Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195064)

Marcin-Prezes 10-12-2013 18:03

wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Otwierając nowy temat mam cicha nadzieje że nasze samochody będą niezawodne a ewentualne uwagi którymi się będziemy wymieniać posłużą do szybszego i efektywniejszego usuwania drobnych niedociągnięć produkcyjnych

Lep 10-12-2013 18:19

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Niedziałające USB. Jutro wizyta w serwisie zobaczymy co powiedza

jankowalski973 10-12-2013 19:20

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Oderwała mi się niewielka osłona termiczna w tylnej części samochodu. W ASO wymienili element na nowy ale co jakiś czas sprawdzam czy jeszcze jest. Dobrze, że zdarzyło się to w garażu bo nawet bym o tym nie wiedział.

Syntehol 10-12-2013 19:49

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2121759)
Oderwała mi się niewielka osłona termiczna w tylnej części samochodu.

Gdzie dokładnie jest ta osłona?

Lep 10-12-2013 21:22

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2121759)
Oderwała mi się niewielka osłona termiczna w tylnej części samochodu. W ASO wymienili element na nowy ale co jakiś czas sprawdzam czy jeszcze jest. Dobrze, że zdarzyło się to w garażu bo nawet bym o tym nie wiedział.

Chodzi Ci o tą małą pionową czarną owiewkę na tylnej szybie?

jankowalski973 10-12-2013 21:33

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Syntehol (Post 2121774)
Gdzie dokładnie jest ta osłona?

Pod spodem pomiedzy rurą wydechową a czymś podobym do filtra paliwa tyle, że to trochę jest duże. Nie wiem co to dokładnie jest.
Osłona oderwała się w mijscu zagięcia od wibracji.

Lep 11-12-2013 19:08

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2121733)
Niedziałające USB. Jutro wizyta w serwisie zobaczymy co powiedza

Panie, Panowie!!!

USB naprawione:D Poszło szybko 30 min i po sprawie. Pomogła aktualizacja softu.

Pozdrawiam

Marcin-Prezes 11-12-2013 19:10

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Lep gratulacje, jednak im sie udało. :)

jankowalski973 12-12-2013 09:26

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Pojawił się problem z otwieraniem elektrycznym klapy bagażnika która się blokuje i nie otwiera za pierwszym razem.
Kolega wiktor990 pisał o tym w innym dziale więc pozwoliłem sobie na jego cytat tutaj.

Cytat:

Napisał wiktor990 (Post 2115487)
...problemem było obsuniecie się klapy która haczyła o zaczep

Cytat:

Napisał wiktor990 (Post 2115658)
Zaczep umieszczony w podłodze na nim rygluje się zamek. Podczas podnoszenia jakiś element zamka ocierał o zaczep (widać było otarcie). System bezpiecznego otwierania zamykania wykrywał to jako przeszkodę i nie pozwalał unieść klapy do góry. Po regulacji mechanicznej klapa otwiera się za każdym razem bez problemów.

Jeszcze nie odwiedziłem ASO ale potwierdzić mogę otarcie zaczepu.

vpw 12-12-2013 10:35

Odp: Kuga II- wady i usterki zaobserwowane podczas użytkowania
 
Z trywialnych rzeczy dodam tylko komputer pokładowy pokazujący po zatankowaniu do pełna, przebieg do następnego tankowania na poziomie 120-150 km.

Przy paliwożerności mojego egzemplarza na poziomie 12-13 l/100km (1,6 ecoboost, automat, AWD) to wciąż nie jest prawidłowy wynik. Wiem, że rozwiązaniem jest wizyta w warsztacie i zmiana softu, tylko trwa ona od 4-6 godzin (ciekawe co tak długo trwa aktualizacji), więc staram się o tym nie myśleć i czekam na wizytę przy przeglądzie.

Bump: Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na nieprawdziwe dane w instrukcji obsługi samochodu dotyczące żarówek halogenowych str 213. np.
światła drogowe halogenowe to 9005LL - tymczasem jest to H15
światła mijania halogenowe to H11LL - tymczasem jest to H7

Podobnie nieprawidłowe są opisy dotyczą sposobu wymiany żarówek kierunkowskazów w lusterkach i oświetlenia okolic progu (tam żarówka mocowana jest dodatkowo na śrubkę, której nieodkręcenie równa się wyłamaniu oprawki).

Mam wrażenie jak by część instrukcji dotyczyła modelu mk1 i Fordowi nie chciało się pisać jej dla nowego modelu. Prawdę mówiąc pierwszy raz mam samochód, w którym instrukcja nie odpowiada rzeczywistości.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.