Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] EcoBoost 1.5 - zjada olej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249256)

emperor73 16-08-2016 09:21

EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Witam,
Kupując nowy samochód zakładałem iż nie będę musiał co chwilę zaglądać pod maskę ale nie, Ford zaplanował to zupełnie inaczej. Po przejechaniu 6800 km poziom oleju z Max spadł na Min, jeszcze jakieś 1500 km temu było idealnie po środku. Widać że apetyt wzrasta, co prawda do legendarnej normy 1L/1000 km trochę brakuje ale silnik idzie w tym kierunku. Zrobiłem małe rozpoznanie wśród znajomych i rodziny którzy mają nowe lub prawie nowe auta (różne marki) i wszyscy jeżdżą od wymiany do wymiany bez dolewek, cześć nie wie nawet że poziom oleju powinno się kontrolować.

W związku z powyższym chciałbym się dowiedzieć jak to zużycie przedstawia się w Waszych EcoBoost’ach. Proszę pomóżcie bo od kilku dni nie mogę na rzęcha patrzeć :evil:.

disaster3 16-08-2016 09:30

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Hmmmm.... aż sprawdzę dzisiaj u siebie z ciekawości jak wrócę z pracy, mam ok 9800km przebiegu. Ale jak sprawdzałem to było ok tylko nie pamiętam kiedy to było. Generalnie na poniedziałek jestem umówiony na wymianę oleju.

zombie6 16-08-2016 10:27

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Ecoboosty raczej nie jedzą oleju. Być może źle sprawdziłeś, bagnet przynajmniej w 1.6 EB bywa mylący.
Ja nie dolewałem nigdy, a zużycie wg. bagnetu wynosi do 0,2 l na 15.000 km, na przeglądzie leją do znaku max, a nawet lekko powyżej.

Rechor 16-08-2016 12:24

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
ja co prawda mam 1.6 ecoboost, w moim przypadku nie dolewam podczas ekslopatacji bo jest w normie zachowany od wymiany do wymiany zcyli co 15 tyś.

Tomasz1983 16-08-2016 12:57

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
focus 1.6 ecoboost, przebieg 100 tys. Samochód posiadam od nowości. Na początku nie brał prawie wcale oleju. Teraz bierze około 0,1l na 1 tyś. czyli raz między przeglądami oleju musze dolać. Oczywiście najwięcej bierze w trasie przy dużych prędkościach, znacznie mniej przy jeździe po mieście.

Fulara 16-08-2016 13:01

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
litr na 10 tys to nie tragedia

emperor73 16-08-2016 13:25

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Dziękuję za odpowiedzi, dla mnie litr na 7 tyś przy nowym samochodzie jest nie do zaakceptowania. Mam też problem z klimatyzacją więc oddam dziada do serwisu i niech kombinują.

yakubek998 16-08-2016 13:27

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Mój EB 1.6 150km przebieg 155kkm nie dolewam :razz:
Sprawdź kolego dobrze od spodu silnik, możliwe, że masz gdzieś drobny wyciek, ewentualnie sprawdź kolektor ssący jeżeli będzie wilgotny od oleju to wtedy na serwis (reklamacja).

Fulara 16-08-2016 13:30

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
VW ma 1L na 1000 km

więc ho ho ! masz jeszcze luz

edmun 16-08-2016 14:54

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
przejechałem chyba trochę ponad 20 000 km na jednym oleju i na bagnecie wciąż tak samo (1.6 EB). W tym tygodniu lub w następnym mam planowaną wymianę. Co ciekawe, kolor oleju bardzo przyjemny. Pamiętam ten sam olej w MK2FL 1.6 100KM to przy 16-18 tyś już po samym kolorze było wiadomo że do wymiany, a tu w MK3 widocznie wolniej mi się zużywa (choć też nie katuję tak silnika, bo przy większej mocy i elastyczności nie trzeba tak męczyć autka)

Keradyan 16-08-2016 15:52

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Mi sprzedawca podczas wydawania auta na pytanie o to jaki olej ewentualnie dolewać powiedział, że nie trzeba się tym interesować, bo nie trzeba dolewać. I po 15 kkm się sprawdza. Stan prawie max.

