Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Ogrzewanie przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=197878)

Gregonio 27-01-2014 17:48

Ogrzewanie przedniej szyby
 
Czy da sie jakos wydluzyc czas grzania przedniej szyby? Teraz wylacza sie po kilku minutach :(

MAG 27-01-2014 19:49

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
jest na to dobry sposób - trzeba jeszcze raz przycisnąć włącznik ... :619:

A tak na serio jest to zrobione specjalnie, bo ogrzewanie przedniej szyby jest bardzo prądożerne i ten krótki czas jego właczenia jest specjalnie tak zaprogramowany

Gregonio 28-01-2014 17:47

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 2147748)
jest na to dobry sposób - trzeba jeszcze raz przycisnąć włącznik ... :619:

A tak na serio jest to zrobione specjalnie, bo ogrzewanie przedniej szyby jest bardzo prądożerne i ten krótki czas jego właczenia jest specjalnie tak zaprogramowany

Hmmm szkoda, ze za mnie zadecydowali. Jak wcisne gaz do dechy to silnik jest paliwozerny i jakos konstruktor nic nie wylacza pompy paliwa ;)
Rozumiem ze chodzi o alternetor bo raczej nie o akumulator skoro ogrzewanie dziala tylko przy uruchomionym silniku.

juri2069 28-01-2014 17:57

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Ogrzewanie przedniej szyby jest bardzo cienkie i przy dłuższym włączonym mogłyby się palić "paski". - to drugi powód dla którego grzeje tylko 3 lub 4 minuty.

Krzycho/\ 03-02-2014 14:34

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Co może być powodem nierównomiernego ogrzewania przedniej szyby? Kiedy mam zaszronioną szybę i włączę ogrzewanie to zostaje mi jakby niedogrzany pionowy pas o szerokości 15-20cm pod lusterkiem.

tombalt 03-02-2014 16:12

Uszkodzone druty

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

szmelcmax 03-02-2014 16:15

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
A czy na pewno jest aż tak szeroki? Normalnie taki pasek może zostawać (rozmrażać się słabiej) bo jest tam tzw. przerwa technologiczna i nie ma spiralek grzejnych. Jednak ma ona 2-3 cm. Jak jest to kilkanaście centymetrów to niestety wskazuje na uszkodzenie.

Krzycho/\ 03-02-2014 16:59

I pewnie nie jest to zbyt łatwe do naprawy...

Wysłane z mojego HTC One V za pomocą Tapatalk 2

wip 03-02-2014 17:56

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
prawdopodobnie szyba do wymiany. Mam to samo, a zaczęło się od rozwarstwień u góry szyby.

tedi_k 03-02-2014 20:16

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Cytat:

Napisał Krzycho/\ (Post 2152402)
...zostaje mi jakby niedogrzany pionowy pas o szerokości 15-20cm pod lusterkiem.

Można wymieniać, można jeździć... U mnie w tej chwili ok. połowy drutów po stronie pasażera nie działa... Ponieważ szyba była dla mnie dobra:wink:, to ja także na razie jej się "odwdzięczam" - w końcu jest fabryczna i widać, że fabryczna. Do tego ubezpieczenie szyb nie obejmuje tego grzania i w celu wymiany trzeba dość sprytnie uderzyć np. szpicem młotka murarskiego....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.