Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Okopcona końcówka rury (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298624)

maciek75x 20-07-2019 13:15

Okopcona końcówka rury
 
Witam,
chciałby zapytać użytkowników s-maksów z filtrem dpf jak to jest z ta końcówka tłumika. Jak można zauważyć w ofertach nawet z rocznika 2013 auta maja okopconą końcówkę wydechu(np. na mobile.de auta z gwarancją od dealera). Ja również mam taką. Mój s-max jest z 2009 z prawidłowo wg diagnostyki komputerowej wypalającym się filtrem. Nie mam tym żadnych problemów a jednak ta sadza na końcówce jest. Może nie jest jej dużo ale jednak. Ktoś powie ze akurat wypalił się dpf ale inne samochody np VW tez wypalają się filtry a końcówki czyste. Czy ktoś ma sprawny dpf a okopcona rurę?

slawek-kali 20-07-2019 13:26

Odp: Okopcona końcówka rury S-Max
 
okpocenie nie musi byc od dpf.. turbo sprawne?

maciek75x 20-07-2019 13:33

Odp: Okopcona końcówka rury S-Max
 
Tak, nie ma objawów jego uszkodzenia.

AJU 20-07-2019 14:39

Odp: Okopcona końcówka rury S-Max
 
Też mam okopcona końcówkę a nawet dwie,
dpf i reszta ma się dobrze

Zbyniu123 20-07-2019 23:37

Odp: Okopcona końcówka rury
 
W tych autach dpf jest malo restrykcyjny i koncowka jest zawsze okopcony


Sent from my SM-N960F using Tapatalk

maciek75x 21-07-2019 10:58

Odp: Okopcona końcówka rury
 
Ok dzieki za odpowiedz. Myslalem ze juz cos nie tak z autem. Normalnie to jezeli ktos jedzie za mna to dymu nie widac ale w nocy w swiatlach innych samochodow przy ruszaniu i reducji z 6 na 4 widze ze dym leci.

Zbyniu123 21-07-2019 11:10

Odp: Okopcona końcówka rury
 
Ja dymu nie widzialem nigdy, ale rure lekko mam okopcona

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

maciek75x 21-07-2019 11:37

Odp: Okopcona końcówka rury
 
Byc moze u mnie ma to zwiazek z tym ze mechanik poradzil mi wlac 0,5 litra miksolu na caly bak. Od tego momentu zauwazylem dymek nie dym i yeraz nie wiem czy dobrze ze go posluchalem. Mam nadzieje ze sie wnie kocu to przepali od wlania zrobilem 2000km

Zbyniu123 21-07-2019 11:50

Odp: Okopcona końcówka rury
 
Ja zaslepilem egr i jak by mniej byla okopcona, a co do miksolu to tez bylem zwolennikiem tego raz na jakis czas, ale raz ze dpf sie zapychal szybciej a dwa mozna zasyfic nagarem koncowki wtrysku do tego po dluzszym uzytkowaniu zachodza jakies chemiczne zmiany i mozna sobie uklad paliwowy rozwalic, Miksol byl dobry w starch dieslach, teraz moze po dodaniu silnik troche ciszej chodzi, ale to takie jak by placebo.
Jezeli chcesz dobry dodatek do paliwa do poleca liqui moly diesel spulung.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

maciek75x 21-07-2019 12:21

Odp: Okopcona końcówka rury
 
1 załącznik(i)
Tak zrobie wleje ten specyfik co mi poleciles moze ten miksol przepali i oczysci uklad.

Bump: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Moja rura:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.