprawne. Jeżeli spowodujesz kolizje bedziesz miał problemy bo masz wystawione oc którego mieć nie powinieneś , zwykle przez chęć agenta do zarobienia prowizji.

wrredusek 08-03-2013 06:56

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
Ubezpieczyć można wszystko. Ubezpieczyciele są tak pazerni, że kasę biorą chętnie, oczywiście wypłacić odszkodowania już nie chcą. To, że dało się ubezpieczyć wcale nie świadczy, że można jeździć. Taki sam problem był z tablicami czasowymi, ubezpieczyciele ubezpieczali, a policja odholowywała samochody, gdyż minął termin ważności tablic rejestracyjnych. Nawet jeżeli policjanci przymkną oko na takie tablice to jak juz ktoś wcześniej pisał w razie kolizji zrobią się bardzo poważne kłopoty.

MAG 08-03-2013 07:59

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
Cytat:

Napisał Sebastian8844 (Post 1970714)
Witam,
Kupiłem jakiś miesiąc temu mondeo mk3 od handlarza. Przyprowadzone z Niemiec. Auto ma wszystkie oplaty, tlumaczenia z wyjatkiem oplaty recyklingowej i no i rejestracji w kraju bo tablice mam nimieckie nie zadne wywozowe tylko normalne ...

Hmmm, a dlaczego nie masz zrobionej oplaty recyklingowej przez handlarza?

Z tego co pamietam, to wlasnie importer auta jest zobowiazany do zrobienia tej oplaty, ktora zreszta wcale taka niska nie jest - 5 stowek (no chyba ze cos sie zmienilo przez ostatnie poltora roku ...)

Poza tym, skoro masz zwykle niemieckie tablice, to czy masz umowe kupna auta od handlarza, czy tez umowe 'na Niemca'?

makisek 08-03-2013 08:11

Odp: Jak długo mogę się poruszać na niemieckich tablicach po sprowadzeniu auta ?
 
Witajcie

Zgodnie z obowiązującym prawem, pojazd wymeldowany w którymkolwiek z krajów, nie ma prawa poruszać się po drogach! To, że mamy np przegląd - świadczy wyłącznie o tym, że pojazd jest sprawny. Ubezpieczeni zapewne było wystawione do numerów nadwozia - nie do numeru rejestracyjnego - w razie czego, ubezpieczyciel się wypnie powie np, że ubezpieczenie jest dla auta które jest dopuszczone do ruch (a to nie jest) i DUPA ZBITA. Mało tego, jeżdżąc w ten sposób, w przypadku kontroli, może zostać wezwana laweta - ponieważ nie mamy prawa do poruszania się po drogach!. Na dodatek, jak ktoś złapie się na radar, zdjęcie pójdzie do Niemiec, to można mieć przesrane - bo to już jest FAŁSZOWANIE tablic - bo jak się wytłumaczysz, że jeździsz na takich samych numerach jak Niemiec? Oni często mają ten sam numer po sprzedaży auta? Polecam czasami sobie zadzwonić np: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - to niemiecka firma, ale pracują tam Polacy :)

pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.