Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=328724)

pytak 05-05-2022 20:50

Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Auto Ford Escape 2019(produkcja 2018 ) przebieg 60 tysiêcy km , Ecoboost 2.0 Benzyna+LPG (od 40 tysiêcy) . Podczas postoju na skrzy¿owaniu na ¶wiat³ach zapali³a siê kontrolka wysoka temperatura silnika wy³±cz auto, zjecha³em temp po wy³±czeniu opad³a po paru minutach odpali³em i przejecha³em 1km do gara¿u . Dzieñ pó¼niej dolane 3 litry p³ynu do ch³odnicy tyle wesz³o (nie by³o wcze¶niej ¿adnych wycieków, kilka dni wcze¶niej zerka³em na p³yny wszystko by³o w normie) . Po dolaniu p³ynu silnik nie krêci. Napiêcie jest o.k, rozrusznik próbuje krêciæ ale s³ychaæ wyra¼ne stukniêcie jak by co¶ blokowa³o silnik? Czy mam siê spodziewaæ najgorszego czy mo¿liwe jest zatarcie po przejechaniu 1,5km z info o wysokiej temp ? Czy próbowaæ rêcznie ruszyæ wa³em ? Jestem ze ¶l±ska czy polecacie jakie¶ sprawdzone serwisy? Jakie¶ porady? Kilka dni wcze¶niej szykowa³em siê do wymiany ¶wiec bo wyskoczy³ b³±d p0301 czyli wypadanie zap³onu na pierwszym cylindrze .

tedi_k 05-05-2022 21:24

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Cytat:

Napisa³ pytak (Post 3409238)
...Kilka dni wcze¶niej szykowa³em siê do wymiany ¶wiec bo wyskoczy³ b³±d p0301 czyli wypadanie zap³onu na pierwszym cylindrze .

Z opisu nasuwa siê wniosek, ¿e posz³a uszczelka pod g³owic± i p³yn ch³odz±cy "uciek³" przez wydech...
Prawdopodobieñstwo (znów w oparciu o opis...), ¿e silnik jest na z z³om "jest bardzo silnie niezerowe"...

Warsztat, który mo¿e to stwierdziæ to [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pytak 07-05-2022 10:30

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
NIE CYTUJEMY CA£YCH POSTÓW, A ZW£ASZCZA GDY ZNAJDUJ¡ SIÊ BEZPO¦REDNIO NAD TWOIM !!!!!, MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (czê¶æ tekstu zaznaczonego ) je¿eli ju¿ ...

Silnik po ruszeniu wa³em na drugi dzieñ ruszy³ normalnie. Po paru minutach go wy³±czy³em. Dzi¶ odpali³ znów od strza³a i wszystko chodzi normalnie, nic nie dymi, nie stuka p³yn ch³odniczy póki co nie ucieka, nie widaæ te¿ ¿adnych plam pod autem. Jaki¶ pomys³? Polecony serwis ma odleg³e terminy muszê czekaæ . Czy jest mo¿liwe ¿e przy kontrolce o przegraniu silnika auto wesz³o w jaki¶ tryb awaryjny?

tedi_k 07-05-2022 15:10

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Cytat:

Napisa³ pytak (Post 3409433)
...Czy jest mo¿liwe ¿e przy kontrolce o przegraniu silnika auto wesz³o w jaki¶ tryb awaryjny?

1. Nie ma ¿adnego "trybu awaryjnego" po owej kontrolce.
2. P³yn ch³odz±cy nie znika bez ¶ladu "samoistnie"...
3. Sprawny, nie uszkodzony silnik nie blokuje siê w taki sposób by trzeba by³o "krêciæ wa³em"...

zieman 15-08-2022 20:42

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Witam,
podepnê siê pod temat bo mam bardzo podobne objawy i ....samochód. Escape 2019 silnik 2,0 Ecoboost 242 KM przebieg 60 ty¶. Jakie¶ 4 tygodnie temu za¶wieci³a mi siê lampka check engine. Po odczytaniu b³êdu - wypadanie zap³onu na drugim cylindrze. B³±d skasowany, wg mechanika, ¶wiece lub cewka do wymiany. Jako, ¿e zbli¿a³ siê termin zamkniêcia zak³adu na przerwê urlopow± umówi³em siê na wizytê 9 sierpnia. Dwa dni przed wizyt± na skrzy¿owaniu komunikat o wysokiej temperaturze silnika. chwila postoju, dojazd jakie¶300-400 m. I okaza³o siê, ¿e pojemnik na p³yn ch³odz±cy jest pusty. Dola³em oko³o 2,5 l wody, wróci³em do domu oko³o 25 km i zostawi³em samochód czekaj±c na termin w warsztacie. W dniu serwisu silnik nie zapali³ za pierwszym razem. Zachowa³ siê tak, jakby nagle pad³ akumulator i nawet nie zakrêci³. Po trzeciej próbie odpali³ normalnie, jak gdyby nigdy nic, z tym, ze pojawi³ siê mocno bia³y dym. W warsztacie mechanik wymienil ¶wiece i cewkê. Próbowa³ zlokalizowaæ wyciek, nie znaleziony. Dodatkowo okaza³o siê, jest informacja o b³êdzie otwarcia ¿aluzji na ch³odnicy - pad³ si³ownik. Teraz mam sytuacjê, ¿e nie mam zamontowanego si³ownika, ¿aluzje otwarte rêcznie, p³ynu ch³odniczego ubywa w tempie ok 1 cm poziomu w zbiorniku na oko³o 15 km. Co który¶ raz powtarza siê sytuacja z brakiem krêcenia i najdalej po trzecim razie odpala normalnie. Napiszcie co¶ proszê co wg Was siê dzieje i jak to mo¿na naprawiæ.

