Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285736)

BartekG1208 04-09-2018 23:05

Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Witam wszystkich forumowiczów!

Od września 2016 roku posiadam Forda Focusa Mk2. Został on sprowadzony z Niemiec, w świetnym stanie, byłem zdziwiony i przy zakupie na siłę szukałem ukrytego haczyka, ale no nie znalazłem... Od dwóch lat jeździ świetnie, nie naprawiam prawie nic, ale nie w tym rzecz więc do sedna:

Przy pierwszym ubezpieczaniu samochodu wybrałem praktycznie samo OC (+ jakieś Assistance Opony ale to grosze więc uznajmy, że mam samo OC), miałem wtedy 23 lata, był to mój pierwszy samochód którego byłem właścicielem, ale dzięki wpisaniu mojego ojca jako współwłaściciela otrzymałem pełne zniżki, co przy dodatkowej zniżce z komisu w którym kupowałem samochód dało sumę około 790zł co uznałem za przystępną cenę.

Przez swoje lenistwo nigdy nie sprawdzałem cen w innych ubezpieczalniach. Teraz gdy zbliża się kolejne OC postanowiłem spróbować i tutaj mam problem:

1. Mój model to rocznik 2006, silnik 1,8 flexfuel,
2. We wszystkich porównywarkach nie ma takiej pojemności silnika przy Focusach, są tylko przy C-maxach.
3. Tak też był wpisywany dotychczasowo w AXA, jako "Ford Focus C-Max 1,8"

Zastanawiam się czy tak na prawdę mam poprawnie określony model samochodu w ubezpieczalni? Dlaczego we wszystkich porównywarkach nie można wybrać silnika 1,8 dla Focusa, a tylko dla C-Maxa? W dowodzie rejestracyjnym jest wyraźnie wpisany "Focus" no i tak też jest w rzeczywistości, to piękny hatchback i nijak nie wygląda jak C-Max :D

Spotkał się kiedyś ktoś z taką sytuacją? Może cena dla Focusów jest inna niż dla C-maxów? I dlaczego muszę określać swojego Focusa jako C-Maxa?

W razie czego oczywiście wszystko doprecyzuję, chciałem jak najprościej opisać o co mi chodzi :)

Z góry dzięki wielkie za wszelką pomoc!

dorsiu 05-09-2018 07:01

Re: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Przy wyborze silnika i auta w Axie masz takie info: "Jeśli nie znalazłeś swojego pojazdu na powyższej liście, w celu ustalenia składki wybierz model najbardziej zbliżony do posiadanego. Jeżeli potrzebujesz pomocy ....zadzwoń 22 599 9556".
Z ciekawości zrób sobie porównanie, np. wybierz Focusa np. 1.6 czy 2.0 i zobacz ile wyjdzie składka, a potem wybierz C-maxa 1.8. Zobaczysz, czy ma to wpływ na wysokość składki.

BartekG1208 05-09-2018 14:49

Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Są różnice wielkości 100-200zł w różne strony... Tylko właśnie wybierając Focusa nie mogę zaznaczyć swojego silnika i tutaj widzę problem. O ile ubezpieczalnie typu PZU czy AXA nie identyfikują mnie jako "C-maxa" tylko "Focusa C-maxa" tak na porównywarkach typu rankomat z góry jestem uznany za "C-maxa" czyli zupełnie inny samochód :(

Bump: No i problem jest też taki, że na stronach typu PZU czy AXA skoro muszę być klasyfikowany z moim silnikiem jako "Focus C-max" to jednocześnie jestem minivanem a nie hatchbackiem a przecież to nieprawda... A różnice w ubezpieczaniu Focusa czy C-maxa są jednak spore i stąd mój problem. Wątpię żebym był jedynym Focusem 1,8 flexfuel w Polsce, może ktoś tutaj ma podobne doświadczenia?

edmun 05-09-2018 16:43

Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Rozumiem, że załatwienie sprawy telefonicznie jest już w dzisiejszych czasach niemożliwe?

BartekG1208 05-09-2018 20:13

Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Po rozmowie z konsultacjami AXY i PZU niewiele się zmieniło, moja pojemność silnika figuruje im tylko przy C-maxie, ale jak oznajmiałem im, że mam hatchbacka a nie minivana to nie potrafili mi pomóc. Czasem sprawiali także wrażenie jakby wgl nie wiedzieli o czym mówię i było im to bez różnicy (w sumie żeby sprzedawać ubezpieczenia nie trzeba wiedzieć nic o samochodach)

hans01 05-09-2018 23:06

Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3026769)
Rozumiem, że załatwienie sprawy telefonicznie jest już w dzisiejszych czasach niemożliwe?

Próbowałeś tam kiedyś zadzwonić? Myślisz, że po drugiej stronie telefonu siedzi fachowiec od focusów i C-Maxów?

edmun 06-09-2018 09:36

Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Tak, dzwoniłem. Nie musiałem rozmawiać ze specjalistą, aby wykupić sobie ubezpieczenie pojazdu.

dorsiu 06-09-2018 12:43

Re: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Temat skręca w niebezpiecznym kierunku, a jest trywialny, więc proponuję koledze szukającemu ubezpieczenia wybrać taki silnik, w którym ma najmniejszą składkę OC do zapłacenia, czyli pewnie wybranie Focusa 1.6 (tylko nie pytaj, czy wybrać 100 czy 115KM). Dzwoniłeś na infolinię, nie pomogli ci, więc wypełniasz ich polecenie z wybraniem najbliżej pasującego auta, opłacasz składkę i po kłopocie.

BartekG1208 06-09-2018 16:02

Odp: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Nie chodzi mi o to że nie potrafię załatwić ubezpieczenia przez telefon albo że nie ma tam specjalisty... To proste czynności i nie widzę w nich problemu.

Mam na myśli to, że dotychczas byłem tak na prawdę traktowany jako minivan przez co płaciłem odrobinę drożej. Chciałem się dowiedzieć czy może ktoś z podobnym silnikiem miał taką samą sytuację i jak ją rozwiązał :) Bez spiny :)

Harun 07-09-2018 15:34

Odp: Re: Ubezpieczenie Focus Mk2 - problem z określeniem modelu
 
Cytat:

Napisał dorsiu (Post 3027158)
proponuję koledze szukającemu ubezpieczenia wybrać taki silnik, w którym ma najmniejszą składkę OC do zapłacenia, czyli pewnie wybranie Focusa 1.6 (tylko nie pytaj, czy wybrać 100 czy 115KM). Dzwoniłeś na infolinię, nie pomogli ci, więc wypełniasz ich polecenie z wybraniem najbliżej pasującego auta, opłacasz składkę i po kłopocie.

Nie ryzykowałbym. Ubezpieczyciel tylko czeka na wszelkie takie nieścisłości, żeby nie wypłacić ewentualnego odszkodowania lub przynajmniej poważnie to utrudnić. Ubezpieczenie powinno być zawarte DOKŁADNIE na taki pojazd, którego jesteśmy użytkownikiem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.