Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujniki ciśnienia i zmiana kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92129)

jvc 17-03-2011 07:06

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Wojtek myślę że to normalna sytuacja, ja wprawdzie czujniki mam tylko na lato gdy jest cieplej ,ale jest dokładnie tak jak piszesz, 0,2 to się podnośni bardzo szybko ,wystarczy kilka kilometrów ,natomiast rekordy są w upalne dni przy ostrej/szybkiej jeździe...max co udało mi się osiągnąć to zwyżka o 0,5 bara na przodzie... oczywiście na azocie , na powietrzu nie sprawdzałem. Jako ciekawostkę dodam że opona osiąga wtedy temperaturę wewnątrz 60 stopni :)
Na wiosnę jak będę miał trochę luzu to w jedno kółko napompuję powietrze a w drugie azot ,ciekawe jakie będą różnice ;)

wojtbf1 17-03-2011 20:48

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Byłem dzisiaj w zakładzie, zaręczają że napompowali na pewno gazem, uzgodniłem że pojeżdżę, poobserwuję, jak będzie tak samo lub gorzej to spuszczą i nadmuchają jeszcze raz azotu.......

donpedro60 18-03-2011 17:50

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Ja mam pompowane powietrzem i tez mi rosnie cisnienie oczywiscie w kolach nawet o 0.4.Ale czy taki wzrost cisnienia przy gazie to normalne to nie wiem.

szamo 19-11-2011 13:32

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Jeżeli mnie pamięć nie myli to powietrze zawiera 78% azotu.

Pompując oponę czystym azotem mamy różnicę 22%.

Myślicie, że ta różnica spowoduje, że nie będzie się wam ciśnienie w oponach zwiększało wraz ze wzrostem temperatury??

Sindibad 07-05-2012 21:50

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Cytat:

Napisał szamo (Post 1739864)
Jeżeli mnie pamięć nie myli to powietrze zawiera 78% azotu.

Pompując oponę czystym azotem mamy różnicę 22%.

Myślicie, że ta różnica spowoduje, że nie będzie się wam ciśnienie w oponach zwiększało wraz ze wzrostem temperatury??

miałem dwie opony na azocie i dwie na powietrze. to że ciśnienie w oponach wzrasta, wynika z prawa fizyki ale zauważyłem że w tym samym czasie gdy ciśnienie w oponach na powietrze wzrasta o 0,4bara to w oponach na azot wzrasta o 0,8 bara..
wniosek: przestałem wydawać na pompowanie azotem-w końcu nie jeżdże samolotem, bym musiał mieć gaz słabo palny w oponach :razz:

jvc 07-05-2012 22:28

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Cytat:

Napisał Sindibad (Post 1825289)
w oponach na powietrze wzrasta o 0,4bara to w oponach na azot wzrasta o 0,8 bara..

Bzdura , poza tym na azocie najwiekszy wzrost jaki miałem to 0,4 - 0,5 bara po autostradzie i w upalny dzień, dodatkowo tylko z przodu był aż taki wzrost. Następnym razem zastanów się zanim coś napiszesz :)
Mam czujniki ,które pokazują temperaturę i ciśnienie w każdej oponie

Sindibad 06-06-2012 11:01

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1825310)
Bzdura , poza tym na azocie najwiekszy wzrost jaki miałem to 0,4 - 0,5 bara po autostradzie i w upalny dzień, dodatkowo tylko z przodu był aż taki wzrost. Następnym razem zastanów się zanim coś napiszesz :)
Mam czujniki ,które pokazują temperaturę i ciśnienie w każdej oponie

takie miałem pomiary faktycznie :) nie zależnie co napiszesz :!!: może zostałem oszukany i dostałem nie to co chciałem. swoje doświadczenie opisałem. po za tym próbowałem pompować azotem u wszystkich, których go oferowali i za każdym razem odnotowywałem różnicę w ciśnieniu pomiętdzy zimnym a ciepłym kołem. :?: skoro ona jest nie zależnie czym się pompuje, to taniej wychodzi pompować powietrzem :lol:

kasztan 22-10-2012 08:27

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
A ja mam pytanie, co takiego należy zrobić (kupić) by wartości ciśnienia był odczytywane na wyświetlaczu? Tzn. mam wyświetlacz convers+, ale zamiast wartości mam kreski.

Oczywiście przy kołach nie widzę żadnych czujników, podejrzewam, że przy którejś wymianie (przez poprzedniego właściciela) po prostu "się zgubiły".

Czyli;
1. Co musiałbym dokupić?
2. Ile to kosztuje?
3. Czy mogę sam to założyć? Jak ASO, to ile za to chcą?
4. Czy po założeniu odczyt nastąpi samoistnie, czy trzeba coś programować? (na forum wyczytałem sprzeczne informacje) Jak trzeba programować, to ile to kosztuje?

kasztan 30-11-2012 10:19

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Czy znajdzie się ktoś znający odpowiedzi na moje pytania? :)

wojtbf1 02-12-2012 22:44

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Czujniki są w wentylach....przynajmniej oryginalnie u mnie , czy masz w ogóle opcję odczytu ciśnienia na conversie? Jeśli tak to tych czujników nie masz w kołach. Ja mam tylko przy letnich kapciach, teraz na zimówkach też widnieją tylko kreseczki, natomiast za każdym razem po zmianie na wiosnę odczyt ,,odnajduje,, się sam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.