Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford B-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=187)
-   -   [B-MAX] Akcesoria polecane i nie koniecznie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=221711)

sadam76 18-03-2015 22:46

Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
Jakie akcesoria zamontowaliście w Waszych B-maxach? Jesteście z nich zadowoleni czy raczej był to zakup nie trafiony? Czego szukacie?
Ja założyłem komplet oryginalnych chlapaczy (przód/tył) - pasują idealnie, spinki i śrubki w komplecie, ale nie jestem do końca zadowolony bo jak się tylna szyba i klapa brudziły tak brudzą się nadal:(
Do bagażnika włożyłem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] maty i jestem z nich zadowolony. Pasują idealnie, nie wydzielają brzydkiego zapachu, przedmioty w bagażniku nie latają tak bardzo.

Poszukuję dobrych dywaników na lato - gruby welur, porządne szwy fajnie by było gdyby miały podniesione ranty i gumowy spód (miałem coś takiego w 206tce i było super). Mógłby być też jakiś kawałek na tunel środkowy z tyłu. Dywanik kierowcy mógłby również mieć wypust na podstopnicę. Ma ktoś jakiś namiar?
W sumie zimowe z podniesionym rantem też bym przytulił:)

Co do podstopnicy to ewentualnie coś [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - tylko nie aż tak błyszczące.

Toscana 19-03-2015 10:00

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
W sprawie podstopnicy zapytaj tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (sprzedają też na Allegro - szukaj pod sprzedawcą chromemaster) - ja u nich kupowałam listwy progowe i osłonę zderzaka. Zapytałam, czy mogą je zrobić ze stali szczotkowanej, bo też nie chciałam błyszczącego chromu, i nie było żadnego problemu. Przy okazji zapytałam o rabat za zakupy zbiorowe :P - dali przesyłkę kurierską gratis (dobre i to g:DD).

Dobrze, że napisałeś o chlapaczach, bo też się przymierzałam do ich zakupu, właśnie dlatego, że tylna klapa i szyba brudzą się niemiłosiernie - całe auto wygląda na czyste (kolor tectonic silver pod tym względem jest rewelacyjny!), a tył uświniony, jakbym z rajdu offroadowego wróciła. Skoro to nie pomaga, to nie będę kupować.

Z dodatków - złożoną mam kamerę cofania w lusterku. Zamawiałam ją przy kupnie auta, ale montowana była już u dealera, przez jakąś firmę, z którą współpracują. Dla mnie - super sprawa, tylko trzeba uważać na myjni.

Fajny temat założyłeś :wink:

TomaszKane 03-12-2017 10:15

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
Odkopię temat, ktoś może znalazł sprawdzony (skuteczny) sposób na brudzenie się tylnej klapy/szyby?

weuek 03-12-2017 10:19

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
Tylna szyba nie brudzi się w sedanie (sedany nie mają tylnej wycieraczki, więc to niezbity dowód). Wymiana na sedana jest najbardziej skuteczna.

A praw fizyki żadnym wymyślnym sposobem nie oszukasz - tył musi się brudzić.

gregor19710112 04-12-2017 06:26

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
ja mam siatkę w bagażniku super sprawa jak ktoś nie wyjmuję dodatkowej podłogi już raz zbiłem sobie piwko jak otwierałem bagażnik (wyleciało) a teraz wszystko jest na miejscu polecam z takich akcesoriów to mam jeszcze transmiter z ładowarką i zestawem głośno mówiącym (nie mam w radyjku ) sprawdza sie super a i uchwyt do tel uniwersalny na desce a nie na szybie :)

TomaszKane 04-12-2017 22:52

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
Cytat:

Napisał gregor19710112 (Post 2896467)
...i uchwyt do tel uniwersalny na desce a nie na szybie :)

Możesz się pochwalić zdjęciem jak to wygląda?
Sam się zastanawiam, co zrobić z telefonem... aż dziwne, że auto z 2013 roku i parowaniem smartphona po BT nie ma przewidzianej póki na ten sprzęt.

gregor19710112 05-12-2017 08:25

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
1 załącznik(i)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]super trzyma polecam

ptaszysko5 17-01-2018 11:44

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
Będę potrzebował pokrowce na siedzenia.

Czy macie jakiś pomysł na pokrowce?

Wszystkie sprzedawane nawet te niby szyte na wymiar nie posiadają żadnych wycięć na pasy bezpieczeństwa przykręcone do siedzenia, a nie koniecznie chcę kupić "koszulki".
Pisałem do sprzedawców jak założyć te pokrowce na przednie siedzenia, ale żaden nie odpisał (chodzi oczywiście o te szyte na miarę do B-Maxa).

Okresowo będę chyba musiał wozić ludzi do pracy w ubraniach roboczych i myślę, że pokrowce to chyba najlepszy sposób na zabezpieczenie siedzeń.

Czekam na rady, sugestie, linki itp.:pomysl:

weuek 17-01-2018 12:02

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
Pasy bezpieczeństwa nigdy nie kolidują z pokrowcami.

ptaszysko5 17-01-2018 12:28

Odp: Akcesoria polecane i nie koniecznie
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2918002)
Pasy bezpieczeństwa nigdy nie kolidują z pokrowcami.

Pas z całym jego mocowaniem jest przykręcony do foteli przednich w górnej części, to jak założyć pokrowiec?

Trzeba by pasy zdemontować, wyciąć otwór pod mocowanie, założyć pokrowiec, a później zamontować pasy ?

Bo nie za bardzo widzę inną opcję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.