Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] wibracje silnika przy 2 tys rpm. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125032)

pewy 09-03-2011 09:53

wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Witam, mam taki objaw silnik wibruje wuczuwalnie przy zakresie 1.8-2 tys rpm. tylko od czwórki.Czuć to tak jakbym przejeżdzał po poprzecznych pasach na drodze, po przejsciu 2 tys. objaw ustępuje.Żadnych stuków przy gaszeniu i innych objawów dwumasy.Serwis uważa że poduszka silnika(?)jakoś nie moge w to uwierzyć, macie pomysł

basil 09-03-2011 10:01

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
na pewno silnik? jeśli tylko na czwórce w takim zakresie obrotów? Może jest to uzależnione od prędkości? Wyważenie kół?

RafałB 09-03-2011 10:09

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Każdy czuje jakieś małe wibracje w tym zakresie obrotów bo jak dajesz mu z dołu np 3-ci bieg i gaz w podłoge to tak musi być ...

Slartibartfast 09-03-2011 10:29

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Może któryś z wtrysków nawala i jeden z garów nie pali? Przeszukaj forum było coś już chyba podobnego
Nie napisałeś JAKI MASZ SILNIK

pewy 09-03-2011 12:08

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Silnik 2.0 TDCi, objaw wystapił niedawno, poza tym wszystko śmiga jak należy, objaw pojawił sie z okazji przejechanych 100tys.Koła sprawdzone, zbieżność niedawno robiona, objaw jest rzeczywiście przy wyciąganiu go z 1.8 tys rpm. do wyżej ale nie od razu w podłoge tylko powoli, przy jeżdzie dynamicznej nie ma objawu.

RafałB 09-03-2011 12:16

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Podkręć więcej na obrotach i sprawdz czy będzie to samo,myśle że go "dusisz" i tyle...w każdym będzie to samo turbo-dieslu przy takiej jeździe.

pewy 09-03-2011 12:23

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Raczej jeżdże dynamicznie z pełnym wykorzystaniem turbo itd, po prostu od czasu zauważenia objawu jako anankasta nie mam spokoju, ale pewnie poczekam aż coś się rozleci.Pozdrawiam

TikTak2 09-03-2011 12:35

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
U mnie jest podobnie.
W wąskim zakresie obrotów w okolicach 2rpm.
Jest to wynik rezonansu mechanicznego w układzie napęd - podwozie.
Każdy układ mechaniczny ma swoje tzw. częstości własne, przy których ulega wzbudzeniu, tu wypada akurat w tych warunkach.
Jeżeli zmienić parametry układu, inna masa, inne obciążenie albo np.
inna średnica kół, częstość własna przesuwa się na inny zakres częstotliwości
i zjawisko nie występuje albo pojawia się przy większych lub mniejszych obrotach.
U mnie np. tylko z kołami 16", na 18" nie.

Pozdrawiam
Tomek

RafałB 09-03-2011 12:37

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
No i kolega wyżej ma nowe autko praktycznie i ma podobnie,ja też mam podobnie -jak kręce powyżej 2tys to tego nie ma...

wenku 10-03-2011 11:45

Odp: wibracje silnika przy 2 tys rpm.
 
Hello,
Mój S-max ma podobnie (112tys.-przejechane). Podobne drgania w okolicach 2tys. Czy można zniwelować te drgania?
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.