kln1920 16-08-2022 06:49

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Przegrza³e¶ silnik, prawdopodobnie przez uszkodzone ¿aluzje. Tak¿e UPG, pêkniêta tuleja, pêkniêta g³owica, w tym kierunku szukaj :)

pytak 16-08-2022 19:26

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Cytat:

Napisa³ zieman (Post 3421134)
Witam,
podepnê siê pod temat bo mam bardzo podobne objawy i ....samochód. Escape 2019 silnik 2,0 Ecoboost 242 KM przebieg 60 ty¶. Jakie¶ 4 tygodnie temu za¶wieci³a mi siê lampka check engine. Po odczytaniu b³êdu - wypadanie zap³onu na drugim cylindrze. B³±d skasowany, wg mechanika, ¶wiece lub cewka do wymiany. Jako, ¿e zbli¿a³ siê termin zamkniêcia zak³adu na przerwê urlopow± umówi³em siê na wizytê 9 sierpnia. Dwa dni przed wizyt± na skrzy¿owaniu komunikat o wysokiej temperaturze silnika. chwila postoju, dojazd jakie¶300-400 m. I okaza³o siê, ¿e pojemnik na p³yn ch³odz±cy jest pusty. Dola³em oko³o 2,5 l wody, wróci³em do domu oko³o 25 km i zostawi³em samochód czekaj±c na termin w warsztacie. W dniu serwisu silnik nie zapali³ za pierwszym razem. Zachowa³ siê tak, jakby nagle pad³ akumulator i nawet nie zakrêci³. Po trzeciej próbie odpali³ normalnie, jak gdyby nigdy nic, z tym, ze pojawi³ siê mocno bia³y dym. W warsztacie mechanik wymienil ¶wiece i cewkê. Próbowa³ zlokalizowaæ wyciek, nie znaleziony. Dodatkowo okaza³o siê, jest informacja o b³êdzie otwarcia ¿aluzji na ch³odnicy - pad³ si³ownik. Teraz mam sytuacjê, ¿e nie mam zamontowanego si³ownika, ¿aluzje otwarte rêcznie, p³ynu ch³odniczego ubywa w tempie ok 1 cm poziomu w zbiorniku na oko³o 15 km. Co który¶ raz powtarza siê sytuacja z brakiem krêcenia i najdalej po trzecim razie odpala normalnie. Napiszcie co¶ proszê co wg Was siê dzieje i jak to mo¿na naprawiæ.

U mnie sytuacja na pocz±tku wygl±da³a dok³adnie tak samo jak opisa³e¶, wypadanie zap³onu, a potem po informacji z przegranym silnikiem te¿ nie odpali³ plus brak p³ynu ch³odz±cego. Skoñczy³o siê na wykrzywionej g³owicy - posz³a do planowania, uszczelka pod g³owic± rozwalona do tego zatarty silnik. Silnik przez porz±dnych fachowców zrobiony ale by³ to gruby remont- trzeba by³o wyci±gn±æ ca³y silnik wprasowaæ nowe tuleje (tulejowanie cylindrów). DO tego nowe korbowody bo stare powygina³o. Remont kosztowa³ ponad 8tysiêcy. Plus jest jeden ¿e silnik jest jak nowy, przez 2 miesi±ce zrobi³em ponad 7 tysiêcy km i wszystko hula.

zieman 22-09-2022 06:56

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Dziêki za odpowiedzi. Dok³adnie tak siê podzia³o, jak opisali¶cie. Pad³ silnik od ¿aluzji i przez jaki¶ czas - nie mam pojêcia jak d³ugo - je¿dzi³em z zamkniêtymi ¿aluzjami. Ani razu, do momentu gdy zabrak³o p³ynu ch³odniczego, nie mia³em ¿adnej informacji o przegrzanym silniku. Pytanie, czy zamkniête ¿aluzje mog³y spowodowaæ a¿ tak p[owa¿ne konsekwenkcje? W moim przypadku skoñczy³o siê na pêkniêtym korpusie silnika, tulejowaniu drugiego cylindra. Silnik jest jeszcze sk³adany, Tak przy okazji, czy wiecie gdzie mo¿na kupiæ nowy si³ownik do otwierania / zamykania ¿aluzji? Mnie od miesi±ca nie udaje siê nic znale¼æ. Próbowa³em zamówiæ przez serwis - nie ma takiego elemetu w ¿adnym serisie Forda w Europie.

keplak 22-09-2022 18:52

Odp: Przyblokowany silnik po wycieku p³ynu ch³odz±cego.
 
Na popularnym serwisie aukcyjnym te¿ nie ma ? Spróbuj w firmie Anicars ...znajdziesz dane w necie .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.