Tomasz1983 16-08-2016 15:57

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
VW jako norme podaje nawet 1 litr na 1 tys km. Ford ma troszke bardziej restrykcyjne normy bo 0,5 litra na 1 tyś km. Tak więc jeśli na 7 tyś km bierze ci litr oleju to o reklamacji zapomnij. To są silniki z turbiną i mają prawo brać troche oleju. To że jednemu nie bierze nic to nie znaczy że tobie nie będzie brał 0,1l-0,2l na 1 tyś km a w dalszym ciągu wszystko będzie w normie. Zresztą z braniem oleju to trochę jak ze spalaniem. Na forum to każdemu ecoboost pali w mieście 7-8 litrów. Szkoda, że w relanym świecie te spalanie wynosi >10:569: Pozdrawiam normalnych:)

emperor73 16-08-2016 16:19

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Rozumiem że trochę może brać ale ani w tym wątku ani na innych forach nie znalazłem przypadku zbliżonego do mojego. Wcześniej miałem Mondeo (2003) i tam w bagażniku woziłem cały arsenał płynów (olej, wspomaganie, hamulcowy, chłodniczy) i kluczy. Cieszyłem się że w nowym się od tego uwolnię a tu figa.

Cytat:

Napisał Tomasz1983 (Post 2643229)
Zresztą z braniem oleju to trochę jak ze spalaniem. Na forum to każdemu ecoboost pali w mieście 7-8 litrów. Szkoda, że w relanym świecie te spalanie wynosi >10:569: Pozdrawiam normalnych:)

Spalaniem się nie stresuje zupełnie „turbo żyje turbo pije”, średnie mam 8 z kawałkiem.

Tomasz1983 16-08-2016 16:38

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Cytat:

Napisał emperor73 (Post 2643238)
Rozumiem że trochę może brać ale ani w tym wątku ani na innych forach nie znalazłem przypadku zbliżonego do mojego. Wcześniej miałem Mondeo (2003) i tam w bagażniku woziłem cały arsenał płynów (olej, wspomaganie, hamulcowy, chłodniczy) i kluczy. Cieszyłem się że w nowym się od tego uwolnię a tu figa.



Spalaniem się nie stresuje zupełnie „turbo żyje turbo pije”, średnie mam 8 z kawałkiem.

czyli nie jeździsz po mieście, ewentualnie masz mix miasto/trasa. w mieście a już na pewno po Warszawie poniżej 10 litrów nie zejdziesz. No chyba że jak już wcześniej o tym się pisało ktoś jeździ nocą albo po obwodnicach:))

a co do oleju to jak już pisałem wcześniej do 0,2 l na 1 tyś km w ogóle bym się nie przejmował czyli jak weźmie ci do jednego litra oleju na 10 tyś km to jeździj i temat olej. Serwis powie, że to normalne i będzie miał racje. Gwarantuje Ci że z tych wszystkich którym nie bierze wcale oleju to połowa nawet nie sprawdza poziomu.

zombie6 16-08-2016 17:15

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Sprawdzam olej co 2 tys. km maksymalnie i bajek nie opowiadam, oleju nie bierze wcale. Spalanie mam średnie 11,7 litra, więc jeżdżę bardzo ostro można powiedzieć. Raz na rok dolewam ok. 0,3 litra płynu do chłodnic, żeby był max. na zbiorniku i to tyle dolewek poza paliwem :). Przebieg 60 tys. km.

elucidate 16-08-2016 17:42

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Cytat:

Napisał Tomasz1983 (Post 2643229)
VW jako norme podaje nawet 1 litr na 1 tys km. Ford ma troszke bardziej restrykcyjne normy bo 0,5 litra na 1 tyś km. Tak więc jeśli na 7 tyś km bierze ci litr oleju to o reklamacji zapomnij. To są silniki z turbiną i mają prawo brać troche oleju. To że jednemu nie bierze nic to nie znaczy że tobie nie będzie brał 0,1l-0,2l na 1 tyś km a w dalszym ciągu wszystko będzie w normie. Zresztą z braniem oleju to trochę jak ze spalaniem. Na forum to każdemu ecoboost pali w mieście 7-8 litrów. Szkoda, że w relanym świecie te spalanie wynosi >10:569: Pozdrawiam normalnych:)

Nie wiem. Mieszkam w Warszawie i komputer pokladowy pokazuje zawsze 7 na poczatku, czasami 6. Nigdy 8, 9 i wyzej.

