Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką po liftingu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212125)

ppytlik 25-09-2014 14:35

Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką po liftingu
 
Witam,
potrzebuję pomocy w sprawie wymiany mieszka zmiany biegów wraz z ramką. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest sekwencja czynności podczas wymiany?

1. Odkręcić gałkę
2. ??????
3.????

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Boniek88 25-09-2014 16:47

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką focus mk2 po liftingu
 
Ramka jest na zatrzaski. wystarczy zdjąć.

kubaw20055 25-09-2014 17:59

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką focus mk2 po liftingu
 
Mieszek z ramką wypinamy z zatrzasków do góry, następnie odkręcamy gałkę w lewo (gałka dodatkowo jest połączona z mieszkiem opaską zaciskową, którą trzeba rozpiąć lub rozciąć, żeby oddzielić te elementy) ;)

ppytlik 26-09-2014 14:03

Re: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką focus mk2 po liftingu
 
Dziekuje za pomoc. Udalo sie

szamot666 08-05-2018 10:37

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką focus mk2 po liftingu
 
Przepraszam że odkopię temat: podarł mi się mieszek i można kupić same mieszki bez tej srebrnej ramki lub z nią ale zrobioną dużo gorzej. Czy tą ramkę można przełożyć do nowego mieszka? Chcę kupić ten [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ukiuki 09-05-2018 17:10

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką po liftingu
 
Ja dosłownie tydzień temu wymieniałem u siebie. Kupiłem zamiennik z ramką na allegroszu za ...20zł Jakość ramki oryginalnej i tej zamiennej prawie identyczna. Mieszek z innego materiału ale mi to nie przeszkadza...i zapłaciłem 20zł

weuek 10-05-2018 07:41

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką focus mk2 po liftingu
 
Cytat:

Napisał szamot666 (Post 2976162)
Czy tą ramkę można przełożyć do nowego mieszka?

Oczywiście, tak zrobiłem w swoim. Trzeba ostrożnie wyjąc te zszywki, usunąć stary mieszek, przymierzyć nowy, nakłuć dziurki i włożyć zszywki z powrotem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



Jeśli ci nie przeszkadza, że to z prawdziwego zwierza, to za 20 zł można kupić mieszek skórzany. Fabryczny/oryginalny to guma na szmacie - dlatego się przeciera/pęka na zgięciach. Naprawdę nie rozumiem jaki jest sens kupienia takiego dziadostwa za 55 zł.

szamot666 16-05-2018 08:10

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką po liftingu
 
Dzięki za odpowiedź. Jeśli faktycznie nie ma różnicy to wezmę te tańsze. A jakieś linki moglibyście zapodać?

USS_Missouri 08-06-2020 15:43

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką po liftingu
 
Dzień dobry
Nie bardzo wiem, gdzie mam napisać post a więc pozwolę się do tego przykleić...

Ford C max 2007 rok po lifcie 1,6ccm, benzyna, skrzynia "5".
Opis: Kilka tygodni temu pękła mi wewnętrzna ramka mieszka skrzyni - czarna ramka, która do mieszka przymocowana jest zszywkami. Samej ramki w wersji po lifcie nie idzie kupić, chyba, że w serwisie..... za 720 zł. Kupiłem więc na portalu aukcyjnym mieszek wraz ramką. za około 50 zł.
Nie chciałem wymieniać mieszka, bo oryginalny jest w doskonałym stanie, więc wypiąłem nową ramkę z nowego mieszka i przymocowałem do starego mieszka w samochodzie. Niestety ramka wypada.... z mocowania zatrzasków...., które są na konsoli skrzyni..
I teraz prośba: istnieje możliwość, że ponownie odepnę ramkę i zamocuję do mieszka tego nowego ale.....
jak odkręca - wyjmuje się gałkę zmiany biegów w C max 1,6 ccm po lifcie i jak wówczas zdejmuje się mieszek od "góry"?

czy istnieje możliwość, że kupiłem ramkę i mieszek od manualnej skrzynie biegów ale "6" i stąd jakaś "różnica?

Proszę o pomoc.

EW1 08-06-2020 20:37

Odp: Wymiana mieszka zmiany biegów wraz z ramką po liftingu
 
Możliwe że ramka jest niedbale wykonana i może źle siadać i stąd wypada . Pierw bym zajrzał jakie są różnice w tej starej i tej co wypada i można też spróbować czymś zablokować zatrzaski by nie miały możliwości wypadania ale w ostateczności możesz pokusić się o inną ramkę używaną ale ori , i ja tak właśnie zrobiłem u siebie bo mi też wypadały zatrzaski


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.