Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Lekkie szarpanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278354)

Raff969 21-03-2018 10:37

Lekkie szarpanie
 
Witam, mam pewien problem od jakiegoś czasu a mianowicie podczas jazdy na trzecim biegu i tylko na tym odczuwalne jest lekkie szarpanie i to tylko przy dodawaniu lekko gazu.Wszystko dzieje się tak przy 50/60kmh
Auto jest po wymianie sprzęgła ale to co opisuję wyżej było już odczuwalne przed wymianą sprzęgła.

Miał ktoś z was coś takiego?

_Doman_ 21-03-2018 10:53

Odp: Lekkie szarpanie
 
Jaki silnik? Ja obserwuje coś podobnego, taka jakby czkawkę, przy 3-4 biegu, 2000obr/min i równej jeździe. Te 2000obr są kluczowe, przy innych tego nie czuję. Nie czuję też przy przyspieszaniu ani zwalnianiu.

Mój silnik to 2.0TDCi. Kiedyś miałem podobny problem w benzyniaku w Skodzie. Tak problemem był zawór EGR. Zastanawiam się czy to nie to samo źródło problemów.

Raff969 21-03-2018 11:00

Odp: Lekkie szarpanie
 
2.0 TDCi i to wygląda tak samo jak u Ciebie czyli lekka czkawka jak to nazwałeś, u mnie też to się dzieje przy mniej/więcej 2000 obr/min.
Jak teraz pomyślę to jest tak jak u ciebie czyli jednak dzieje się to przy równej jeździe a nie tak jak pisałem przy dodawaniu gazu.
Ale kolega nie podłączał swojego autka pod komputer aby zweryfikować ten problem?

_Doman_ 21-03-2018 13:53

Odp: Lekkie szarpanie
 
Nie, nic z tym jeszcze nie robiłem. Auto mam od 3 miesięcy, żadnymi błędami nie sypie na wyświetlaczu. Komputer był podłączany przy zakupie i również nic złego się nie wyświetlało.

Chociaż jak pamiętam Skoda też nie sypała błędami [emoji846] EGR był w niej wymieniony na nowy, ale chiński zamiennik. Powodował on podobne objawy ale duuuuzo bardziej intensywne.

lucas4891 22-03-2018 18:51

Odp: Lekkie szarpanie
 
Mozna zaczac od porawienia stykow we wtyczkach elektrycznych od wtryskiwaczy. Zaslepienie EGR-u tez nie zaszkodzi

slawek-kali 22-03-2018 18:58

Odp: Lekkie szarpanie
 
EGR.. nie ruszaj wtryskow itp.. tylko i wylacznie EGR!

wredny.. 22-03-2018 19:52

Odp: Lekkie szarpanie
 
mam to samo i winowajcą jest EGR...

_Doman_ 22-03-2018 19:58

Odp: Lekkie szarpanie
 
To co robić z tym EGR? Zaślepiać, wymieniać, za wczasu czy jak zacznie sypać jakimiś błędami? Czy poza tą czkawką w specyficznych sytuacjach, która może mniej lub bardziej denerwować, ten EGR może doprowadzić do poważniejszej awarii?

A ta cała czkawka oznacza że EGR jest uszkodzony, że się psuje, czy po prostu niektóre egzemplarze tak mają?

wredny.. 22-03-2018 21:00

Odp: Lekkie szarpanie
 
ja będę zaślepiał tylko czekam na chipowanie bo w tych samych pieniądzach załatwię 2 sprawy... jakie poważniejsze awarie? tego nie wiem/nie pytałem/nie czytałem

chyba wszystkie egzemplarze tak mają...w każdym s-maxie jest EGR (z tego co się orientuję) ale jest to chyba niewielki problem

slawek-kali 23-03-2018 06:50

Odp: Lekkie szarpanie
 
Moze wystapic tryb awaryjny lub samochod nawet zgasnie i nie bedzie chcial odpalic, poza tym jazda z uszkodzonym EGR ma wplyw na turbo i DPF

Usterka w silnikach dw10 znana i wystepuje w kazdym egzemplarzu, to tylko kwestia czasu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.