Tomasz1983 16-08-2016 18:24

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Cytat:

Napisał elucidate (Post 2643273)
Nie wiem. Mieszkam w Warszawie i komputer pokladowy pokazuje zawsze 7 na poczatku, czasami 6. Nigdy 8, 9 i wyzej.

z chęcią się z Tobą spotkam i przejade i zobacze te 7 litrów w Warszawie:)))) przejedziemy się założmy z bielan na mokotów o godzinie 17:)))

zombie6 16-08-2016 18:56

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
7 litrów w mieście (prawdziwym) jest niewykonalne, chyba że na krótkim odcinku w niedzielę...coś tam można ugrać w ogóle nie korzystając z turbiny i "hamując" non stop silnikiem, ale bez przesady....

disaster3 16-08-2016 19:10

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Ja sprawdziłem u siebie i za cholerę nie jestem w stanie sprawdzić ile mam oleju na tym śmiesznym bagnecie. Jak go wyjmuje to jest ufajdany ale generalnie od min do Max jest usmarowany olejem. Zerknijcie na zdjęcie czy coś jesteście w stanie określić
http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...b5b434026c.jpg

Ps. Ładuje z telefonu wiec jak cos źle to poprawie jak dopadnę kompa.

stefanb 16-08-2016 20:01

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
A jak to wygląda jakbyś wytarł bagnet ściereczką, włożył i wyjął jeszcze raz? Wtedy nie powinien być ufajdany i powinno być dobrze widać.

elucidate 16-08-2016 20:03

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mam dokładnie tak samo.

orczyk5 16-08-2016 20:23

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
W końcu ktoś to napisał. Wsadzam wytarty bagnet i wyjmując wszystko zafajdane. Nie wiem ile jest oleju. A już myślałem, że wzrok mi się psuje ;-).

Tomasz1983 16-08-2016 20:25

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
mam ecoboosta 1.6 i taki sam bagnet i u mnie po wytarciu recznikiem i wlozeniu jeszcze raz widac idealnie.

disaster3 16-08-2016 20:35

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Super tez bym tak chciał u mnie jest tak jak na zdjęciach. Sadziłem ze proces sprawdzania oleju jest jasny i nie wymaga dokładnego opisu ale ok opisze w krokach:
1. Otwieram maskę.
2. Wyjmuje bagnet.
3. Wycieram w ściereczkę do sucha.
4. Wkładam bagnet do końca.
5. Wyjmuje jeszcze raz.
6. Robię odczyt wzrokowy ile jest.

Powtarzam czynności od 2-6 kilka razy i za każdym razem upier******* jest ten bagnet jak na zdjęciu i konia z rzędem temu kto powie mi ile jest.

Dlatego Respect dla tych, którzy sa w stanie określić na zasadzie zero-dziesiatych ubytek. Naprawdę szacun! :)

Marek-B 16-08-2016 21:32

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Taki zabieg to się rano na zimnym oleju robi. Wszystko spłynęło , olej gesty....i widać ile jest.

disaster3 16-08-2016 21:38

EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Tak? A jeśli napisze ze samochód od wczoraj od 18:00 stał nie ruszany bo dzisiaj do pracy jechałem metrem i dopiero jak wróciłem z pracy do domu ok 17:30!wykonałem punkty w/w to dalej nie tak sprawdzałem stan oleju ? ;)

elucidate 16-08-2016 21:46

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
No popatrz no, a ja zawsze myślałem ze sprawdza sie na goracym silniku, na gorce oraz na wlaczonym silniku. :568:

Fulara 16-08-2016 22:06

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
na zimnym sprawdzaj ! i nie wal głupot że bagnet ufajdolony

albo mój syn ci powiem że masz zoombi w silniku :)

edmun 17-08-2016 09:27

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Specjalnie wczoraj zajrzałem do swojego. Wyciągam bagnet, zazwyczaj 2 godziny od ostatniej jazdy, auto stoi na płaskim. Mam 1.6EB.
Teoretycznie mógłbym odczytać od razu po wyciągnięciu, ale zazwyczaj biorę chusteczkę albo papierowy ręcznik, wycieram bagnet, wkładam, wyciągam i mam tak dokładnie zaznaczone, że nie sposób nie zauważyć ile mam oleju.
Jak mi auto ostygnie to Ci video nagram albo zdjęcie zrobię, więc gdzieś za półtorej godziny.

