Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Montaż wideorejestratora (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=274523)

krychu90 02-01-2018 21:16

Montaż wideorejestratora
 
Witam serdecznie,
zamontowałem wideorejestrator przy wstecznym lusterku (od strony kierowcy, bo po prawej stronie wystaje kabel zasilający :lol:), kabel ukryłem w podsufitce i pod obiciem słupka.
Mam problem z podłączeniem zasilania. Kabel starczył do przedniej zapalniczki, a chciałem go podłączyć do zapalniczki w podłokietniku. Dodatkowo zapalniczki nie wyłączają zasilania od razu po wyłączeniu pojazdu więc może zamiast dokupywać przedłużacz do zapalniczki w podłokietniku lepiej podłączyć się pod jakąś kostkę (widziałem kilka w nogach od strony pasażera)? Jest tam jakaś odpowiednia kostka, np od radia? Czy takie rozwiązanie nie będzie naruszało fabrycznej gwarancji?

Może ktoś się podzieli do jakiego źródła zasilania się podłączył :)

Pozdrawiam

cyberion84 02-01-2018 21:50

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Podłącz się przed bezpiecznik światła STOPu

tomaszjan31 02-01-2018 21:57

Odp: Montaż wideorejestratora
 
W oświetleniu wewnętrznym masz napięcie. Blisko lusterka :027:

krychu90 03-01-2018 20:46

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Dziękuję za rady. Tylko jak one się mają do wyłączenia zasilania po wyłączeniu zapłonu / zamknięciu auta? Przydałoby się też więcej informacji w jaki sposób się podłączyć (może jakiś schemat i lokalizacja podłączenia?)

Pozdrawiam.

juri2069 03-01-2018 20:55

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Zapalniczka to zły pomysł? Przed liftem ona działa nie wiem ile , ale 10 czy 15 minut i to jest dobry czas na nagrywanie gdy np jesteś na zakupach .... pradu ciągnie tyle co w ogóle...:)

krychu90 03-01-2018 20:57

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Czyli uważasz że najlepiej będzie pociągnąć przedłużacz do zapalniczki w podłokietniku? Nie wiem jak tam z napięciem po wyłączeniu, ale chyba też wygasa po kilkudziesięciu minutach.
W sumie dużo prądu to nie bierze więc możliwe że tak zrobię :)

cyberion84 03-01-2018 20:57

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Cytat:

Napisał krychu90 (Post 2910634)
Dziękuję za rady. Tylko jak one się mają do wyłączenia zasilania po wyłączeniu zapłonu / zamknięciu auta? Przydałoby się też więcej informacji w jaki sposób się podłączyć (może jakiś schemat i lokalizacja podłączenia?)

Pozdrawiam.

Podepnij się pod bezpiecznik nr 132 (skrzynka pasażera). A najlepiej przed. Są to światła STOPu. Ja tak mam i wszystko ok. Włącza się razem z kontrolkami na pozycji kluczyka II

krychu90 03-01-2018 21:09

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Cytat:

Napisał cyberion84 (Post 2910647)
Podepnij się pod bezpiecznik nr 132 (skrzynka pasażera). A najlepiej przed. Są to światła STOPu. Ja tak mam i wszystko ok. Włącza się razem z kontrolkami na pozycji kluczyka II

Który to bezpiecznik? W instrukcji obsługi bezpiecznik światła stopu znajduje się w komorze silnika.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

cyberion84 03-01-2018 21:14

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Cytat:

Napisał krychu90 (Post 2910658)
Który to bezpiecznik? W instrukcji obsługi bezpiecznik światła stopu znajduje się w komorze silnika.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Aaa sorki myślałem, że masz Focusa mk2 FL. Zobacz, który to bezpiecznik światła STOP. Wyciągasz ten bezpiecznik i przekręcasz kluczyk ale nie odpalasz. Sprawdzasz miernikiem lub żarówką na 12V, z której stron jest napięcie. Z lewej czy z prawej. U mnie z lewej i wpinasz się tam razem z wcześniej wyjętym bezpiecznikiem + ładowarki od wideorejestratora tam gdzie się pojawi napięcie +12V, a masa gdzieś do śruby na obudowie. Przekręcasz kluczyk i startuje wideorejestrator, tzn jak zapalą się kontroli i zaraz gasną :619:

tomaszjan31 03-01-2018 21:14

Odp: Montaż wideorejestratora
 
Pamiętaj sprawdzić w rejestratorze jakie jest potrzebne napięcie, żebyś nowego urządzenia nie puścił z dymem. Możesz potrzebować przetwornice z 12V na 5V


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.