Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=94104)

ced105 10-03-2010 17:20

Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia
 
Witam,

Posiadam FF 2006r. 90tyś.km. Zauważyłem że samochód osiada w szczególności tył.
Czy zmiana sprężyn na nowe coś pomoże?
Czy istnieją może sprężyny "podwyższające" do Fusiona?

Pozdrawiam,

Ced

kubaw20055 10-03-2010 17:59

Odp: wysokość tylnego zawieszenia
 
Po wymianie na takie, które są fabrycznie w aucie powinno wszystko wrócić do normyg;)

szoku 11-03-2010 20:40

Odp: wysokość tylnego zawieszenia
 
Niestety u mnie wymiana sprężyn na nowe nie pomogła. Kupiłem nowe sprężyny KYB dedykowane pod Fusiona z lat 2002-2005.
Może ktoś wie jaka jest różnica w wysokości sprężyn w Fusionach po faceliftingu??

mbanaszk 12-03-2010 05:13

Odp: wysokość tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał szoku (Post 1384418)
Może ktoś wie jaka jest różnica w wysokości sprężyn w Fusionach po faceliftingu??

obok mnie zwykle parkuje fusion z 2004r wiec moge ci powiedziec "na oko" ile jestem wyzszy :)

afrosa 10-04-2010 14:33

Odp: wysokość tylnego zawieszenia
 
Wysokość FUZJI zwłaszcza jeżeli chodzi o tył zależy od ilości paliwa w baku :D

ced105 22-02-2015 17:19

Odp: wysokość tylnego zawieszenia
 
Witam,

Czy znalazło się rozwiązanie na ten problem? Moja Fuzja ma teraz 146000, i pozostało miejsce na 2 palce między błotnikiem a oponą. Dziwnie wygląda, poza tym amorki są ok.

Na tej stronie są dostępne oryginalne podkładki gumowe: http://www.ford-esklep.pl/pl/c/Amortyzatory-tyl/1571

Czy nie każdy rocznik je miał? Mój jest z 2006r, już po lifcie, ale wydaje mi się że od początku jest niższy od innych.

Pozdrawiam,

Ced

michalpodroznik 03-03-2015 18:20

Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia
 
Witam po dłuższej nieobecności na tym forum.

Ced- wydaje mi się, że przestrzeń na dwa palce pomiędzy oponą a dolną krawędzią tylnego błotnika to trochę za mało. Normalnie przestrzeń ta powinna wynosić minimum ok. 10-12cm. Na pewno pomoże wymiana sprężyn na nowe. Tył powinien się podnieść i to znacząco. To samo jest z przodem samochodu. Gdy wymienisz przednie sprężyny, przód samochodu idzie do góry.


Wydaje mi się, że przy przebiegu 146 kkm powinno się wymienić sprężyny.

rrubens 11-03-2015 07:43

Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia
 
Witam

Można dobrać sprężyny co są albo grubsze albo posiadają jeden zwój więcej. U mnie znajomy wymieniał i nie było oryg. ale dobrał jakieś mocniejsze jak się dowiedział, że potrafię mieć w samochodzie około 700kg ładunku. W sumie fakt jak ładuje samochód to mało osiada z tyłu.

Wygląd jest imponujący ale dużo się traci na komforcie jazdy. A i jeszcze jedna ciekawostka ponad rok temu pociekły mi tylne amorki i nawet tego nie czuć (nie miota samochodem). Reasumując mocniejsze sprężyny = większy prześwit ale mniejsza wygoda jazdy (strasznie podskakuje).

Proszę nie zadawajcie mi pytań od jakiego samochodu są te sprężyny nie mam pojęcia. Wysokość jest taka jak oryg., jeden zwój więcej (lub pół) do tego większa grubość.

Tomos 25-12-2015 15:27

Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia
 
1 załącznik(i)
Odświeżam starego kotleta. Powiedzcie mi proszę, jaki jest sposób, by podnieść tył samochodu do góry :?: :!: Wymienialiśmy niedawno tylne sprężyny na KYB, ale i tak to nic nie dało. W załączniku zdjęcie, jak wygląda nasze auto.

kubaw20055 26-12-2015 09:32

Odp: Przebieg auta, a wysokość tylnego zawieszenia
 
Cytat:

Napisał Tomos (Post 2504910)
Odświeżam starego kotleta. Powiedzcie mi proszę, jaki jest sposób, by podnieść tył samochodu do góry :?: :!: Wymienialiśmy niedawno tylne sprężyny na KYB, ale i tak to nic nie dało. W załączniku zdjęcie, jak wygląda nasze auto.

Faktycznie jest bardzo nisko zawieszony (u mnie można włożyć całą pięść między oponę a górną część błotnika i jeszcze jest luz) :roll: Wygląda trochę jak na sprężynach obniżających Eibacha;) Zauważyłem, że większość przedliftingowych ff ma właśnie tak nisko osadzoną tylną część nadwozia, po FL jest już wyraźnie wyżej. Może warto byłoby wymienić sprężyny na oryginalne, nawet używane, ale z modelu po lifcie? Koszt niewielki, a wg mnie to rozwiąże problem;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.