disaster3 17-08-2016 09:33

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 2643448)
na zimnym sprawdzaj ! i nie wal głupot że bagnet ufajdolony

albo mój syn ci powiem że masz zoombi w silniku :)

To niech wpada i zrobi odczyt ;) Samochód od poniedziałku ok. 18:00 (jak wróciłem z długiego weekendu) stoi na parkingu na płaskim nie ruszany już drugą dobę. Olej zimny, ściekł chyba przez doby tam gdzie ściec powinien i założę się, że jak wrócę po pracy do domu i sprawdzę ile mam oleju to dalej nie będę wiedział, bo będzie tak samo uwalony bagnet (nawet po wytarciu). W poprzednim Avensisie mogłe to zrobić bez problemu za każdym razem. Odległość min i max dużo większa i znak oleju na bagnecie jasno zaznaczony bez takich szopek jak w Focusie.

edmun 17-08-2016 09:35

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
No ale ja właśnie o tym mówię, że nie jest to przypadłość Focusów jeśli ja mogę zejść na dół i sprawdzić bez żadnych problemów. Nie wierzę że różnica w silnikach 1.6EB a 1.5EB to popsuty bagnet do mierzenia oleju

edmun 17-08-2016 12:19

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Zdjęcie zrobione kilka minut temu

http://i.imgur.com/puVgkJm.jpg


Tak jak wspomniałem, ciężko mi uwierzyć żeby w kolejnej generacji samochodów schrzanili coś takiego jak pomiar poziomu oleju ale kto ich tam w Fordzie wie

Tomasz1983 17-08-2016 12:50

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 2643662)
Zdjęcie zrobione kilka minut temu

http://i.imgur.com/puVgkJm.jpg


Tak jak wspomniałem, ciężko mi uwierzyć żeby w kolejnej generacji samochodów schrzanili coś takiego jak pomiar poziomu oleju ale kto ich tam w Fordzie wie

U mnie widać dokładnie tak samo. Odczyt jest bardzo dokładny ale oczywiście na zimnym silniku.

elucidate 17-08-2016 13:03

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Wszystko fajnie ale macie inne bagnety.

disaster3 17-08-2016 13:09

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
no właśnie, ja dzisiaj jeszcze raz spróbuję jak wrócę z pracy, dodam że samochód zimny jak cholera, od 2 dni nie ruszany.

edmun 17-08-2016 13:19

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Sorry. @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dopiero teraz na dużym ekranie zobaczyłem Twoje zdjęcie (które ostrością nie grzeszy) :D
czyli jednak. 1.5EcoBoosty w MK3FL zostały przez Forda skopane pod względem bagnetu :D :D :D

disaster3 17-08-2016 13:21

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
dzisiaj postaram się zrobić ostrzejsze bo Ostrość mi złapał na szybe i silnik zamiast bagnet. Ale jak już widać to i kolor bagnet (w kolorze oleju) jak i kształt jest ujowy do odczytu w fokach po lift'cie.

bestia150 17-08-2016 14:18

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
U mnie jest jeszcze inny bagnet niż te dwa - cały czarny. Zbyt czytelny to on nie jest, ale z odczytem poziomu nie mam najmniejszych problemów :roll:

Wystarczy czysty wkładać tak, aby podziałka była skierowana w stronę silnika, bo przecież na zagięciu lejka zawsze są jakieś resztki oleju, więc normalne, że się wtedy ubrudzi.

azitoshi 17-08-2016 14:51

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
Ja przejechałem 13tys od nowości i na pierwszym przeglądzie poziom oleju w moim 1.5eb był w porządku ale wcześniej właśnie słyszałem że lubi brać olej wiec specjalnie pytałem o to w serwisie i usłyszałem że to normalne że bierze jak się ciśnie np na autostadzie ja jeżdżę delikatnie :)

emperor73 18-08-2016 09:47

Odp: EcoBoost 1.5 - zjada olej
 
W serwisie umówiłem się dopiero na środę, wcześniej ma jeszcze dzwonić jakiś konsultant w sprawie zużycia oleju. Napiszę na forum jak się coś wyjaśni.

Olej sprawdzam rano więc coś tam na miarce widać ale zazdroszczę bagnetu z 1.6 EB :razz:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.