Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Ikona baterii mimo ładowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267588)

Kuba141414 02-08-2017 15:40

Ikona baterii mimo ładowania
 
Panowie,

Od dłuższego czasu świrował mi regulator napięcia, po uruchomieniu silnika napięcie 13,5V po jakiś 10 minutach spadało do 12,5 wtedy zaczynały się błędy silnika i info o "natychmiastowym serwisie".

Po wyczyszczeniu alternatora, wsadzeniu nowych szczotek i wymianie regulatora na nowy taki sam wyskakuje po odpaleniu silnika ikonka braku ładowania pomimo że mierniki pokazują że ładowanie jest.

Piszę bo dzwonił mój mechanik i zagroził że zamknie ten interes i przeżuci się na coś prostszego bo nerwowo już nie może :-)

Dodam jeszcze że jak był regulator do wymiany to nigdy ikonka baterii nie wyskakiwała, jakieś pomysły czemu tak się dzieje?

Pozdrawiam,
Kuba

salom 02-08-2017 17:12

Odp: Ikona baterii mimo ładowania
 
Wystarczy użyć opcji ,,szukaj,, i można zagłębić się w lekturze na cały dzien, dlaczego tak się dzieje.

Tyle, ilu jest zaangażowanych w temat, tyle teorii, dlaczego tak sie dzieje.

Jeden Klubowicz chwalił sie, że 5 lat jeżdził ze świecącą kontrolką od akumulatora.

A ze ja lubię grzebać przy autach, na podwórku mam ich 5,,rodziny, i sporo róznych części, do swojego Focusa miałem 3 sprawne, z nowymi regulatorami, dwa chińskie, jeden Magneti Marelli.
Na chińczyku, po 15 sekundach cały czas zapalała sie kontrolka ladowania, pomimo prawidlowego ładowania, czyli ze spadkiem do 13,86 Volta jak naładowany aku, a nie jak Kolega pisał, cały czas 14,5 V.

Na oryginale było prawidłowo, aż do momentu sprzedania pojazdu.

Kuba141414 02-08-2017 17:30

Odp: Ikona baterii mimo ładowania
 
Myślałem że może delikatne jednak inny regulator i jakiegoś sygnału nie wysyła do komputera a oryginalny wysyłał czy coś, czyli sprawa beznadziejna.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

mtl 02-08-2017 17:36

Odp: Ikona baterii mimo ładowania
 
Etam na cały dzień. Sprawa prosta:

Usuwasz błąd z komputera. Jeżeli wyskoczy ponownie to sprawdzasz kod. Najpewniej objawi ci się "P1632 Smart alternator faults sensor / circuit malfunction". Sprawdzasz czy wiącha nie jest przetarta. Wrzucasz alternator na tester i szukasz błędów komunikacji. Jeżeli sytuacja wciąż nie zostanie opanowana to dopadł cię system inteligentnego ładowania, czyli PCM nie potrafi się dogadać z regulatorem (zapewne został u ciebie wymieniony na chińczyka). Z takim błędem da się jeździć te 5 lat, o których pisze powyżej kolega salom tyle, że aku będzie ładowany cały czas jednym i tym samym napięciem. Żeby się tego pozbyć czeka cię zakup porządnego altka, np. Denso.

Kuba141414 02-08-2017 17:54

Odp: Ikona baterii mimo ładowania
 
Właśnie przekazałem zmartwiomemu Panu mechanikowi, dzięki :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.