Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Edge (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=194)
-   -   [Edge 2015- ] Klapa nie otwiera się do końca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306421)

Hendzior 19-02-2020 11:58

Klapa nie otwiera się do końca
 
Problem jak w temacie. Klapa zatrzymuje się na ok 2/3 wysokosci, opada na kilka cm i zatrzymuje się. Mogę ją wtedy ręcznie otworzyc do końca. Zamyka się automatycznie z każdej wysokosci bez problemu. Ustawianie wysokości otwarcia nic nie daje(mogę jedynie zaprogramowac niżej niz 2/3). Wymiana słownika (lewy) nic nie zmieniła. Jakieś pomysły?

danwit2 19-02-2020 13:20

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
no właśnie ma dokładnie ten sam problem - czytałem na temat pamięci ustawień przyciskiem klapy i tak robiłem. Niestety pamięć działa tylko do tej wysokości ok. 2/3 a później tylką ręką mogę do końca otworzyć.

zbigniew312 19-02-2020 15:12

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
1.Otwórz drzwi tyłu nadwozia.
2.Ręcznie przesuń drzwi tyłu nadwozia do nowego wymaganego położenia.
3.Wciśnij i przytrzymaj przełącznik nadrzwiach tyłu nadwozia przez conajmniej trzy sekundy. Zabrzmi sygna łakustyczny.
To wyżej z instrukcji obsługi.U mnie dział jak chce zmienić ustwienia klapy

Hendzior 19-02-2020 15:45

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
Tak jak napisal danwit2. Nie da się ustawić wysokosci powyżej 2/3

danwit2 19-02-2020 17:51

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
Cytat:

Napisał zbigniew312 (Post 3225843)
1.Otwórz drzwi tyłu nadwozia.
2.Ręcznie przesuń drzwi tyłu nadwozia do nowego wymaganego położenia.
3.Wciśnij i przytrzymaj przełącznik nadrzwiach tyłu nadwozia przez conajmniej trzy sekundy. Zabrzmi sygna łakustyczny.
To wyżej z instrukcji obsługi.U mnie dział jak chce zmienić ustwienia klapy

Robiłem tak wielokrotnie i nic. Rozłączałem aku i inne cuda i nic
Powyższy sposób działa jeżeli chce żeby klapa otwierała sie do połowy, do niższego jeszcze poziomu i wtedy to działa. Ale nigdy nie otwiera do końca zawsze max do 2/3 wysokosci

1igor1 20-02-2020 08:02

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
zrób zdjęcie do ile otwiera ci elektryka, a ile jak ręcznie otworzysz, bo moja też zawsze elektrycznie jest trochę niżej niż jak bym ręcznie otworzył, ale zawsze mysłałem że tak ma być, ale u mnie różnicy jest kilka cm

danwit2 20-02-2020 08:11

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
no to u mnie nie liczyłem ale w granicach 15-20 cm. Żona już mnie wyklina bo 2 razy już głową zaliczyła w zamek. Ja co prawda raz ale się już nauczyłem ze podchodząc łapie za klape i podciągam jeszcze do góry ją

danwit2 25-02-2020 08:05

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
może jakaś podpowiedź?

robsoncz 26-02-2020 09:13

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
A czy próbowałeś pomagać ręką , może siłownik po drugiej stronie słabo wspomaga -warto spróbować...

danwit2 26-02-2020 10:53

Odp: Klapa nie otwiera się do końca
 
tak pomagałem - to nie kwestia siłowników bo siłowniki widać ładnie chodzą bez żadnego oporu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.